Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Piątek, 14 grudnia 2012 r. godz. 21:15

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Historia: Utracone mistrzostwo przez porażki z Wisłą i AZS-em (1967)

Bodziach

W sezonie 1967 Legia broniła mistrzostwa Polski zdobytego rok wcześniej, ale niestety nieskutecznie. W dużej mierze stało się tak przez porażki z Wisłą i AZS-em Warszawa. 19 lutego legioniści przegrali z Wisłą. "W najważniejszym meczu niedzieli krakowska Wisła pokonała na własnym boisku Legię Warszawa. Dało to wielką szansę stołecznemu AZS, który w przypadku zwycięstwa nad Wisłą uzyska pełne 2 punkty przewagi nad następną drużyną w tabeli.
Oznaczałoby to już niemal pewne zdobycie tytułu mistrzowskiego przez zespół trenera Olesiewicza. (...) Pojedynek Wisły z Legią zakończył się zwycięstwem gospodarzy 71:68 (38:34). Mecz był bardzo interesujący i wyrównany. Wisła wystąpiła osłabiona brakiem kontuzjowanych: Langiewicza, Grzywny i Barona. W tej sytuacji goście mieli wielką szansę na zwycięstwo, której jednak nie zdołali wykorzystać" - pisała Trybuna Ludu. Tydzień później Legia przegrała na Bielanach w obecności 2 tysięcy widzów z AZS-me 65-74 i straciła szanse na rzecz AZS-u na mistrzostwo kraju.

19.02.1967: Wisła Kraków 71-68 (38-34) Legia Warszawa
Legia: Olejniczak 18, Wichowski 17, Trams 7, Pstrokoński 7, Olejnik 6, Arent 6, Kuczyński 4, Suski 3.

Poprzednie teksty historyczne w dziale Historia.Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!