Wisła skroiła derbową oprawę Cracovii - fot. kibicewisly.pl

Na stadionach: Fanatycy Cracovii nie mogą być dumni

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Mimo że wojewodowie coraz ostrzej reagują na odpalanie przez kibiców pirotechniki i inne niewielkie przewinienia, ultrasi wielu ekip nie zamierzają się poddawać. Tak choćby postąpili fani Zawiszy na meczu z Cracovią, którzy na dodatek, na przekór wojewodzie, wpuścili kibiców gości na swoje sektory.

Śląsk na meczu z Lechem po raz pierwszy zdecydował się na prezentację dwustronnej kartoniady. Całość wyszła przeciętnie, ze względu na zbyt wysoki transparent oraz zupełnie niewyraźną pierwszą literę w drugim skrócie ("PDW"). 25-lecie zgody z Wisłoką świętowali kibice Górnika. Jeszcze ciekawszy mecz rozegrano na Bukowej, gdzie GKS podejmował ROW Rybnik. Na trybunach nie mogło zabraknąć fanów KSG zaprzyjaźnionych z obiema ekipami. Pod względem ultras dobrze pokazali się kibice z Katowic i Rybnika.

W niższych ligach dobrze pokazał się ŁKS, który najpierw na meczu u siebie odniósł się do planowanego zakazu na ich wyjazd do Przedborza (transparent ""Nie róbcie zaszczytu z wyjazdu na wiochę. Wpuśćcie kibiców, chociaż na trochę!"), a następnie pojechali na ten wyjazd w 800 osób, odpalając spore ilości pirotechniki.

Ultrasowali także kibice Piasta, Hutnika Kraków, Olimpii Elbląg, Polonii Bytom, Beskidu Andrychów czy Rodła Kwidzyn.

Cracovia straciła malowaną sektorówkę na rzecz Wisły
Do derbów Krakowa pozostało kilka dni i już wiadomo, że będzie się działo. Z pewnością szkoda, że na stadionie "Pasów" sektor gości jest tak niewielki. W minionym tygodniu Cracovia straciła szykowaną oprawę meczową, którą na swoim stadionie zaprezentowali, oczywiście do góry kołami, wiślacy. Płótno po prezentacji zostało zniszczone, a w ręce fanów Wisły wpadło ponadto kilkanaście flag na kij oraz... 150 puszek farby.Grupa ultras Cracovii "Opravcy" wydała w tej kwestii oświadczenie, które trzeba przyznać... mocno dziwi: "Co pojawiło się na gwardii? Spory kawał materiału z napisem Dymni Fanatycy, nic więcej. Był taki pomysł na oprawę pierwszego meczu w tym sezonie z Piastem Gliwice, pomysł ten nie przypadł do gustu decyzyjnym, z dwóch powodów, hasło za mało chwytliwe na oprawę oraz konieczność użycia pirotechniki przy prezentacji tej sektorówki a nie chcieliśmy ryzykować zamknięcia sektora/stadionu. Nie ma tam ani jednego motywu związanego z Cracovią i to coś nigdy nie miało się na naszym meczu pojawić. Miało posłużyć jako podkładka pod malowanie oprawy na DERBY. Niedopatrzeniem Opravców było pozostawienie tego w starym magazynie i za to niedopatrzenie już zostały wyciągnięte konsekwencje. Jedyne co straciliśmy w związku z derbami to farby, które zostały skradzione razem z podkładem pod malowanie oprawy".

Wiślacy wyśmiewają lokalnych rywali i ich tłumaczenia: "(...) Abstrahując od tych uzasadnień, które są strzałami w obydwa kolana, to i tak nasuwa się pytanie: kto najpierw wykonuje prawie całą oprawę, a potem dopiero zatwierdza projekt? Ekipa, której rekord zbiórki funduszy wyniósł 3000 zł? Na to wygląda. I na koniec crème de la crème oświadczenia: ta oprawa, która nigdy nie miała ujrzeć światła dziennego i tak naprawdę to nie do końca wiadomo, czy ma coś wspólnego z klubem z Kałuży, bo nie ma tam żadnego herbu, nie została zniszczona/podarta/wyrzucona do śmieci, ponieważ... miała posłużyć za podkładkę pod prawdziwą oprawę derbową".

Trzeba przyznać, że jak na dotychczasowe prezentacje "Opravców", stracona sektorówka przynajmniej pod względem rozmiarów byłaby jedną z większych, jakie były prezentowane na meczach "Pasów". Tym bardziej dziwi nazywanie wykonanej sektorówki "jedynie sporym kawałem materiału". A że do derbów jeszcze tylko kilka dni, możemy spodziewać się, że w najbliższych dniach w Krakowie będzie się działo.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław 2-0 Lech Poznań (1450).
Śląsk Wrocław na meczu z Lechem Poznań - fot. wks.pl Fani Śląska zaprezentowali po raz pierwszy odwracaną kartoniadę. Wrocławianie obawiali się końcowego efektu, w związku z czym postanowili wykorzystać prosty wzór na ograniczonej liczbie miejsc. Kartoniki utworzyły najpierw hasło "WKS", po chwili odwrócone na "PDW", a poniżej transparent "Trzy litery święte, powtarzamy jak przysięgę". W drugiej połowie machali flagami na kiju. Śląsk wywiesił także transparent, który został zerwany przez ochronę: "Polsat ręce precz od Śląska! - Śląsk tylko dla Wrocławia!". Lechici (1450) naśmiewali się ze straty flag na rzecz Sevilli, skandując m.in. "Powiedz jak boli, gdy lewak w d... pier..." czy "Wszyscy się śmieją, nawet lewaki was leją".

Korona Kielce 3-5 Legia Warszawa (710).
Korona Kielce na meczu z Legią Warszawa - fot. Mishka Fani Legii wykorzystali przyznaną im przez Koronę pulę biletów i pojechali do Kielc samochodami. W sektorze gości zawisły 3 flagi, a warszawiacy prowadzili głośny doping przez cały mecz. Korona bez oprawy.

Pogoń Szczecin 1-1 Lechia Gdańsk ().
Pogoń Szczecin na meczu z Lechią Gdańsk - fot. pogononline.pl Frekwencja na tym ciekawym kibicowsko meczu nie należała do najlepszych. Nawet młyn Portowców nie prezentował się zbyt efektownie. Fani MKS-u zaprezentowali flagowisko i odpalili skromne ilości piro. Lechiści wykorzystali wszystkie przyznane im wejściówki i do Szczecina przyjechali autokarami. Konkretnie oflagowali sektor gości.

Wisła Kraków 3-0 Piast Gliwice (250).
Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków Piast przyjechał do Krakowa w 250 osób, w tym Bate (4). Wywiesili sześć flag. Zaprezentowali na trybunach sektorówkę z czaszką, malowany transparent "Piast Gliwice on tour" oraz odpalili 50 stroboskopów. Fani Wisły już żyją derbami z Cracovią i efektem przygotowań do tego pojedynku było przechwycenie oprawy "Pasów" i zaprezentowanie jej do góry kołami na meczu z Piastem. Druga strona odpowiada, że ta oprawa "nic nie znaczy", a więcej możecie o tym przeczytać we wstępie. Na meczu z Piastem wiślacy prowadzili doping, ale - jak sami przyznają - szału nie było.

Zawisza Bydgoszcz 2-0 Cracovia ().
Zawisza Bydgoszcz na meczu z Cracovią - fot. zawiszafans.pl Z powodu zamkniętego sektora gości fani Pasów mogli obejrzeć ten mecz tylko dzięki uprzejmości gospodarzy. Cracovia zajęła miejsca na trybunie B i prowadziła sporadyczny doping. Zawisza z dobrym dopingiem, a także sektorówką w pasy, flagami na kiju i odpaloną pirotechniką. Wywiesili również transparent z "pozdrowieniami" dla kierownika ds. bezpieczeństwa, który współpracuje z policją. Teraz Zawisza organizuje pociąg specjalny na wyjazd do Gdańska.

Jagiellonia Białystok 6-0 Ruch Chorzów (-).
Fani Jagiellonii wypełnili trybunę na meczu z Ruchem, ale liczba widzów była na pewno mniejsza niż na inauguracji z Pogonią. Białostoczanie z dobrym dopingiem, do czego na pewno zachęcał rekordowy wynik.

Widzew Łódź 1-1 Podbeskidzie (-).
Na tym meczu nie działo się nic ciekawego. Widzewiacy z dopingiem przez cały mecz, bez oprawy. Sektor gości zamknięty.

Górnik Zabrze 2-1 Zagłębie Lubin (-).
Górnik Zabrze na meczu z Zagłębiem Lubin - fot. gieksiarze.pl Fani Górnika na meczu świętowali 25-lecie zgody z Wisłoką Dębica. Z tej okazji zaprezentowali malowaną sektorówkę w barwach obu klubów, a pod herbami znalazła się data 31.08.1988. Do tego rozwieszono transparenty tworzące hasło "Bo w Dębicy i w Zabrzu jest wiara, która łączy kibiców obu miast".

I liga:

Kolejarz Stróże - Sandecja Nowy Sącz (800).
Na ten bliski wyjazd Sandecja pojechała w 800 osób, w tym Czarni Jasło (10). Przyjezdni wywiesili 3 flagi.

GKS Katowice - ROW Rybnik (373).
GKS Katowice na meczu z ROW-em Rybnik Na tym ciekawym kibicowsko pojedynku pojawiło się 400 kibiców Górnika Zabrze, którzy wspierali zarówno GieKSę, jak i ROW, zajmując miejsca na sektorze 6. ROW wypełnił sektor gości i prowadził bardzo dobry doping. Fani GKS-u, którzy wypełnili Blaszok do ostatniego miejsca, zaprezentowali malowany transparent "Górniczy Klub Sportowy Katowice" oraz zaprezentowali datę powstania klubu z folii aluminiowych. ROW zaprezentował sektorówkę oraz odpalił race.

Chojniczanka Chojnice - Wisła Płock (121).

GKS Bełchatów - Górnik Łęczna (120).
Fani Górnika pojechali do Bełchatowa w 120 osób, w tym Chełmianka (25) i Motor (4). Wywiesili pięć flag.

Olimpia Grudziądz - GKS Tychy (39).

LKS Nieciecza - Stomil Olsztyn (22).
W sektorze gości zasiadło 5 kibiców Stomilu, wspieranych przez Hutnika Kraków (15) i Polonię Bydgoszcz (2).

Arka Gdynia - Miedź Legnica (3).
Arka prowadziła słaby doping na tym meczu. W ich młynie wywieszono na 15 minut transparent "Derby zAWsze dla Cracovii". Na mecz przyjechało trzech fanów Miedzi, ale nie chciano ich wpuścić do sektora gości.

II liga:

Olimpia Zambrów - Stal Stalowa Wola (170).
Ruch Zdzieszowice - Zagłębie Sosnowiec (135).
Pelikan Łowicz - Radomiak Radom (130).

Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg (91).
Olimpia Elbląg na meczu z Siarką Tarnobrzeg Gospodarze zebrali się w młynie w 350 osób i prowadzili dobry doping. Zaprezentowali też oprawę - transparent "Kulturalny Klub Kibica", dwie sektorówki (z herbem klubu oraz postacią z logo Johny Walkera), flagi na kiju. Całość uzupełniły żółte świece dymne i race. Olimpia wywiesiła także transparent "Sandomierz 100% Legia". Siarka przyjechała do Elbląga w 91 osób i prowadziła sporadyczny doping.

Chrobry Głogów - Błękitni Stargard Szczeciński (47).
Na tym meczu młyn Chrobrego prezentował się dość skromnie - ok. 100 osób. Błękitni przyjechali w 47 osób, w tym Pogoń Barlinek (12) i dopingowali przez całe spotkanie. Wywiesili cztery flagi.

Znicz Pruszków - Wigry Suwałki (45).
Goście wywiesili jedną flagę i prowadzili dobry doping przez cały mecz. Znicz bez młyna.

Gryf Wejherowo - Bytovia Bytów (30).
MKS Kluczbork - Ostrovia Ostrów Wlkp. (26).
Stal Mielec - Pogoń Siedlce (5).
Motor Lublin - Stal Rzeszów (-).

Niższe ligi:

Pilica Przedbórz - ŁKS Łódź (800).
Fani ŁKS-u pojechali do Przedborza samochodami w liczbie mocno przekraczającej liczbę przyznanych biletów (200). Ostatecznie wszyscy znaleźli się na trybunach. Łodzianie wywiesili transparent "Radosny futbol, a nie komercyjne gówno", zaprezentowali sektorówkę i odpalili 60 rac oraz świece dymne. Gospodarzy w młynie 50. Rzucili serpentyny i odpalili kilka petard.

Hutnik Kraków - Unia Tarnów (430).
Hutnik Kraków na meczu z Unią Tarnów Hutnik na tym meczu wystawił liczny młyn, przekraczający 800 osób, w tym Stomil (17). Prowadzili bardzo dobry doping. Repertuar obu stron to w dużej mierze wzajemne bluzgi. Hutnicy zaprezentowali też oprawę - malowany transparent "Zakodowany fanatyzm", sektorówkę z datą powstania klubu oraz stroboskopy. W II połowie odpalili jeszcze kilkanaście rac. Unia na mecz przyjechała w 200 osób, wspierana przez Wisłę (200) i Glinika Gorlice (30).

Beskid Andrychów - KSZO Ostrowiec (50).
Beskid Andrychów na meczu z KSZO Ostrowiec Fani Beskidu, mimo olbrzymich utrudnień ze strony policji, zaprezentowali na trybunach oprawę składającą się z malowanej sektorówki, transparentu z hasłem "Będzie się działo..." i namalowanym czołgiem, a na sektorze odpalili strobo, race i świece dymne.

Sparta Kazimierz - AKS Busko (46).

Rodło Kwidzyn - Pogoń Prabuty (40).
Rodło Kwidzyn na meczu z Pogonią Prabuty Rodło wystawiło 60-osobowy młyn. Rozwinęli sektorówkę oraz odpalili race i świece dymne. Fani z Kwidzyna okrzykami "Konfidenci pamiętamy" przypominali sytuację z niedalekiej przeszłości, kiedy kibice z Prabut zaatakowani przez Rodło zadzwonili po policję i złożyli zeznania obciążające kibiców z Kwidzyna. Na tym meczu Pogoni 40 osób z jedną flagą i niewielkimi ilościami pirotechniki.

Odra Wodzisław - Rekord Bielsko-Biała (0).
Gospodarzy w młynie tylko 50. Prowadzili doping w pierwszej połowie.

Granat Skarżysko-Kamienna - Korona II Kielce (0).
Gospodarze wystawili na tym meczu 160-osobowy młyn, wspierany przez Star Starachowice (30) i Ceramikę (9). Z atrakcji ultras zaprezentowali serpentyny (80), chorągiewki, sektorówkę i pirotechnikę. Spalili też szale Korony.


Wyjazd tygodnia: 1450 fanów Lecha we Wrocławiu
Oprawa tygodnia: Choreo Górnika i Śląska

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:
Korona Kielce na meczu z Legią Warszawa:
Zawisza Bydgoszcz na meczu z Cracovią:Śląsk Wrocław na meczu z Lechem Poznań:Lech Poznań na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Górnik Zabrze na meczu z Zagłębiem Lubin:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na meczu z Piastem Gliwice:
Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:Pogoń Szczecin na meczu z Lechią Gdańsk:


Arka Gdynia na meczu z Miedzią Legnica:


Jagiellonia Białystok na meczu z Ruchem Chorzów:


Beskid Andrychów na meczu z KSZO Ostrowiec:
Hutnik Kraków na meczu z Unią Tarnów:


Widzew Łódź na meczu z Podbeskidziem:
ŁKS Łódź na meczu z Borutą Zgierz:


Rodło Kwidzyn na meczu z Pogonią Prabuty:


AKS Busko na wyjazdowym meczu ze Spartą Kazimierz:


Olimpia Elbląg na meczu z Siarką Tarnobrzeg:GKS Katowice na meczu z ROW-em Rybnik:
ROW Rybnik na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


Motor Lublin na meczu ze Stalą Rzeszów:


Stal Mielec na meczu z Pogonią Siedlce:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Pelikanem Łowicz:


Stal Stalowa Wola na wyjazdowym meczu z Olimpią Zambrów:
Polonia Bytom na meczu z Odrą Opole:


ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Pilicą Przedbórz:


Stilon Gorzów na wyjazdowym meczu ze Śląskiem II Wrocław:
Gwiazdy Legii - zamów teraz!
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.