REKLAMA

Historia: Utracone mistrzostwo przez porażki z Wisłą i AZS-em (1967)

Bodziach - Wiadomość archiwalna

W sezonie 1967 Legia broniła mistrzostwa Polski zdobytego rok wcześniej, ale niestety nieskutecznie. W dużej mierze stało się tak przez porażki z Wisłą i AZS-em Warszawa. 19 lutego legioniści przegrali z Wisłą. "W najważniejszym meczu niedzieli krakowska Wisła pokonała na własnym boisku Legię Warszawa. Dało to wielką szansę stołecznemu AZS, który w przypadku zwycięstwa nad Wisłą uzyska pełne 2 punkty przewagi nad następną drużyną w tabeli.
Oznaczałoby to już niemal pewne zdobycie tytułu mistrzowskiego przez zespół trenera Olesiewicza. (...) Pojedynek Wisły z Legią zakończył się zwycięstwem gospodarzy 71:68 (38:34). Mecz był bardzo interesujący i wyrównany. Wisła wystąpiła osłabiona brakiem kontuzjowanych: Langiewicza, Grzywny i Barona. W tej sytuacji goście mieli wielką szansę na zwycięstwo, której jednak nie zdołali wykorzystać" - pisała Trybuna Ludu. Tydzień później Legia przegrała na Bielanach w obecności 2 tysięcy widzów z AZS-me 65-74 i straciła szanse na rzecz AZS-u na mistrzostwo kraju.

19.02.1967: Wisła Kraków 71-68 (38-34) Legia Warszawa
Legia: Olejniczak 18, Wichowski 17, Trams 7, Pstrokoński 7, Olejnik 6, Arent 6, Kuczyński 4, Suski 3.

Poprzednie teksty historyczne w dziale Historia.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.