Beskid Andrychów na meczu z Wisłą Sandomierz

Na stadionach: Nieobliczalni kibice

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Za nami bardzo ciekawy kibicowski tydzień. Najpierw na finale Pucharu Polski dopisała frekwencja i oprawy, w których nie brakowało piro, a później doszło do kolejnych przejęć flag. Takiej częstotliwości przejmowania płócien nie mieliśmy już dawno. A może być jeszcze ciekawiej, bo zawsze tego typu akcja rodzi reakcję... Jagiellonia już próbowała się odgryzać legionistom za stratę pokaźnej liczby flag, na razie nieskutecznie.
Ciekawie mogłoby być przy okazji meczu Jagiellonia - Legia w następnej kolejce, szczególnie wobec małej pojemności sektora gości na Podlasiu, ale wiadomo, że policja nie dopuści do wpuszczenia legionistów na stadion w Białymstoku.

Najgłośniejsze "przejęcie" minionego tygodnia to zdobycie przez Lecha wyjazdowego płótna Wisły Kraków - "Nieobliczalni". Co prawda wiślacy długo utrzymywali, że do "zdobycia" doszło w wyniku akcji ochrony lub kibiców przebranych za ochronę, ale lechici stanowczo odpierają ataki krakusów. Trzeba przyznać, że chyba cały czas wiele ekip uważa, że wywieszenie flag w zamkniętym sektorze gości oznacza brak jakichkolwiek kłopotów z oflagowaniem. Jak się okazuje, wcale tak nie jest i trzeba mieć cały czas oczy dookoła głowy. Flaga już kilka minut po akcji zawisła do góry kołami w młynie "Kolejorza".

Słabe wyjazdy
Inna sprawa, że pewnie nie doszłoby do podobnej akcji lechitów, gdyby nie słabiutka liczba wiślaków, przez co dolny sektor na ich trybunie pozostał zamknięty. Pod względem liczb wyjazdowych, nie licząc oczywiście finału Pucharu Polski we Wrocławiu, nie było najlepiej. Słabo pokazali się także lechiści przy Łazienkowskiej, którzy wykorzystali zaledwie 1/3 przyznanej puli biletów. Więcej można się było również spodziewać po Pogoni jadącej do Wrocławia. Pewnym zaskoczeniem była obecność setki białostoczan na sektorach Widzewa.

Zdemolowany sektor gości przy Bułgarskiej. Widzew znów poszkodowany
Wiadomo już, że na stadion Lecha nie zostaną wpuszczeni kibice Widzewa, którym początkowo przyznano 1000 biletów na najbliższy mecz ligowy. Wszystko dlatego, że sektor gości przy Bułgarskiej zdemolowali kibice Wisły podczas ostatniej kolejki ligowej. Wiślacy próbowali wydostać się z sektora po stracie flagi, ale wszystkie furtki były porządnie zamknięte łańcuchami. Niepowodzenie postanowili sobie powetować rzucając w sektory gospodarzy czym popadnie, w tym umywalkami, suszarką czy kratą. Zdewastowana została także kamera monitoringu, aby utrudnić znalezienie sprawców.

Widzewiacy nie mają szczęścia... Najpierw nie mogli wejść na stadion Wisły Kraków, po tym jak wojewoda małopolski zamknął sektor gości przy Reymonta za pirotechnikę odpaloną przez fanów Legii, a teraz nie będą mogli obejrzeć meczu swojej drużyny w Poznaniu za wybryki fanów Wisły.

Oprawy: Beskid zaskoczył
Zdecydowanie lepiej w minionym tygodniu było pod względem liczby opraw. Na pierwszy plan wychodzi choreografia Śląska na meczu z Legią, choć i w tym przypadku można przyczepić się nieco do oryginalności czy wykonania transparentu... ale ogólnie rzecz biorąc - jedna z lepszych opraw w wykonaniu WKS-u. Do tego z użyciem niemałej liczby środków pirotechnicznych.

Ultrasował także Lech na meczu z Wisłą, ale w tym przypadku można się było spodziewać zdecydowanie lepszej prezentacji ze strony poznaniaków. Wiślacy przywieźli do Poznania swoją oprawę, ale jej elementy nie zostały zaakceptowane przez klub z Wielkopolski i całość trafiła do depozytu. Z braku laku w sektorze gości pokazano flagowisko i pirotechnikę.

Skromne oprawy na niskich sektorach zaprezentowali także kibice Ruchu i Górnika (w Bełchatowie). Żadna z nich nie była na tyle dobra, by zapadła nam w pamięci na dłużej. Zdecydowanie bardziej okazała była oprawa Beskidu Andrychów z okazji 5-lecia działalności tamtejszej grupy ultras. Nie pierwszy już raz ekipa z Małopolski pokazuje się z bardzo dobrej strony. Nie zawsze nowoczesny stadion, wielki młyn i spore pieniądze na oprawy idą w parze z ciekawą prezentacją.

Z tego samego założenia wyszli fani w minionym tygodniu kibice Odry Wodzisław, ROW-u Rybnik czy Zagłębia Sosnowiec.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa 1-0 Lechia Gdańsk (550).
fot. Piotr Galas Słaby wyjazd lechistów do Warszawy. Goście przyjechali tylko w 550 osób, po przerwie wywiesili 7 flag, 3 transparenty i prowadzili średni doping. Legioniści też wokalnie nie zachwycili. Na Żylecie rozwinęli sektorówkę w kształcie koszulki i prowadzili zbiórkę pieniędzy na oprawy kolejnych meczów.

Lech Poznań 1-0 Wisła Kraków (639).
Lech Poznań na meczu z Wisłą Kraków - fot. kibicewisly.pl Wiślacy pojechali do Poznania w bardzo skromnej liczbie, zaledwie 639 osób, w tym Śląsk, Lechia i Polonia Przemyśl. Początkowo planowali podróż pociągami specjalnymi, ale wobec małego zainteresowania wyjazdem, jechali autokarami. Wywiesili 16 flag. Wiślakom nie udało się wnieść przygotowanej na ten mecz oprawy, mimo braku sprzeciwów delegata PZPN - ta została odebrana im przy wejściu przez pracowników Lecha i z niemałymi problemami zwrócona po meczu. Z przygotowanych akcentów ultras wiślacy zaprezentowali flagowisko w asyście ogni wrocławskich. O tym meczu było i jest głośno głównie ze względu na zdobycie przez Lecha wyjazdowej flagi Wisły "Nieobliczalni".
Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań - fot. kibicewisly.pl Do przejęcia płótna doszło z dolnej części sektora gości, który wobec niewykorzystania przez Wisłę całej puli biletów, pozostawał zamknięty. Wiślacy utrzymują, że płótno przejęły osoby przebrane za ochronę lub ochrona, zaś lechici przekonują, że zdobycie płótna odbyło się bez żadnych kamizelek czy współpracy z ochroną i było efektem sprawnej akcji grupy kibiców, która wykorzystała moment nieuwagi rywali. Wisła od razu ruszyła do odbicia flagi, ale próby sforsowania bram dzielących ich od sektorów gospodarzy nie powiodły się. Po chwili policja użyła gazu w stronę przyjezdnych, co ostatecznie uniemożliwiło odzyskanie płótna. Wiślacy, głównie z powodu odpalenia pirotechniki i próby sforsowania ogrodzenia, mieli spore problemy po meczu. Zostali zatrzymali przy boiskach bocznych, otoczeni przez policję, skąd wypuszczano po jednej osobie, a każdej z nich robiono kilka pamiątkowych fotografii. Niespełna 700 kibiców gości opuściło stadion w Poznaniu... 6 godzin po zakończeniu spotkania.
Lechici zaprezentowali malowaną sektorówkę, wokół której dłoni odpalili kilka rac, a całość uzupełniały transparenty "Poczujcie ogień naszej wściekłości. Dla takich 'Bogów' nie ma litości".

GKS Bełchatów - Górnik Zabrze (384).
Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów - fot. torcida.eu Zabrzanie wypełnili mały sektor gości w Bełchatowie do ostatniego miejsca. Wraz z nimi Wisłoka (7). Przyjezdni prowadzili dobry doping i nieźle oflagowali swój sektor. Mieli także malowany transparent "Fanatycy z krwi i kości opanowali sektor gości" i machali flagami na kiju. Fani KSG mają za złe swoim piłkarzom, że nie podziękowali za doping w meczu z Ruchem i tym razem skandowali "Po meczu wszyscy do szatni", a gdy ci bili brawo kibicom, usłyszeli w odpowiedzi "Wyp...dalać".

Ruch Chorzów 1-2 Piast Gliwice (300).
fot. Ruch Chorzów na meczu z Piastem Gliwice - fot. niebiescy.pl Na poniedziałkowym meczu pojawiło się 4,5 tysiąca kibiców. Chorzowianie zaprezentowali flagi na kiju oraz transparent "Walka zapewni ci potęgę, a charakter uznanie" z tyłu sektora oraz kolejny malowany transparent na ogrodzeniu od strony boiska, przedstawiający eRkę oraz odwrócone herby największych wrogów. Niebiescy wywiesili także dwa transparenty pod adresem GKS-u i Górnika, m.in. "Tanku momy pełne baki, na nosz widok mocie sraki". Piast przyjechał w 300 osób z dwiema flagami.

Śląsk Wrocław 1-0 Pogoń Szczecin (250).
Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław - fot. wroclawianie.info Pogoń dość słabej liczbie na wyjazdowym meczu we Wrocławiu. Szczecinianie wywiesili kilka flag i machali kilkunastoma flagami na kiju. Także ze strony gospodarzy frekwencja poniżej oczekiwań - mecz obejrzało 9,2 tysiąca osób... o 29 tysięcy mniej niż mecz finału PP z Legią. Wrocławianie bez oprawy.

Korona Kielce 1-1 Polonia Warszawa (170).
Korona Kielce na meczu z Polonią Warszawa - fot. mks-korona-kielce.pl Koroniarze mieli problemy z wniesieniem na stadion przygotowanej oprawy. W trakcie spotkania odpalili pod flagami 12 rac, 20 stroboskopów i 40 ogni wrocławskich.

Widzew Łódź 3-0 Jagiellonia Białystok (100).
Widzew Łódź na meczu z Jagiellonią - fot. jagiellonia.net Na trybunach 5 tysięcy kibiców, bez oprawy i przeciętnym dopingiem. Widzewiacy sporo razy podkreślali, że jedyna możliwa lokalizacja nowego stadionu RTS-u znajduje się w miejscu obecnego przy Al. Piłsudskiego. Wywiesili także transparent "10.05.2013 - Wszyscy pod Urząd Miasta", gdzie kibice planują manifestację. Mimo zamkniętego sektora gości, na meczu dzięki uprzejmości gospodarzy, mogło pojawić się stu kibiców Jagiellonii.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin (-).
Frekwencja na meczu w Bielsku bez większych zmian - niespełna 3 tysiące osób. Gospodarze bez oprawy, gości z powodu braku sektora brak.

I liga:

Arka Gdynia - GKS Tychy (350).
Kibiców gości wspierała Sandecja (30) oraz Zawisza i ŁKS. Goście wywiesili 9 flag. Połączone siły ŁKS-u i Zawiszy wpadły przed meczem pod kasy gospodarzy.

Warta Poznań - Zawisza Bydgoszcz (300).

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz (115).
GKS z około dwutysięcznym młynem. Sandecja przyjechała w skromnej liczbie, szczególnie biorąc pod uwagę odległość - 115 osób.

Okocimski Brzesko - Zawisza Bydgoszcz (78).
Kolejarz Stróże - GKS Katowice (-).

Stomil Olsztyn - Polonia Bytom (-).
W Olsztynie sektor gości zamknięty jest do końca sezonu, stąd brak fanów z Bytomia. Stomilu w młynie niespełna 400 osób, w tym Polonia Bydgoszcz (14) i Hutnik Kraków (5).

II liga:

ROW Rybnik - Zagłębie Sosnowiec (460).
Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z ROW-em Rybnik - fot. zaglebie.sosnowiec.pl Sosnowiczanie do Rybnika przyjechali w 460 osób, w tym BKS Bielsko (45) i Czuwaj Przemyśl (5). Wchodzili na stadion do początku drugiej połowy i dopiero wtedy rozpoczęli doping. Wywiesili 4 flagi i zaprezentowali sektorówkę podświetloną pirotechniką, transparent "Zagłębie" oraz flagi na kiju. ROW z oprawą "Rybniccy patrioci".

Olimpia Elbląg 0-1 Siarka Tarnobrzeg (109).
Siarka przyjechała do Elbląga w niezłej liczbie - 109 osób, w tym Wisłoka (26). Olimpii w młynie ponad 200.

Górnik Wałbrzych - Jarota Jarocin (8).
Stal Stalowa Wola - Świt Nowy Dwór Maz. (0).

Niższe ligi:

Sokół Kleczew - Górnik Konin (250).
Górnik wspierany przez Gwardię Koszalin (12), wywiesił 11 flag. W trakcie meczu odpalili race, stroboskopy i petardy.

Odra Wodzisław - Odra Opole (170).
Odra Opole przyjechała do Wodzisławia w 170 osób, w tym Polonia Bytom (42) i Zagłębie Lubin (1). Prowadzili niezły doping. Gospodarzy w młynie niespełna 300. Zaprezentowali foliową sektorówkę przedstawiającą budzącego się w człowieku demona oraz transparent "Demony budzą ogień - ogień budzi demony". Odpalili przy tym stroboskopy, race i petardy hukowe.

Dalin Myślenice - Hutnik Kraków (150).
Spartakus Daleszyce - KSZO Ostrowiec (110).
Sokół Rykoszyn - KSZO Ostrowiec (90).

Beskid Andrychów - Wisła Sandomierz (60).
Beskid Andrychów na meczu z Wisłą Sandomierz - fot. Gospodarze na meczu świętowali 5-lecie grupy Ultras Beskid i zaprezentowali choreografię składającą się z sektorówki "Ultras Beskid 2008", transparentu "Dymi się i trudno, bez nas jest tu nudno!" oraz rac i świec dymnych.

Ostrowia Ostrów Maz. - Bug Wyszków (45).
Fani z Wyszkowa wywiesili w Ostrowi dwie flagi, machali flagami na kiju i odpalili skromne ilości pirotechniki. W drodze powrotnej na ich autokar czaiła się Jagiellonia.

Orzeł Sypniewo - MKS Ciechanów (33).
Wkra Żuromin - Narew Ostrołęka (27).

Wkra Żuromin - Narew Ostrołęka (25).
W środę do Żuromina pojechało 25 fanów Narwi. Zaprezentowali oprawę "Stadionowi podróżnicy", której uzupełnieniem był napis "MZKS Narew" z transparentów na dwóch kijach i pirotechnika.

Bug Wyszków 0-1 Huragan Wołomin (16).
Na mecz przyjaźni przyjechało 16 fanów Huraganu z dwiema flagami. Bugu 35 w młynie ze zgodową oprawą.

Nysa Zgorzelec - Piast Nowa Ruda (10).
Na meczu zgody młyn Nysy liczył niespełna 50 osób. Odpalili pirotechnikę i rzucili konfetti.

Nadnarwianka Pułtusk - Mławianka Mława (9).

BKS Bielsko-Biała - Przyszłość Rogów (0).
Gospodarzy w młynie ok. 300.

Narew Ostrołęka - MKS Przasnysz (0).
Gospodarzy w młynie około setki. Zaprezentowali oprawę "To nie biznes, nie liczy się wartość pieniądza, dla nas to pasja, która nie ma końca", na którą składały się sektorówka oraz folie aluminiowe w barwach i pirotechnika. Narew wywiesiła transparent skierowany do Piaseczna, wspierającego ich na tym meczu w 10 osób oraz transa skierowanego do Tygodnika Ostrołęckiego.

Puchar Polski:

Śląsk Wrocław 0-2 Legia Warszawa (2000).
fot. Mishka / Legionisci.com Dobry wyjazd legionistów na pierwszy finał Pucharu Polski. Fani z Łazienkowskiej wykorzystali przyznaną im pulę biletów (ograniczoną przez kibiców Śląska) i prowadzili bardzo dobry doping. Na meczu ok. 38 tysięcy osób. Śląsk zaprezentował oprawę - zielono-biało-czerwony transparent "Polityka nie pokona fanatyka", malowaną sektorówkę przedstawiającą kibica cieszącego się z wygranej w ringu z politykiem (krawaciarzem). Całość okrasiło kilkadziesiąt rac odpalonych w młynie Śląska. Chwilę później sektorówkę z eLką w kółeczku pokazali legioniści i odpalonych zostało kilkanaście rac w sektorze gości.

Inne dyscypliny:

Żużel: Stal Gorzów - Start Gniezno (400).
Goście z czterema flagami. Stali w młynie 300 w żółtych koszulkach.

Żużel: Falubaz Zielona Góra - Apator Toruń (134).
Żużel: Unia Leszno - Polonia Bydgoszcz (70).

Koszykówka: Prokom Gdynia 63-61 Anwil Włocławek (15).
Na meczu tylko około tysiąca osób. Anwilu 15 bez dopingu i flag.

Koszykówka: Trefl Sopot - AZS Koszalin (130 i 20).
Fani z Koszalina na pierwszy mecz do Sopotu pojechali w 130 osób. We wtorek wybrali się już tylko w 20 os.

Koszykówka: Siden Toruń - Śląsk Wrocław (35 i 13).
Wrocławianie na pierwszym meczu w Toruniu pojawili się w 35 osób. Dzień później było ich 13.


Wyjazd tygodnia: 2000 fanów Legii we Wrocławiu (finał PP)
Oprawa tygodnia: Choreografia Śląska na finale PP i choreo Beskidu Andrychów na meczu z Wisłą Sandomierz

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Lechią Gdańsk:
Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Legia na wyjazdowym meczu finału PP we Wrocławiu:

Śląsk Wrocław na meczu finału PP z Legią:
Lech Poznań na meczu z Wisłą Kraków:

Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Lechem:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów:GKS Bełchatów na meczu z Górnikiem Zabrze:


Widzew Łódź na meczu z Jagiellonią:
Korona Kielce na meczu z Polonią Warszawa:
Polonia Warszawa na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Ruch Chorzów na meczu z Piastem Gliwice:Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu z Wartą Poznań:
Warta Poznań na meczu z Zawiszą Bydgoszcz:


GKS Katowice na meczu z Sandecją Nowy Sącz:
Sandecja Nowy Sącz na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


Oprawa Beskidu Andrychów na meczu z Wisłą Sandomierz:
Wisła Sandomierz na meczu z Beskidem Andrychów:


Miedź Legnica na meczu z LKS-em Nieciecza:


LKS Nieciecza na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


BKS Bielsko-Biała na meczu z Przyszłością Rogów:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z ROW-em Rybnik:
ROW Rybnik na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Falubaz Zielona Góra na meczu z Apatorem:


Apator Toruń na wyjazdowym meczu z Falubazem:
Okocimski Brzesko na meczu z Zawiszą Bydgoszcz:


Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu z Okocimskim Brzesko:


Olimpia Elbląg na meczu z Siarką Tarnobrzeg:


Siarka Tarnobrzeg na wyjazdowym meczu z Olimpią Elbląg:


Odra Opole na wyjazdowym meczu z Odrą Wodzisław:


Odra Wodzisław na meczu z Odrą Opole:KSZO Ostrowiec na wyjazdowym meczu w Daleszycach:


GKS Tychy na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Narew Ostrołęka na meczu z MKS-em Przasnysz:


Narew Ostrołęka na wyjazdowym meczu z Wkrą Żuromin:


Mazovia Mińsk Maz. na meczu z Naprzodem Skórzec:
Gwiazdy Legii - zamów teraz!
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.