Albert Bruce - fot. Woytek / Legionisci.com

ME: Legia 1-1 Lech Poznań

Woytek i Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia zremisowała w ligowym meczu na szczycie z Lechem Poznań 1-1. Podopieczni Dariusza Banasika objęli prowadzenie w 14. minucie po bramce Alberta Bruce'a. W 28. minucie z rzutu karnego wynik ustalił Tomasz Kędziora. Legioniści utrzymali pięciopunktową przewagę nad poznańską drużyną w tabeli Młodej Ekstraklasy. Zdjęcia z meczu

Choć pierwszy strzał w kierunku bramki Legii oddali po błędzie naszego obrońcy lechici, to Młoda Legia objęła w 14. minucie prowadzenie, po bardzo ładnej akcji zespołowej i wymianie posdań z pierwszej piłki, kolejno między Przemysławem Mizgałą, Michałem Bajdurem, Kamilem Kurowskim i Marcelem Gąsiorem. Ten ostatni wycofał piłkę do tyłu, gdzie czekał Albert Bruce, który plasowanym strzałem przy słupku pokonał Derbisza. Ciemnoskóry pomocnik mógl jeszcze dwukrotnie wpisać się na listę strzelców, ale w poczynaniach ofensywnych (zarówno jeśli chodzi o podania, jak i o strzały) zdecydowanie brakowało mu później precyzji. Legioniści lekko przeważali przez większość spotkania i byli bliżsi wygranej, a najlepszej okazji nie wykorzystał w 33. minucie Michał Bajdur, który z 5 metrów trafił w zewnętrzną część słupka (piłka wyleciała na aut bramkowy). Oliwier Wienczatek był praktycznie bezrobotny - jedyny raz piłkę w rękach miał, wyjmując ją z siatki po rzucie karnym podyktowanym za faul Mateusza Cichockiego na Patryku Wolskim. Jeszcze przed przerwą gole mogli zdobyć Gąsior i Bogusławski, po rzucie wolnym pośrednim z 9 metrów. W drugiej odsłonie, która raczej nie zachwyciła widzów (wśród ktorych przeważali skauci z całej Europy, w szczególności z Włoch i Niemiec) poziomem emocji i liczbą okazji, mimo wszystko również więcej do powiedzenia mieli podopieczni Dariusza Banasika. Obok bramki Wienczatka strzelał Gajda, zaś kwadrans później strzał gracza Lecha z linii pola karnego został zablokowany przez obrońcę. Na bramkę Lecha uderzali m.in.: Bajdur, dwukrotnie Patryk Mikita i wprowadzony na boisko na ostatni kwadrans Bartłomiej Czarnecki. W 89. minucie gola dla Legii zdobył głowa Bogusławski, ale bramkarz Lecha był przy tej sytuacji faulowany przez Mateusza Żebrowskiego i sędzia trafienia nie uznał. Dwukrotnie w polu karnym Lecha padał bardzo aktywny dzisiaj Kamil Kurowski, jednak gwizdek arbitra milczał - szczególnie niezrozumiały wydaje się brak reakcji po ostym wejściu w nogi naszego pomocnika w 93. minucie. Po twardym meczu (10 żółtych kartek!), w którym bliżej zdobycia kompletu oczek byli legioniści, oba zespoły podzieliły się punktami.

Młoda Ekstraklasa: Legia Warszawa 1-1 (1-1) Lech Poznań
1-0 - 14 min. Albert Bruce (as. Marcel Gąsior)
1-1 - 28 min. Tomasz Kędziora (karny)

Strzały (celne): Legia 9 (5) - Lech 4 (2)

Legia: Wienczatek - Żebrowski, Cichocki, Bogusławski, Bochenek, Mizgała (46' Mikita), Gąsior, Bruce, Kurowski, Żurek (67' Prusinowski), Bajdur (81' Czarnecki)

Lech: Derbisz - Kędziora, Cieślak, Cyfert, Ratajczak, Gajda (72' Sanocki), Cierpka, Zgarda, Kownacki (46' Orłowski), Olejniczak (90' Gawron), Wolski

żółte kartki: Żebrowski, Cichocki, Bogusławski, Kurowski, Żurek, Prusinowski, Czarnecki (Legia) - Sanocki, Zgarda, Orłowski (Lech)