PP: Legia II 3-3 k. 5-4 Polonia II

Dziś na bocznym boisku przy Łazienkowskiej piłkarze rezerw Legii, po emocjonującym meczu i wygranej po karnych z Polonią II Warszawa 5-4, wywalczyli awans do 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Po 90 minutach był remis 3-3, a wyrównującą bramkę dla Legii zdobył w 90. minucie Patryk Mikita.

Legioniści wyszli tym razem na boisko bez 10 z 11 graczy z wyjściowej jedenastki ostatniego meczu Młodej Ekstraklasy (4 z nich pojawiło się na boisku w trakcie II połowy bądź dogrywki, 6 innych nie zagrało w ogóle).

Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną ósmego maja. Do 1/4 finału PP awansowali również: RKS Ursus, Wisła II Płock, Żbik Nasielsk, Mazur Karczew, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Broń Radom i Sparta Jazgarzew.

Legia II Warszawa 3-3 (0-1), k.5-4 Polonia II Warszawa
0-1 41 min. Patryk Duda
1-1 50 min. Karol Grudniewski (as. Kamil Dankowski)
1-2 52 min. Konrad Cichowski b.a.
2-2 60 min. Jan Grzesik (as. Michał Bajdur)
2-3 88 min. Kamil Hernik
3-3 90 min. Patryk Mikita (as. Jakub Arak)
W 67 min. Mateusz Długołęcki nie wykorzystał rzutu karnego (Tomasz Wojtkiewicz obronił)

Karne - Legia: Grzesik, Długołęcki, Dankowski, Wienczatek, Śmigielski - trafili;
Karne - Polonia: Pielak, Rusak, Hernik, Duda - trafili; Wierzbowski - nie wykorzystał.

Strzały (celne) [reg. czas gry + dogrywka]: Legia 16 (10) + 10 (5) - Polonia 12 (10) + 1 (0)

Młoda Legia: Wienczatek - Grzesik, Długołęcki, Dankowski, P. Wolski - Budek (91' Zawal), Prusinowski, Śmigielski, Gródek (46' Bajdur), K. Grudniewski (62' Mikita) - Czarnecki (56' Arak)

Młoda Polonia: Wojtkiewicz - Krajewski, Wierzbowski, Wełna (46' Hernik), Pielak - Wrzesiński (46' Kowalczyk), Rusak, Antczak, Duda, Matulka (70' Muszyński) - Cichowski (106' J. Dźwigała)