ME: Legia Warszawa 4-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

W pierwszym wiosennym meczu Młodej Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Podbeskidzie Bielsko-Biała 4-0. W 10. minucie bramkę zdobył Michał Bajdur, a niespełna 10 minut przed końcem pierwszej połowy drugie trafienie dołożył Patryk Mikita. Kolejne dwie bramki strzelił rozgrywający świetny mecz Mateusz Długołęcki - pierwszą głową w 49. minucie, natomiast wynik ustalił w doliczonym czasie gry, po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym.

Fotoreportaż z meczu - 26 zdjęć

W polu karnym faulowany był debiutujący Jan Grzesik. W drugiej połowie legioniści mogli zdobyć jeszcze kilka goli, m.in. po strzale Pawła Wolskiego piłka trafiła w słupek. Pauzowali Gąsior i Śmigielski, którzy leczą niezbyt poważne urazy. Brakowało też Aleksandra Jagiełły, który jest szykowany na mecz Pucharu Polski w Grudziądzu.

ME: Legia Warszawa 4-0 (2-0) Podbeskidzie Bielsko-Biała
1-0 - 10' Michał Bajdur (as. Przemysław Mizgała)
2-0 - 35' Patryk Mikita (as. Mateusz Długołęcki)
3-0 - 49' Mateusz Długołęcki
4-0 - 91' Mateusz Długołęcki (karny po faulu na Janie Grzesiku)

Legia Warszawa: 23. Igor Berezowski - 2. Mateusz Żebrowski, 15. Michał Grudniewski, 11. Łukasz Bogusławski (63' 20. Konrad Budek), 4. Paweł Wolski - 16. Michał Bajdur (75' 9. Bartłomiej Czarnecki), 3. Mateusz Długołęcki, 7. Maciej Prusinowski, 21. Przemysław Mizgała (87' 18. Jan Grzesik), 14. Kamil Mazek (46' 19. Tomasz Prejs) - 17. Patryk Mikita

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 12. Piotr Adamek - 3. Tomasz Górkiewicz, 14. Bartłomiej Kamiński, 4. Konrad Kareta, 8. Patryk Wentland - 27. Mateusz Janeczko, 26. Łukasz Zakrzewski, 16. Krystian Zelek (46' 22. Łukasz Reinhard), 28. Bartosz Iskrzycki (46' 5. Jakub Słupski, 90' 1. Miłosz Michalski) 7. Daniel Fabisiak - 21. Kamil Jonkisz (70' 20. Krzysztof Łaciak)

żółte kartki: Długołęcki - Słupski, Zelek, Janeczko, Górkiewicz