PP: Mazur Karczew 1-0 Legia II

Młoda Legia zakończyła swoją przygodę z mazowieckim Pucharem Polski na ćwierćfinale, przegrywając 0-1 z III-ligowym Mazurem Karczew po golu Karola Skóry w 48. minucie. Składy obu drużyn odbiegały od podstawowych (w przypadku Legii zabrakło całej podstawowej jedenastki, a wystąpiło 6 absolutnych debiutantów), stąd spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych i zasłużenie wygrali. Zdjęcia z meczu

Po pierwszej połowie spotkania, w której nie padł ani jeden celny strzał, można było odnieść wrażenie, że żadnej z drużyn nie zależy na awansie za wszelką cenę. Piłkarze Legii II, w składzie której dominowali gracze pełniący zwykle role rezerwowych w drużynach Młodej Ekstraklasy i juniorów (a niekiedy nie mieszczących się w meczowych 18-tkach), rekonwalescenci i trzej piłkarze rocznika 1996, nie stworzyli sobie na dobrą sprawę żadnej stuprocentowej okazji, a strzały, które oddawali, nie mogły zaskoczyć byłego gracza Młodej Legii Kuby Chrostowskiego. Wydaje się, że przy ustalaniu składu priorytet nad Pucharem miały rozgrywki ligi makroregionalnej juniorów oraz zbliżający się turniej w Hadze.

W spotkaniu swoje debiuty w Młodej Legii zaliczyli: obrońcy Arek Najemski [96], Daniel Fabiszewski [94] i Marcin Piórkowski [95] (wszyscy trzej są wychowankami Legii) oraz środkowi pomocnicy: Sebastian Antas (95), Robert Bartczak [96] i Grzegorz Tomasiewicz [96]; na ławce rezerwowych znalazł się również lewy obrońca Maciej Ciepielewski [95], ale trener Banasik wyczerpał limit zmian. Z najlepszej strony pokazał się Tomasiewicz, który ofiarnie walczył w defensywie, a do poczynań ofensywnych wniósł nieco więcej tempa, precyzji i porządku, oddał również jeden strzał z dystansu, który w niewielkiej odległości minął poprzeczkę bramki Mazura. Sporo groźnych akcji przeciwnika przerwali również ofiarnymi wejściami Fabiszewski i Najemski. Mimo wszystko zarówno debiutantów, jak i większość z pozostałych zawodników występujących w dzisiejszym spotkaniu czeka jeszcze sporo pracy by wedrzeć się do podstawowego składu Młodej Legii.

Puchar Polski: Mazur Karczew 1-0 (0-0) Legia II Warszawa Zdjęcia z meczu
Gol: 48 min. Karol Skóra (as. Filip Trzpil)

Strzały (celne): Mazur 10 (2) - Legia 7 (2)

Legia: Wienczatek - Najemski, Piórkowski (73' Bartczak), Fabiszewski, Mazek - Kamiński, Zawal (53' Tomasiewicz), Prusinowski, Antas (46' Grzesik), Bojek Ż (46' Prejs) - Czarnecki oraz ng: Pogorzelec, Ciepielewski.