Michał Kucharczyk - fot. Mishka / Legionisci.com

Pod lupą LL! - Michał Kucharczyk

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Michał Kucharczyk ma wiosną duże problemy z wywalczeniem miejsca w pierwszej drużynie Legii. Coraz częściej pojawiają się też informację, że "Kucharz" pożegna się z Łazienkowską. W rewanżowym spotkaniu półfinału rozgrywek o Puchar Polski Jan Urban postawił jednak na 22-latka. Lupa LL! obserwowała, czy była to dobra decyzja.

Zacznijmy od pozytywów, choć tych w grze Kucharczyka nie było zbyt wiele. Na plus należy zapisać dobrą asystę przy golu Wladimera Dwaliszwiliego na 1-0. Kucharz precyzyjnie dośrodkował z lewej strony boiska i Gruzin pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Małym plusikiem było również jedno zagranie Kucharczyka w pierwszej połowie. Legionista sprytnie piętą rozpoczął wówczas akcję Legii.

Niestety więcej pozytywnych stron w grze Kucharczyka trudno znaleźć. 22-latek wydawał się zagubiony na boisku. Tak było szczególnie w akcjach ofensywnych Legii, gdzie czasami sprawiał wrażenie jakby nie wiedział, co ma robić i dublował pozycje na boisku. "Kucharz" fatalnie rozpoczął też drugą połowę. W ciągu pierwszych pięciu minut trzy razy nie opanował prostych podań i Legia traciła piłkę. Zresztą banalnych strat we wtorkowy wieczór Kucharczyk miał bardzo dużo.

Również pod bramką rywali "Kucharz" nie stwarzał zbyt wielkiego zagrożenia. Oddał jeden strzał - jego celność lepiej jednak przemilczeć. W meczu z Ruchem Kucharczyk nie był mocnym punktem Legii. Raczej nie powinien więc liczyć, że Jan Urban postawi na niego w ligowych meczach.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Michała Kucharczyka (w nawiasie pierwsza + druga połowa).