Statystyki meczu z Ruchem

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

We wtorkowy wieczór legioniści nie zagrali porywającego spotkania, ale pokonali Ruch Chorzów 2-1 i trzeci rok z rzędu awansowali do finału rozgrywek o Puchar Polski. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, co potwierdzają meczowe statystyki. Ich szczegóły przedstawiamy poniżej.

16 razy uderzali legioniści na bramkę strzeżoną przez Krzysztofa Kamińskiego. Więcej pracy bramkarz chorzowian miał w drugiej części gry. W jej trakcie "wojskowi" oddali 10 strzałów. Sześć z nich było celnych, a dwa zakończyły się golami. Goście aktywniejsi byli w pierwszej połowie. W pierwszych trzech kwadransach oddali osiem spośród wszystkich 11 strzałów. Co ciekawe, po przerwie podopieczni Jacka Zielińskiego tylko raz strzelali celnie. Wystarczyło to do zdobycia jednej bramki.

Wśród legionistów najbardziej aktywny pod bramką rywali był Wladimer Dwaliszwili. Gruzin pięć razy strzelał na bramkę Ruchu. Dwa razy cieszył się też po zdobytych golach. Mniej powodów do zadowolenia miał Miroslav Radović, który żadnego z czterech uderzeń - w tym rzutu karnego - nie zakończył golem.

We wtorkowy wieczór sędzia 25 razy przerywał przerywał grę po faulach piłkarzy. O pięć przewinień więcej zapisali na swoim koncie przyjezdni. Trzy razy faule miały miejsce w polu karnym i kończyły się rzutami karnymi.

Janusz Gol był piłkarzem Legii, który najczęściej przekraczał przepisy. Pomocnik "wojskowych" trzy razy nieprzepisowo powstrzymywał rywali. Jego siedmiu kolegów na swoim koncie zapisało po jednym przewinieniu.

Goście najczęściej faulowali Miroslava Radovicia. Legionista w nieprzepisowy sposób powstrzymywany był aż sześć razy. Po dwa razy faulowani byli Tomasz Brzyski, Wladimer Dwaliszwili oraz Artur Jędrzejczyk.

66 odbiorów i 60 strat w wykonaniu piłkarzy Legii oglądali kibice zgromadzeni na stadionie przy Łazienkowskiej. Najwięcej - aż 15 - akcji rywali przerwał Janusz Gol. Po dziewięć odbiorów zapisali na swoim koncie Artur Jędrzejczyk i Dominik Furman.

W klasyfikacji strat przewodzi bohater wtorkowej potyczki. Wladimer Dwaliszwili piłkę tracił 15 razy. Nie przeszkodziło mu to jednak w zdobyciu dwóch goli na wagę wygranej i awansu.