FK Chimki - kolejny rywal Legii

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Po wygranej 4-2 z FC Aarau legionistów czeka kolejny mecz sparingowy. Tym razem podopieczni Jana Urbana zmierzą się z rosyjskim klubem FK Chimki. Rywale Legii nie należą do potentatów w swoim kraju. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:15. Już teraz zapraszamy na relację LIVE! z tego meczu.

Rywal Legii to klub o niezbyt długiej historii. Jego początki sięgają końcówki 1995 r. W 2006 r. Chimki awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w Rosji. W Premier Lidze grał jednak tylko do 2009 r. Obecnie rywale "wojskowych" występują w Pierwszym Dywizjonie. Po 21 meczach nie mają jednak powodów do zadowolenia. Z 17 punktami zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W klubie rozpoczęło się poszukiwanie graczy, którzy pomogą wyciągnąć Chimki z dolnych rejonów tabeli. Z tego powodu wśród zawodników, którzy polecieli na zgrupowanie na Cypr, jest wielu testowanych piłkarzy.

Podczas przygotowań do wiosennych meczów Rosjanie rozegrali dotychczas dwa spotkania kontrolne. Pierwszym rywalem był drugi zespół Łokomotiwu Moskwa. W spotkaniu, które zostało rozegrane w hali, wystąpili głównie młodzi zawodnicy Chimki.

Na Cyprze podopieczni Walerego Jurewicza zmierzyli się dotychczas z Chińczykami z Beijing Guoan FC. Po golu w ostatniej minucie Rosjanie uratowali remis 1-1. Warto zauważyć, że z tym samym chińskim klubem w niedzielę zagrają legioniści.

Kadra Chimki na zgrupowanie na Cyprze
Ilia Gawriłow, Siergiej Kotow, Aleksandr Diementiew, Siergiej Daniłowskij, Pawel Andrianow, Andriej Kuzniecow, Walientin Filatow, Siergiej Brejew, Aleksiej Pomerko, Maksim Romaszczenko, Wladimir Sobolew, Jewgienij Kuzniecow, Siergiej Skobljakow, Michaił Komkow, Artak Aleksanjan

Testowani: Ilia Michalew (Amkar Perm), Edward Kpodo (Chelsea Berekum, Ghana), Borys Ignatiew (Chimki 2), Jewgienij Kabaiew (Sillamäe Kalev, Estonia), Andriej Bieżonow (Chimki Koriażma), Igor Lawrentiew (Sparta Szczołkowo), Wiktor Konoplew (Spartak Kostroma), Witalij Komisow (Dinamo Moskwa – młodzieżowe), Aleksiej Chruszczew (Krylja Sowietow Samara), Michaił Badjautdinow (Windawa, Łotwa)

Na zgrupowaniu pojawiają się także kolejni testowani zawodnicy.

FK Chimki 1-1 (0-0) Beijing Guoan FC
0-1 49. min. ???
1-1 90. min. Lawrentiew

Chimki (I połowa): Gawriłow, Filatow, Ryżko, Kpodo, Konoplew, Romaszczenо, Pomerko, Kuzniecow Е., Chruszczew, Ignatiew, Мichalew.
Chimki (II połowa): Коtow, Kuzniecow А., Badjautdinow, Aleksanjan, Brejew, Lawrentiew, Komisow, Sobolew, Каbaiew, Daniłowskij, Skobljakow.

FK Chimki 1-1 (0-0) Łokomotiw 2 Moskwa