Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Motor Lublin na meczu z Radomiakiem Radom
Motor Lublin na meczu z Radomiakiem Radom
Wtorek, 11 czerwca 2013 r. godz. 13:05

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Zasłona dymna

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Znamy już beniaminków ekstraklasy - na najwyższy szczebel awansowały Zawisza i Cracovia. Pod względem kibicowskim to najlepszy "pakiet" z czołówki, która o awans walczyła do ostatniej kolejki. O ile Zawisza w Bytomiu pokazał się z bardzo dobrej strony, to "Pasy" do Legnicy pojechały w dość skromnej liczbie, jak na wagę spotkania. To także potwierdza, że Cracovia nigdy nie była zbyt mocna na wyjazdowym szlaku.

Wiemy także kto spadnie z I ligi. W tym gronie znalazły się ŁKS Łódź, Polonia Bytom, Warta Poznań i Okocimski Brzesko. Na razie nie jest znany skład III-ligowych grup, bowiem właśnie tam, z powodu likwidacji rozgrywek Młodej Ekstraklasy, mają wystartować rezerwy klubów ekstraklasy.

Wśród I-ligowych meczów jeszcze jeden był ciekawy dla kibiców zainteresowanych nie tylko tym co na boisku. I tak w Grudziądzu, miejscowa Olimpia przygotowała oprawę z piro, odpaliła także race na dachu pobliskiego budynku. Goście z Olsztyna z sektorówką i pirotechniką. Jeszcze ciekawiej było w Lublinie, gdzie Motor podejmował Radomiaka. Fani z Radomia wyjechali w trasę kilkunastoma autokarami i na miejscu wypełnili do ostatniego miejsca sektor dla przyjezdnych. Motorowcy zaprezentowali zapowiadaną już wcześniej choreografię.

Na pewno ciekawiej byłoby na meczu Rakowa z Moto-Jelczem, gdyby przyjezdni zostali wpuszczeni do sektora gości. Ciekawy wyjazd w III lidze zaliczył RKS Radomsko, a bardzo dobrze na swoim terenie pokazał się sympatyzujący z Jagiellonią - Mazur Ełk. Szkoda tylko, że przyjezdni (Mazur Pisz) już na starcie mieli problemy "z tymi co zawsze" i po awanturach i zatrzymaniach, nie wyjechali w trasę. Kibice z Ełku zaprezentowali sektorówkę z dobrym hasłem - "Zasłona Dymna A.C.A.B.", a poniżej odpalili świece dymne

I liga:

Polonia Bytom - Zawisza Bydgoszcz (1400).
fot. 2013-06-11  Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu z Polonią Bytom - fot. zawiszafans.pl Zawisza na decydujące o awansie spotkanie pojechał, wcześniej dogadując się z zarządem Polonii, że uda się ich wpuścić na sektory gospodarzy. Ostatecznie na stadionie zasiadło 1100 kibiców Zawiszy i zgód (ŁKS 150, Zagłębie Lubin 80, Górnik Wałbrzych 20, GKS Tychy 10), z czego ok. 200 osób w sektorze gości. Po meczu goście na murawie świętowali awans do ekstraklasy, a dzień później to samo czynili na rynku w Bydgoszczy. Polonia rzuciła serpentyny i machała flagami na kiju. Wywiesili także transparent "Smak II Ligi nie jest nam obcy z Bytomskim uderzeniem powracamy chłopcy".

Miedź Legnica - Cracovia (330).
fot. 2013-06-11  Cracovia na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica - fot. Cracovia wróciła do ekstraklasy, ale po raz kolejny pokazała się słabiutko na wyjazdowym szlaku. Na ten jakże ważny dla nich pojedynek, wybrało się tylko 260 kibiców z Krakowa, wspieranych przez Lecha (70). Goście zaprezentowali sektorówkę "Cracovia Ultras" i odpalili kilka rac, po czym na sektor wjechała im ochrona z gazem. Później świętowali awans na krakowskim rynku. Miedź zaprezentowała transparent "Nie mała Moskwa, lecz wielka Legnica" wraz z malowaną mini sektorówką w kształcie konturów miasta z logo antykomuny. Wywiesili także transparent "W Bielsku tylko BKS".

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn (306).
fot. 2013-06-11  Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Olimpią Grudziądz - fot. Stomil przyjechał do Grudziądza w 306 osób, w tym Polonia Bydgoszcz (49) i Wisła Płock (5). Na płocie wywieszono 11 flag. Pod koniec meczu zaprezentowano sektorówkę z czaszką, race, flagi na kiju i płótno "UltraStomil". Olimpia z niezłym jak na swoje możliwości młynem, w drugiej połowie zaprezentowała oprawę z użyciem pirotechniki.

II liga:

Motor Lublin - Radomiak Radom (1200).
fot. 2013-06-11  Motor Lublin na meczu z Radomiakiem Radom - fot. Bardzo ciekawe spotkanie w II lidze, na którym pojawiła się liczna grupa przyjezdnych - 1200 osób wypełniło do ostatniego miejsca sektor gości. Prowadzili bardzo dobry doping przez całe spotkanie. Motorowcy zaprezentowali malowany transparent z hasłem "Mecze Oglądamy Tobie Oprawy Robimy!" oraz malowaną sektorówkę i kilkanaście rac. Pod względem wokalnym wypadli przeciętnie.

Start Namysłów - Radomiak Radom (90).

KS Polkowice - Zagłębie Sosnowiec (80).
Do Polkowic nie dojechała druga, 65 osobowa grupa Zagłębia, Legii (30) i BKS-u (20).

Raków Częstochowa - Moto-Jelcz Oława (60).
60 fanów z Oławy, wspieranych przez Śląsk, nie zostało wpuszczonych na stadion w Częstochowie. Ochrona za sektorem zagazowała przyjezdnych. W II połowie Raków, w geście solidarności z przyjezdnymi, zdjął flagi z płotu i opuścił stadion.

Świt Nowy Dwór Maz. - Garbarnia Kraków (0).
Gospodarzy w młynie 50.

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków ().
Gospodarzy w młynie 250. Zaprezentowali flagi na kiju i rzucili konfetti.

Niższe ligi:

Concordia Piotrków Trybunalski - RKS Radomsko (130).
Przyjezdni z kilkoma flagami, a także transparentami na dwóch kijach i racami.

Amur Wilga - Orzeł Parysów (32).
Do Wilgi przyjechało 14 fanów Orła Parysów, wspieranych przez Victorię Kałuszyn (14) i Jutrzenkę Cegłów (4). Goście wywiesili cztery flagi, a po przerwie odpalili race. Gospodarzy w młynie 30, w tym HHC (14). W drugiej połowie odpalili trochę różnorodnej pirotechniki.

Sona Nowe Miasto - MKS Ciechanów (28).
Nadnarwianka Pułtusk - Bug Wyszków (25).

Nadnarwianka Pułtusk - Narew Ostrołęka (25).
Fani Narwi z dwiema flagami. Zaprezentowali sektorówkę w kształcie herbu i flagi na kiju.

Orzeł Unin - Victoria Kałuszyn (24).

Mazovia Mińsk Maz. - Hutnik Huta Czechy (14).
Na mecz dwóch układowiczów Mazovia wystawiła 60 osobowy młyn, a Hutnik przyjechał w 14 osób. Odpalono skromne ilości piro.

Wkra Bieżuń - MKS Ciechanów (12).
Józefovia Józefów – RKS Okęcie Warszawa (12).
GKP Targówek - Legionovia Legionowo (11).

KS Łomianki 1-1 Huragan Wołomin (10).
Gospodarzy w młynie 25 osób z jedną flagą.

Żyrardowianka Żyrardów - Victoria Sulejówek (4).
Polonia Iłża - RKS Okęcie Warszawa (0).

Drukarz Warszawa - PKS Radość (0).
Gospodarzy w młynie 40 osób. Świętowali awans do IV ligi, wywieszając transparent "IV liga KSD" i odpalając pirotechnikę.

Włocłavia Włocławek - Sparta Brodnica (-).
Zimą, kiedy mecz został przełożony, fani Włocłavii dostali zapewnienie działaczy, że ci przyjmą zorganizowane grupy kibiców gości w nowej "klatce". Sparta zamówiła 150 biletów, ale działacze z Włocławka odpowiedzieli negatywnie. Z tego powodu gospodarze na tym meczu od 15. do 80. minuty protestowali, skandując hasła pod adresem swoich działaczy, których nazywają oszustami. Pierwszy kwadrans i ostatnie 10 minut to konkretny doping.

Inne dyscypliny:

Żużel: Wybrzeże Gdańsk - GKM Grudziądz (600).
Żużel: Włókniarz Częstochowa - Falubaz Zielona Góra (200).


Wyjazd tygodnia: 1400 fanów Zawiszy w Bytomiu
Oprawa tygodnia: Oprawa Motoru na meczu z Radomiakiem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu z Polonią Bytom (+ feta):Motor Lublin na meczu z Radomiakiem Radom:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Motorem Lublin:
Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Olimpią Grudziądz:GKS Katowice na meczu z Dolcanem Ząbki:
Dolcan Ząbki na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


Miedź Legnica na meczu z Cracovią:


Cracovia na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:
KSZO Ostrowiec na meczu z Naprzodem Jędrzejów:


Naprzód Jędrzejów na wyjazdowym meczu z KSZO Ostrowiec:


GKM Grudziądz na wyjazdowym meczu z Wybrzeżem Gdańsk:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z KS Polkowice:


Raków Częstochowa na meczu z Moto-Jelczem Oława:


Olimpia Grudziądz na meczu ze Stomilem Olsztyn:Mazur Ełk na meczu z Mazurem Pisz:Mazovia Mińsk Maz. na meczu z Hutnikiem Huta Czechy:


Orzeł Parysów na wyjazdowym meczu z Amurem Wilga:
Amur Wilga na meczu z Orłem Parysów:


Drukarz Warszawa na meczu z PKS-em Radość:
RKS Radomsko na wyjazdowym meczu z Concordią Piotrków Trybunalski:
Narew Ostrołęka na wyjazdowym meczu w Pułtusku:
Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!