Spotkanie Krewkich Legionistów - fot. Kasia Koźlik
REKLAMA

Rok działalności Krewkich Legionistów

Darek Chojnacki, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

We wrześniu minął rok, od kiedy powstał Klub Honorowych Dawców Krwi "Krewcy Legioniści". Z okazji pierwszej rocznicy utworzenia klubu, w piątek odbyła się uroczystość, na której oprócz członków klubu i zaproszonych gości obecny był Przewodniczący Mazowieckiej Okręgowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK w Warszawie Pan Włodzimierz Warwas.

W szeregi KHDK "Krewcy Legioniści" w pierwszym roku działalności wstąpiło 107 członków. Klub nasz w ciągu 12 miesięcy "wskoczył" przez to do pierwszej siódemki klubów w Warszawie i stał się najszybciej rozwijającym się klubem w stolicy! Litraż naszego klubu, czyli łączna suma oddanej krwi przez wszystkich członków klubu, przekroczył 850 litrów.

Liczymy, że ta wzrostowa dynamika zostanie utrzymana w kolejnym roku.

Na części oficjalnej rocznicowej uroczystości wyróżnionym członkom "Krewkich Legionistów" wręczone zostały odznaki ZHDK, Medale 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK oraz pamiątkowe dyplomy - podziękowania.

fot. Kasia Koźlik

Łącznie wręczonych zostało 13 odznak Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Dwie osoby otrzymały odznaki złote - oddały honorowo 18 litrów krwi, dwie osoby otrzymały odznaki srebrne – oddały honorowo 12 litrów krwi, oraz 9 osób otrzymało odznaki brązowe za oddanie honorowo 6 litrów krwi.

Ponadto 12 członkom naszego klubu nadane zostały wyróżnienia w postaci Medali "55-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża". Medale takie nadawane są co pięć lat przez Krajową Radę Honorowego Krwiodawstwa PCK, za aktywną działalność na rzecz Ruchu Honorowego Krwiodawstwa w Polsce.

Pięciu członków klubu otrzymało dyplomy – podziękowania od Oddziału Rejonowego PCK Warszawa – Południe za szczególne zaangażowanie w realizacji zadań humanitarnych stowarzyszenia.

Po części oficjalnej odbyła się impreza integracyjna dla członków klubu, która trwała do późnych godzin nocnych. Szczególne podziękowania dla Pubu Legion za profesjonalne przygotowanie uroczystości.

Fotoreportaż z uroczystości - 18 zdjęć Kasi Koźlik

Więcej o Krewkich Legionistach znajdziecie na legionisci.com/krewcy oraz na facebook.com/KrewcyLegionisci.


fot. Kasia Koźlik
fot. Kasia Koźlik

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.