Ivica Vrdoljak kartonowym pucharem - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Powiedzieli po meczu we Wrocławiu

turi, Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Marek Saganowski: Wygraliśmy na gorącym terenie pierwszy mecz finałowy, strzeliliśmy dwie bramki, a przede wszystkim nie straciliśmy bramki. I to nas dzisiaj najbardziej interesowało. Przy pierwszym trafieniu zrobiłem to co zwykle, czyli poszedłem na bliższy słupek przy podaniu Kucharczyka. Natomiast najbardziej się cieszę z drugiego gola, bo ostatnio ciężko mi było dojść do pozycji strzeleckiej.

Z kolei dzisiaj piłka mnie szukała. To bardzo cieszy! Po przyjęciu futbolówki, lekkim lobie przez "Lado", udało mi się podwyższyć na 2-0. I myślę, że była to zasłużona wygrana. W pierwszych 45 minutach mogliśmy wykorzystać kilka kontr i cieszymy się z tego, co mamy. Śląsk jest drużyną, która powinna wykorzystywać swoje okazje, ale Skaba stanął dziś na wysokości zadania. Zresztą pokazaliśmy, że Legia ma ponad 20 równorzędnych zawodników i dziś udowodniliśmy, że warto na nas stawiać.
Wszyscy, którzy się znają na piłce, wiedzą jednak, że to dopiero przysłowiowa "pierwsza połowa" i nie takie rzeczy się zdarzały w futbolu, abyśmy mogli dziś z pewnością zabierać trofeum do autokaru. Tym bardziej, że równie dobrze to my możemy stracić dwie bramki w Warszawie. Zatem nie jest to jeszcze nasz puchar.
Dla mnie stadion we Wrocławiu wcale nie jest zaczarowany. Dwukrotnie tu grałem i odniosłem komplet zwycięstw - raz z reprezentacją Polski, a teraz z Legią.

Dominik Furman: Zagraliśmy dobrze jako cała drużyna, która narzuciła swój styl. Byliśmy blisko przeciwników. Ponadto udało się zrealizować założenia, czyli jak najczęściej odcinać Milę od podań. Do tego swoich szans mieliśmy szukać w kontrach i jedna z nich zakończyła się bramką. Dla wielu nasza gra mogła się różnić od poprzednich meczów, ale to są dodatkowe emocje, to jest finał Pucharu Polski, który chcemy wygrać trzeci raz z rzędu.
Każdy, który mniej gra, chce swoją szansę maksymalnie wykorzystać i to nie dotyczy mnie, ale reszty chłopaków z zespołu. Powtórzę - zagraliśmy dobrze wszyscy, Marko również.

Tomasz Brzyski: Nie chcę mówić o proporcjach czy też szansach na zdobycie trofeum, niemniej jednak zrobiliśmy dzisiaj pierwszy krok. Jeżeli w rewanżu zagramy tak jak we Wrocławiu, to powinniśmy sięgnąć po ten puchar. Może nie boimy się Śląska, ale na pewno na Łazienkowskiej wyjdziemy skoncentrowani, bo owszem, wygraliśmy 2-0, ale wrocławianie na pewno przyjadą, żeby powalczyć.
Kluczem do sukcesu był kolektyw. Byliśmy drużyną, biegaliśmy, walczyliśmy i to przyniosło efekt w postaci strzelonych dwóch bramek. Mamy szeroką kadrę i trener stara się dać każdemu szansę, którą niektórzy potrafią wykorzystać.
Dzisiaj Marko Suler zagrał pierwszy raz na lewej obronie i poradził sobie całkiem nieźle, a nasza współpraca wyglądała dobrze. Równie ważne jest jednak to, że zachowaliśmy czyste konto.

Wojciech Skaba: Mogę tylko podziękować trenerowi za konsekwencję, bo regularnie na mnie stawia w rozgrywkach Pucharu Polski. Szczególnie, że to już finał. Oczywiście trudno jest być w rytmie, gdy się gry od czasu do czasu, ale gdy nadchodzi ten czas, to trzeba być po prostu w formie. Zresztą, gdy trener zapowiada, że będę między słupkami do końca tych rozgrywek, to też mogę się odpowiednio przygotować.
Odnośnie meczu, to z pozycji bramkarza widziałem, że nie powinniśmy mieć dziś problemów. Zespół wyglądał bardzo pewnie i za to duży plus. Linia obrony była dość nietypowo zestawiona, bo przecież Marko Suler grał na lewej stronie, a poradził sobie znakomicie. Wynik 2-0 osiągnięty na wyjeździe jest rewelacyjny. Teraz trzeba zrobić drugi krok u siebie i zdobyć puchar.

Sebastian Mila (Śląsk): Mam nadzieję, że sprawa pucharu nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Przed nami rewanż i zobaczymy... To, że dziś mieliśmy początkowo mało fauli, nie oznacza, że nie walczyliśmy, bo przecież nie na tym polega gra w piłkę. Inna sprawa, że Legia pokazała, że jest lepszym zespołem, który przewyższał nas w każdej formacji, bez dwóch zdań. Wypada im pogratulować i mieć nadzieję, że w Warszawie zdołamy zaprezentować się troszeczkę lepiej.
Można porównywać poszczególne mecze między naszymi zespołami, ale należy pamiętać, że zimą rywale się wzmocnili i jakim potencjałem dysponują. Dzisiaj staraliśmy się, ale nie wyszło.
Wiem, że w ostatniej kolejce zmierzymy się z Legią, ale my w każdym meczu gramy o zwycięstwo, nawet jeśli miałoby się to odbyć kosztem gry w pucharach. Niestety, tak to zostało zorganizowane, że nie pozostaje nam nic innego. Chyba nikt nie chce nas namawiać do korupcji?

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.