Jan Urban - fot. Mishka / Legionisci.com

Urban: Ten scenariusz był już puszczany

Jan Urban (trener Legii): Scenariusz, że przegrywamy do przerwy był na Legii puszczany już niejednokrotnie. W pierwszej odsłonie Pogoń nie pozwoliła nam stworzyć zbyt wielu okazji podbramkowych. My staraliśmy się grać atakiem pozycyjnym i było to widać w drugiej połowie, kiedy narzuciliśmy wysoki rytm meczu.

Całe szczęście, że Adam Frączczak nie trafił na 2-0, bo nie wiem czy byłoby nas stać na odrobienie strat. Jednak warto zaznaczyć, iż wcześniej to my zmarnowaliśmy kilka dogodnych szans. Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy odrabiać straty, co na pewno cieszy.

Ljuboja trenował tylko jeden dzień. Miał problemy ze stawem skokowym, dlatego w tygodniu nie mógł w pełni się przygotować. Stąd taka, a nie inna decyzja o posadzeniu go na ławce rezerwowych. Jakub Wawrzyniak zszedł z powodu stłuczenia. Nie sądzę, żeby było to zbyt poważne. Jest to podobny uraz do tego, który niedawno miał Daniel Łukasik. Bałem się, że to poważniejsza kontuzja, ale na szczęście raczej tak nie będzie.

Pierwszą jedenastkę strzelałby również Dwaliszwili, ale ze względu ma to, że to on był faulowany nie uderzał rzutu karnego. Mamy takie przesądy. Co do fauli w szesnastce widziałem te sytuacje już w telewizji. Nie mam wątpliwości, co do słuszności decyzji arbitra.