REKLAMA

PZPN zatwierdził reformy Ekstraklasy i Pucharu Polski

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Polski Związek Piłki Nożnej zatwierdził reformę rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2013/14. Po trzydziestu kolejkach rundy zasadniczej zespoły zostaną podzielone na dwie grupy - mistrzowską i spadkową. Ich dorobek punktowy zostanie podzielony na pół (i zaokrąglany do góry). Następnie każda drużyna rozegra po siedem dodatkowych meczów.
Wyżej sklasyfikowane cztery u siebie, trzy na wyjeździe, sklasyfikowane niżej - odwrotnie.
Poza przyjętą reformą PZPN zaakceptował też terminarz i regulamin rozgrywek. Pierwsza kolejka odbędzie się 20 lipca. Jesienią zostanie rozegranych 21 kolejek.

PZPN przyjął także zmiany w rozgrywkach Pucharu Polski. Od razu rozlosowane zostaną wszystkie rundy zasadnicze. Od 1/16 finału cztery najlepsze zespoły Ekstraklasy z sezonu 2012/13 będą rozstawione. Pozostałe drużyny będą losowane z jednego koszyka. W 1/16 finału i 1/8 finału gospodarzami będą z niższej ligi. Przy tej samej klasie rozgrywkowej gospodarzem będzie zespół z niższym numerem startowym. W meczach 1/4 finału i półfinałowych gospodarzem będzie drużyna z niższym numerem z losowania.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.