Lech Poznań na meczu z Widzewem Łódź - fot. kkslech.com

Na stadionach: Seryjni podpalacze

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

W minionym tygodniu mogliśmy podziwiać bardzo dobre oprawy przygotowane przez kibiców Legii i Lecha - na tę chwilę absolutnej czołówki polskiej sceny ultras. Fani Śląska za rzucanie pirotechniką na murawę i w trybuny do końca roku nie będą mogli jeździć na wyjazdy. Widzew po raz kolejny cierpiał za nie swoje przewinienia i nie pojechał do Poznania. W Łodzi manifestowali w sprawie budowy stadionów dla swoich klubów zarówno kibice ŁKS-u, jak i RTS-u.

Wyjazdy, oprawy
Pod względem wyjazdów było słabo. Dość powiedzieć, że najliczniej pojechał Śląsk na Legię - w zaledwie 700 osób - a w lidze Ruch w 540 osób do Trójmiasta. W obu przypadkach wspomniane liczby jeszcze kilka lat temu byłyby trudne do wyobrażenia. Słabiej niż można się było spodziewać wypadł Górnik w Lubinie, za to pochwalić należy GKS Bełchatów za daleki wyjazd do Szczecina. Słabiutko wygląda niestety frekwencja na Pogoni, która broni się przed spadkiem. Pozostałe mecze rozegrano bez kibiców gości, nie licząc 9-osobowej grupki Podbeskidzia przy Konwiktorskiej.

O wiele ciekawiej było pod względem opraw meczowych. Po raz kolejny błysnęła Legia, której ultrasi przygotowali najpierw kartoniadę na trzy trybuny, a później drugą, nie mniej udaną prezentację "witraża" z folii. Lech, który w I połowie meczu z Widzewem protestował przeciwko zamknięciu sektora gości, po przerwie pokazał ciekawą choreografię.

Po raz kolejny trzeba pochwalić kibiców Beskidu Andrychów, którzy na wyjazdowym spotkaniu z Hutnikiem Kraków zaprezentowali przyzwoitą choreografię z jak najbardziej trafnym hasłem - "Seryjni podpalacze". Ultrasowali także Hutnik, Górnik Łęczna, Arka Gdynia, Raków, Unia Tarnów, Ostrovia, Górnik Konin czy Narew Ostrołęka.

7-miesięczny zakaz wyjazdowy dla Śląska
Race rzucone na murawę przez kibiców Śląska Wrocław na stadionie Legii - fot. Mishka Fani Śląska Wrocław na drugim wyjeździe w krótkim odstępie czasu rzucili kilkanaście rac na boisko oraz w sektory gospodarzy. Najpierw uczynili tak w Lubinie, teraz na finale Pucharu Polski w Warszawie. Na grzywny nie trzeba było długo czekać - wrocławianie otrzymali zakaz wyjazdowy na 7 miesięcy, który zastosowany został od razu i obejmuje (co jest wyjątkiem w Polsce) wszystkie rozgrywki - Puchar Polski i mecze ekstraklasy. Wiadomo także, że policja po meczu próbowała za wszelką cenę wyłapać osoby rzucające racami w kibiców drużyny przeciwnej. Pierwsze zatrzymania miały miejsce już przy wyjściu ze stadionu, kolejne na parkingu, gdzie przyjezdni zostawili swoje samochody. Policja fotografowała wszystkich opuszczających parking obok stadionu Legii, a do tego sprawdzano, czy niektóre osoby nie posiadają na ciele resztek pirotechniki.

Manifestacje przed Urzędem Miasta w Łodzi
W Łodzi w ostatnich dniach tematem numer jeden jest budowa nowego stadionu. Pierwsi manifestację zorganizowali widzewiacy, którzy w 2 tysiące osób stawili się w piątek o godzinie 14 przed urzędem miasta. Co ciekawe, fanów RTS-u zastał transparent przygotowany przez ŁKS - "Czemu od Łodzi żądacie stadionu, idźcie pod urzędy waszych regionów".ŁKS Łódź na meczu juniorów z SMS-em Łódź - fot. lksfans.pl Dzień później fani ŁKS-u wywiesili transparenty, na których domagano się budowy nowego stadionu przy Al. Unii, czyli tam, gdzie znajduje się obecny, mocno wysłużony już obiekt Łódzkiego Klubu Sportowego. Warto przy okazji dodać, że ŁKS-iacy, których zespół został wycofany z I ligi i nowy sezon zacznie prawdopodobnie od IV ligi, skupili się teraz na wspieraniu swoich zgód, sekcji oraz... drużyn młodzieżowych. W niedzielę na ŁKS zebrał się w 2,5 tysiąca osób na meczu swoich juniorów z SMS-em Łódź, na którym zaprezentowali flagi na kiju i pirotechnikę oraz flagi na płocie, a po spotkaniu w takiej właśnie grupie przemaszerowali na plac Wolności, domagając się budowy stadionu dla swojego klubu.Ekstraklasa:

Lechia Gdańsk 4-4 Ruch Chorzów (540).
Lechia Gdańsk na meczu z Ruchem Chorzów - fot. niebiescy.pl Na wyjazd do Gdańska zdecydowało się 540 kibiców Ruchu, w tym zgody: Widzew (150) i Elana (62). Jeszcze przed dwoma laty chorzowianie pojechali na Lechię w 1600 osób. Ostatnio forma wyjazdowa "Niebieskich" wyraźnie spadła. Ruch zbiórkę na ten daleki wyjazd miał zaplanowaną już na 1:30 w nocy. W sektorze gości wywiesili 9 flag i prowadzili średni doping. Jako ciekawostkę warto dodać, że przez krótki czas dopingiem lechistów kierowała z gniazda 90-letnia kobieta.

Zagłębie Lubin 1-2 Górnik Zabrze (346).
Zagłębie Lubin na meczu z Górnikiem Zabrze - fot. torcida.eu Na poniedziałkowy wyjazd do Lubina Górnik otrzymał 1000 biletów, ale nie wykorzystał pełnej puli. Zabrzanie przyjechali autokarami i samochodami w 346 osób, w tym GKS Katowice (6) i Wisłoka (1). Goście wywiesili w sektorze gości 10 flag i prowadzili niezły doping. Obie strony bez oprawy.

Pogoń Szczecin 0-1 GKS Bełchatów (105).
Pogoń Szczecin na meczu z GKS-em Bełchatów - fot. pogononline.pl Portowcy coraz bliżej strefy spadkowej, a ostatnie wyniki Pogoni skutecznie odstraszają kibiców. Na meczu z GKS-em obecnych było tylko 3 tysiące fanów, z czego niespełna 300 osób w młynie. Bełchatowianie na wyjazd ruszyli o 3 nad ranem, dwoma autokarami, w 105 osób. W sektorze gości w Szczecie wywiesili cztery flagi i prowadzili dobry doping przez cały mecz.

Polonia Warszawa 2-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała (9).
Na meczu nic godnego odnotowania. Podbeskidzia kilka osób, bez flag. Polonii na całym stadionie niewiele ponad 2,5 tysiąca. Wywiesili transparent "Polonia nigdy nie zginie!". Na Głównej kibice machali kilkudziesięcioma chorągiewkami.

Lech Poznań 4-0 Widzew Łódź (-).
Lech Poznań na meczu z Widzewem Łódź - fot. kkslech.com Widzew po raz kolejny nie ze swojej winy nie mógł zasiąść w sektorze gości. Najpierw nie pojechali do Krakowa na Wisłę za piro odpalone przez Legię, a teraz odmówiono im wyjazdu do Poznania za zdemolowanie sektora gości na Lechu przez Wisłę. Tym razem widzewiacy postanowili nie jechać do Poznania i skupili się na manifestacji przed urzędem miasta w sprawie budowy nowego stadionu. Kibice Lecha Poznań przez I połowę nie prowadzili dopingu z powodu zamknięciu przez wojewodę sektora gości, przez co nie mogli przyjechać kibice Widzewa. W II połowie zaprezentowali efektowną oprawę składającą się z transparentów "To coś cenniejszego od złota, życie na najwyższych obrotach – Lech Poznań" oraz malowaną sektorówkę i napis ULTRAS podświetlony pirotechniką.

Wisła Kraków 3-0 Korona Kielce (-).
Wisła Kraków na meczu z Koroną Kielce - fot. kibicewisly.pl Korona z wiadomych powodów po raz kolejny odpuściła wyjazd na Wisłę. Na stadionie Wisły frekwencja przeciętna, zaledwie 10 tysięcy widzów. Wiślacy bez oprawy, z dopingiem przez cały mecz.

Jagiellonia Białystok 0-3 Legia Warszawa (-).
Jagiellonia Białystok na meczu z Legią - fot. Mishka To byłoby bardzo ciekawe spotkanie pod względem kibicowskim, gdyby tylko na trybuny wpuszczeni zostali kibice z Łazienkowskiej. Wszystko za sprawą niedawnego przejęcia większości flag "Jagi" przez legionistów. Niestety na wniosek policji sektor gości został zamknięty i białostoczanie bawili się sami. Kilka osób miało problemy przy bramkach, w tym kibic Jagiellonii wnoszący na stadion szalik Legii. Białostoczanie bez oprawy, ze sporą ilością bluzgów pod adresem Legii. Po spotkaniu kilka osób ukaranych zakazami.

Piast Gliwice 3-2 Śląsk Wrocław (-).
Piast ma realne szanse na udział w rozgrywkach Ligi Europy w przyszłym sezonie, co ma pozytywny wpływ na frekwencję. W Gliwicach na meczu ze Śląskiem pojawiło się 6,5 tysiąca fanów. Młyn dobrze oflagowany, z dopingiem przez cały mecz. Śląsk na wyjazd pojechać nie mógł z powodu 7-miesięcznego zakazu wyjazdowego za zachowanie na finale Pucharu Polski (nie dotyczyło to jedynie kibiców niepełnosprawnych z Wrocławia, obecnych w Gliwicach z flagą).

I liga:

Miedź Legnica - Arka Gdynia (533).
Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica - fot. Co prawda Arkowcy do Legnicy pojechali w słabej liczbie (73), ale byli licznie wspierani przez zgodowiczów: Zagłębie Lubin (260), Górnika Wałbrzych (140) i Lecha (60). Przyjezdni przyjechali do Legnicy w momencie rozpoczynania spotkania i na trybuny wchodzili do końca przerwy. Fani z Wałbrzycha przygotowali transparent "30 lat minęło jak jeden dzień", odpalając na kwadrans przed końcem race. Goście wywiesili łączni 7 flag.

Bogdanka Łęczna - Zawisza Bydgoszcz (100).

Zawisza Bydgoszcz - Cracovia (100).
Dość słaby wyjazd Cracovii w środku tygodnia, która wraz z Lechem stawiła się w Bydgoszczy w 100 osób. Goście z kilkoma flagami i sporadycznym dopingiem. Zawisza z licznym młynem, kilkunastoma racami i flagami na kiju.

Arka Gdynia - Okocimski Brzesko (0).
Arkowcy z niezłą jak na nich oprawą - transparentem "Just enjoy the show", sektorówką w kształcie kibica trzymającego szal nad głową, kilkunastoma racami oraz flagami na kiju w tle.

Miedź Legnica - GKS Katowice (-).
Po meczu Miedzi z Arką wojewoda dolnośląski zamknął na stadionie w Legnicy młyn i sektor gości. Wcześniej katowiczanie wystąpili o 1000 wejściówek, ale dostali tylko 500, które dość szybko rozprowadzili. Wobec decyzji wojewody, musieli zrezygnować z wyjazdu, a Stowarzyszenie Kibiców GKS-u rozważa wystąpienie do Miedzi o zwrot poniesionych kosztów organizacyjnych.

II liga:

Wisła Płock - Stal Stalowa Wola (150).
Dobry wyjazd Stalówki do Płocka. Wisła rozciągnęła sektorówkę "Mój Płock, Moja Wisła".

Unia Tarnów - Stal Rzeszów (150).
Resovia - Motor Lublin (132).
Pelikan Łowicz - Radomiak Radom (110).
Concordia Elbląg - Radomiak Radom (55).
Olimpia Elbląg - Unia Tarnów (18).
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych (1).
Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec (-).

Niższe ligi:

Skra Częstochowa - BKS Bielsko-Biała (244).
Wobec braku wyjazdu Zagłębia na Raków (zamknięty sektor), ci licznie (140) wspierali swoich przyjaciół z Bielska na ich wyjeździe do tego samego miasta. W sektorze gości także 13 legionistów.

Moto-Jelcz Oława - Chrobry Głogów (137).
Dobry wyjazd Chrobrego do Oławy, wspieranego przez Stilon (20). Goście prowadzili dobry doping, wywiesili trzy flagi i zdobyli oba płótna gospodarzy, którzy tego dnia wystawili 30-osobowy młyn.

Hutnik Kraków - Beskid Andrychów (130).
Beskid Andrychów na wyjazdowym meczu z Hutnikiem Kraków Ciekawy mecz na Suchych Stawach. Gospodarze z oprawą, podobnie zresztą jak przyjezdni, którzy przyjechali w 130 osób. Zaprezentowali transparent "Seryjni podpalacze", pasy materiału oraz odpalili pirotechnikę. Hutnik rozciągnął sektorówkę przyczepioną do dachu z hasłem "Charakternie z zasadami, z pierd...ciem jak dynamit" oraz odpalili pirotechnikę.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Górnik Konin (110).
Fani z Konina, mimo fatalnej postawy swoich piłkarzy (spadek do IV ligi), pojechali do Ostrowa w 110 osób, wywiesili 7 flag i prowadzili doping przez większość spotkania. Przyjezdni odpalili 30 rac i świece dymne.

Polonia Głubczyce - Odra Wodzisław (50).
Odra na wyjazd pojechała mimo zakazu wyjazdowego za mecz z Przyszłością Rogów. W Głubczycach było ich 50, w tym kilka osób z Włókniarza Kietrz.

Polonia Słubice - Spójnia Ośno Lubuskie (47).
Polonii w młynie ok. 100, z dopingiem przez całe spotkanie. Przyjezdnych 47, w tym większość Celuloza Kostrzyn. Na początku meczu dochodzi do starcia, w którym gospodarze odbijają wcześniej skrojony szalik Ilanki Rzepin.

Polonia Świdnica - Lechia Dzierżoniów (36).
Huragan Morąg - ŁKS Łomża (36).

Bug Wyszków - Narew Ostrołęka (26).
Do Wyszkowa przyjechało 21 fanów Narwi, wspieranych przez KS Piaseczno (5). W drugiej połowie zaprezentowali sektorówkę, flagowisko i pirotechnikę. Bugu w młynie 70 osób, z dobrym dopingiem i pirotechniką.

Puchar Polski:

Legia Warszawa 0-1 Śląsk Wrocław (700).
fot. Mishka / Legionisci.com Tylko 700 fanów Śląska, w tym zgody: Wisła (70), Lechia (12), Motor (3), pojawiło się na drugim meczu finału Pucharu Polski w Warszawie. Wrocławianie początkowo domagali się 3 tysięcy biletów. Ostatecznie otrzymali 1800, ale liczba ta była zdecydowanie ponad możliwości WKS-u. Goście z niezłym dopingiem jak na swoją liczbę, ale nie mieli najmniejszych szans zaistnieć na trybunach, wobec bardzo dobrej postawy legionistów. Gospodarze z dwiema konkretnymi oprawami - kartoniadą na trzy trybuny z datami zdobytych Pucharów Polski, z najbardziej wyeksponowaną "2013" na Żylecie. fot. Mishka / Legionisci.com Po przerwie na Żylecie zaprezentowana została druga tego dnia choreografia - witraż ze sklejanych folii, przedstawiający herb Legii i warszawską syrenkę oraz hasła "Niepokonane miasto" i "niepokonany klub". Całość podświetliła skromna ilość pirotechniki. W tym samym czasie wrocławianie odpalili kilkanaście rac, które rzucili w trybuny Legii oraz na murawę. Kilka rac niczym bumerang wróciło do nadawcy. Legioniści zaprezentowali także cztery zdobyte flagi wrocławian.

Puchar Polski - szczebel wojewódzki:

Górnik Łęczna - Avia Świdnik (0).
Górnik Łęczna na meczu z Avią Świdnik - fot. Derbowe spotkanie o dziwo bez kibiców gości, i to nie z powodu zakazu czy zamkniętego sektora. Górnika w młynie niespełna 500. Zaprezentowali pasy materiału tworzące nazwę klubu, a także flagi na kiju i pirotechnikę.

Inne dyscypliny:

Żużel: GKM Grudziądz - Wybrzeże Gdańsk (1200).
Gospodarze zaprezentowali transparent "Tradycja, historia, kolejne pokolenia w naszych sercach GKM i nic się nie zmienia", kartoniadę oraz flagi na kiju. Gości 1200, zaprezentowali konfetti i odpalili trochę pirotechniki. W sektorze gości zawisły dwie flagi. GKM-u w młynie 150 osób.


Wyjazd tygodnia: 700 kibiców Śląska Wrocław na finale Pucharu Polski w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreografia Lecha na meczu z Widzewem i dwie oprawy Legii na finale PP ze Śląskiem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na finale PP ze Śląskiem Wrocław:
Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu PP z Legią:


Lech Poznań na meczu z Widzewem Łódź:
Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:
Lechia Gdańsk na meczu z Ruchem Chorzów:


Wisła Kraków na meczu z Koroną Kielce:


Jagiellonia Białystok na meczu z Legią:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Zagłębie Lubin na meczu z Górnikiem Zabrze:


Pogoń Szczecin na meczu z GKS-em Bełchatów:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Zawisza Bydgoszcz na meczu z Cracovią:


Cracovia na wyjazdowym meczu z Zawiszą:


Górnik Łęczna na meczu z Avią Świdnik:

Arka Gdynia na meczu z Okocimskim Brzesko:
Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:Stal Rzeszów na wyjazdowym meczu z Unią Tarnów:


Unia Tarnów na meczu ze Stalą Rzeszów:Chrobry Głogów na wyjazdowym meczu z Moto-Jelczem Oława:


Raków Częstochowa na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Hutnik Kraków na meczu z Beskidem:GKS Katowice witający piłkarzy po powrocie z wyjazdowego meczu w Legnicy:


Beskid Andrychów na wyjazdowym meczu z Hutnikiem Kraków:KSZO Ostrowiec na wyjazdowym meczu w Ożarowie:


Ostrovia Ostrów Wlkp. na meczu z Górnikiem Konin:


Górnik Konin na wyjazdowym meczu z Ostrovią Ostrów Wlkp.:


Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu z Bogdanką Łęczna:
Miedź Legnica na meczu z GKS-em Katowice:


LKS Nieciecza na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Narew Ostrołęka na meczu z Bugiem Wyszków:Bug Wyszków na meczu z Narwią Ostrołęka:


II Spotkanie Międzypokoleniowe kibiców Arki na Górce:

ŁKS Łódź na meczu juniorów z SMS-em Łódź:

Gwiazdy Legii - zamów teraz!
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.