Juventus Turyn na wyjazdowym meczu w Neapolu

Grali przyjaciele

Pogoń w niesamowitych okolicznościach zdobyła punkt w Gdańsku. Portowcy przegrywali od 17. minuty, kiedy karnego dla Lechii wykorzystał Piotr Brożek, a sędzia wyrzucił z boiska bramkarza Pogoni. Siły wyrównały się w 72. minucie. W doliczonym czasie gry sędzia odgwizdał karnego dla Pogoni, którego na bramkę zamienił Edi Andradina.
W 60. minucie fani Pogoni zaprezentowali oprawę - z użyciem pirotechniki - poświęconą Żołnierzom Wyklętym. Spotkanie obejrzało zaledwie 12 tysięcy kibiców.

W piątek wieczorem mecz Juventus zremisował 1-1 w wyjazdowym meczu z Napoli. Goście co prawda wyszli na prowadzenie w 10. minucie po golu Chielliniego, ale jeszcze przed przerwą Napoli wyrównało. Autokar, którym do Neapolu podróżowali piłkarze Juventusu został zaatakowany przez kibiców gospodarzy. Zbito kilka szyb w pojeździe oraz uszkodzono jego karoserię. "Policja, która ochraniała autobus Juventusu, została przez kibiców Napoli zaatakowana flarami świetlnymi i jajkami, kilku najbardziej agresywnych napastników zostało zatrzymanych" - podaje sports.pl.

W niedzielę Den Haag, po bardzo dobrej końcówce meczu, pokonał przed własną publicznością Heracles Almelo. Den Haag awansował na ósme miejsce w tabeli Eredivisie.

Ekstraklasa: Lechia Gdańsk 1-1 (1-0) Pogoń Szczecin
1-0 17 min. P. Brożek - karny
1-1 90 min. Edi - karny

Pogoń: Janukiewicz - Hricko, Dąbrowski, Hernani, Noll - Murayama, Rogalski, Akahoshi, Golla (15. Pernis), Kolendowicz (27. Frączczak) - Djousse (74. Edi).

Czerwone kartki: Wiśniewski (72 min.), Janicki (90 min.) - Janukiewicz (13 min.)

Serie A: Napoli 1-1 (1-1) Juventus Turyn
0-1 10 min. Chiellini
1-1 43 min. Inler

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio (90. Padoin), Peluso - Vucinic (85. Pogba), Giovinco (74. Matri).