Pamiątkowy bilet z Nocy Muzeów w Muzeum Legii Warszawa - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Warszawiacy odwiedzili Muzeum Legii

Hugollek - Wiadomość archiwalna

W nocy z soboty na niedzielę jak co roku w Warszawie odbywała się impreza w ramach tzw. „Nocy muzeów”. Warszawiacy mieli możliwość nieodpłatnego zwiedzenia wielu muzeów, galerii czy obiektów użyteczności publicznej, spośród których do wielu wejście w zwykły dzień nie jest po prostu możliwe.

Warto dodać, że z każdym kolejnym rokiem liczba instytucji oraz placówek, które włączają się w tę ogólnopolską akcję, sukcesywnie rośnie, a chętnych do zetknięcia się z historią i kulturą systematycznie przybywa. Świadczą o tym kilometrowe kolejki, które ustawiły się m.in. przed fabryką „Wedla” przy Zamoyskiego czy przed Muzeum Narodowym w pobliżu ronda Charlesa de Gaulle’a.

Muzeum Legii przy Łazienkowskiej, tak jak w minionych latach, było jednym z setek miejsc, które mieszkańcy Warszawy mogli odwiedzić podczas tej wyjątkowej nocy. Każda osoba otrzymywała na wejściu specjalny bilet muzealny z napisem "Trybuna Żyleta". Wewnątrz na zwiedzających czekały liczne wystawy oraz pamiątki związane z naszym klubem, dokumentujące zarówno jego najnowszą, jak i tę nieco starszą historię. Warszawiacy mogli zobaczyć m.in. oryginalne krzesełka ze starego stadionu, obejrzeć legijne trofea czy dowiedzieć się, w jaki sposób doszło do powstania naszego klubu w 1916 roku.

fot. Hugollek / Legionisci.com

Mimo to największym powodzeniem cieszyło się zdobyte półtora tygodnia temu przez „wojskowych” trofeum w ramach Pucharu Polski. Chyba nie było osoby, która nie chciała sobie zrobić zdjęcia przy wywalczonym przez legionistów pucharze.
Wszystko wskazuje na to, że wkrótce będzie można podziwiać nie tylko puchar w ramach zwycięstwa w rozgrywkach Pucharu Polski, chroniony przeszkloną gablotą, lecz także puchar dla mistrza Polski za sezon 2012/2013.

fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.