Marek Saganowski - fot. Piotr Galas / Legionisci.com

Najwyższe zwycięstwo Legii od 6 lat!

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Tak jak Legia rozpoczęła sezon, tak go zakończyła. Podopieczni Jana Urbana w pierwszym meczu u siebie wbili Metalurgsowi Lipawa pięć bramek tracąc tylko jedną. Na kolejną "piątkę" w jednym spotkaniu musieliśmy czekać aż do ostatniego spotkania wieńczącego rozgrywki. Wygrana ze Śląskiem Wrocław była najwyższą wygraną od sierpnia 2007 roku, kiedy to pokonaliśmy u siebie Zagłębie Sosnowiec.

Od wspomnianego meczu przyjaźni legioniści jeszcze trzykrotnie wbijali rywalom pięć goli. Stołeczny zespół dwukrotnie zwyciężał 5-2. Najpierw z Koroną Kielce w październiku 2009 roku, a później w maju 2011 przeciwko Arce w Gdyni. W lipcu 2012 roku legioniści nie dali złudzeń wspomnianej ekipie z Łotwy. Co ciekawe, również w tym spotkaniu hattrickiem popisał się Marek Saganowski, który najpierw dwiema bramkami otworzył wynik, a na koniec pogrążył rywali trzecim trafieniem. Na kolejny popis "Sagana" i spółki czekaliśmy do niedzielnego popołudnia. Doświadczony napastnik najpierw skompletował swój czwarty hattrick w barwach Legii, a podopieczni Jana Urbana wygrali 5-0.

Natomiast 9 lat minęło od czasu, kiedy to legioniści wbili co najmniej cztery bramki w jednej połowie. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w wygranym 6-0 meczu z Widzewem. Wówczas w drugiej połowie trafienia Tomasza Sokołowskiego, Artura Boruca i Marka Saganowskiego (dwa) pogrążyły łodzian. Z kolei gdy weźmiemy pod uwagę tylko pierwsze 45 minut, to taki wyczyn legionistów oglądaliśmy potyczce z Polonią Warszawa. Wówczas przy Łazienkowskiej było 5-0 do przerwy i 7-2 po ostatnim gwizdku sędziego.