REKLAMA
REKLAMA

Były skaut Legii dyrektorem sportowym Cracovii

Bodziach, źródło: weszlo.com - Wiadomość archiwalna

Tomasz Pasieczny został dyrektorem sportowym I-ligowej Cracovii. 27-letni obecnie Pasieczny wcześniej pełnił m.in. rolę skauta w warszawskiej Legii, gdzie zaczął pracować w wieku 20 lat.

"Mnie Legia testowała. Ujmijmy to w jakieś ramy – kiedy do nich pisałem, dopiero tworzyli struktury skautingowe. Kontaktowałem się z Jackiem Bednarzem, którego zwolnili, więc wysłałem kolejny list. Teraz też dostaję sporo maili od studentów po AWF-ie w sprawie skautingu i bardzo pozytywnie na to patrzę, bo nie mam oporu, żeby wysłać chłopaka na kilka spotkań i dać mu ocenić jakichś zawodników. Legia natomiast wykształciła bardzo sprawnie działającą siatkę i nawet ja, pracując w tym klubie, nie wiedziałem, ilu ona liczy ludzi" - mówi w rozmowie z Weszło nowy dyrektor sportowy Cracovii.

Pasieczny zauważa, że Akademia Piłkarska Legii przez lata była niedoceniana, a dziś zazdroszczą jej kluby z całej Polski. "Przez pierwsze kilka lat owoców nie było, a teraz? To fajnie pokazuje, że na dłuższą metę warto w szkolenie inwestować" - przekonuje.

Po pracy w Legii, Piaseczny pełnił funkcję skauta w West Bromwich Albion. We wrześniu został zatrudniony przez Cracovię na stanowisku dyrektora sportowego.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.