Oprawa Ruchu Radzionków na meczu z Szombierkami Bytom

Na stadionach: Ultra Scary

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Derby Krakowa miały być najciekawszym widowiskiem minionego tygodnia. Czy tak było? Nie do końca. Wiślacy otrzymali tylko 750 biletów i na stadion lokalnego rywala wybrali się pochodem. Na trybunach jedną, dwuczęściową oprawę zaprezentowała Cracovia. To trochę za mało, by to spotkanie zapadło w pamięci.

Pod względem liczb wyjazdowych było wyjątkowo nieźle. Najliczniej pojechał Górnik (1790) na Łazienkowską, który po dłuższej przerwie ponownie przyjechał na nowy stadion Legii. W ponad tysiąc osób pojawili się także Pogoń w Poznaniu i Zawisza w Gdańsku, a jak dodać do tego 950 widzewiaków w Gliwicach i komplet (750) wiślaków na derbach z Cracovią, to mamy jeden z najlepszych wyników wyjazdowych sezonu. Gości zabrakło jedynie w Bielsku, gdzie cały czas trwa budowa stadionu. Śląsk po raz pierwszy "złamał" zakaz wyjazdowy, dogadując się z Ruchem i wchodząc na ich sektory.

W niższych ligach dobre wyjazdy zaliczyli Motor, MKS Kluczbork, Resovia i KKS Kalisz na derbowym pojedynku z Górnikiem Konin.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa 2-1 Górnik Zabrze (1790).
Legia na meczu z Górnikiem Zabrze - fot. Mishka Fani Górnika po dłuższej przerwie w końcu przyjechali na Łazienkowską i w związku z niewpuszczeniem ich na stadion poprzednim razem, za bilety płacili tylko 10 złotych. Zabrzanie wypełnili sektor gości, wywiesili w nim 11 flag i prowadzili przeciętny doping. Nie mieli najmniejszych szans na przebicie się przez śpiewy legionistów. Obie strony bez oprawy.

Lech Poznań 1-2 Pogoń Szczecin (1400).
Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań - fot. pogononline.pl Pogoń pojechała do Poznania w 1400 osób, w jednakowych koszulkach "Portowcy". Wraz z nimi delegacja Dynama Berlin. Wywiesili 15 flag. Na początek meczu zaprezentowali foliowy pasiak oraz rzucili konfetti. Przez większość meczu szczecinianie prowadzili przeciętny doping, rozkręcając się dopiero w ostatnim kwadransie. Lech z głośnym dopingiem przez cały mecz.

Lechia Gdańsk 1-1 Zawisza Bydgoszcz (1200).
Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk - fot. zawiszafans.pl Zawisza z bardzo dobrej strony pokazał się na stadionie Lechii. Goście przyjechali w 1200 osób, w jednakowych pelerynach, tworząc z nich żywą flagę. Nieźle oflagowali swój sektor, zaprezentowali flagowisko i odpalili skromne ilości piro. Gospodarze wywiesili transparent "17.09.1939 czwarty rozbiór Polski".

Piast Gliwice - Widzew Łódź (950).
Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice - fot. widzewtomy.net Widzewiacy, wspierani przez Ruch (300), w dobrej liczbie stawili się w Gliwicach (650). Piast pomógł łodzianom we wniesieniu na sektor gości wyjazdowego nagłośnienia.

Cracovia 1-1 Wisła Kraków (750).
Cracovia na meczu z Wisłą Kraków - fot. kibicewisly.pl Derbowe spotkanie elektryzowało kibiców już sporo przed meczem. Sporym echem odbiło się przejęcie malowanej sektorówki "Pasów" przez kibiców Wisły, chociaż "Opravcy" bagatelizowali ten fakt. Wiślacy otrzymali tylko 750 biletów na mecz i, jak można się było spodziewać, przyznaną im pulę wykorzystali. W sektorze gości wywiesili po jednej fladze Wisły, Lechii i Polonii Przemyśl. Na stadion rywala przemaszerowali w asyście flag i pirotechniki. Wiślacy twierdzą, że zachowanie policji podczas wejścia na stadion było skandaliczne - zostali dwukrotnie zagazowani, a kilka osób, podobno bez żadnych powodów, zostało zawiniętych na dołek.
Cracovia na meczu zaprezentowała malowaną sektorówkę oraz transparent "Trenuj Sprint Wieśniaku". Później, gdy sektorówka "zjechała", odpalili kilkanaście rac. Cracovia wspierana przez Sandecję (100).

Ruch Chorzów 1-1 Śląsk Wrocław (200).
Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów - fot. niebiescy.pl Frekwencja na meczu Ruchu ze Śląskiem nie należała do najlepszych, a pewnie byłaby jeszcze mniejsza, gdyby nie niespodziewany przyjazd wrocławian. Śląsk został ukarany zakazem wyjazdowym do końca roku, ale Ruch wpuścił 200 fanów WKS-u na swój sektor. Przyjezdni wywiesili flagę "WKS Śląsk". Ruch z przeciętnym dopingiem. Wywiesili transparent "KWK Wujek Śląsk, 18.09.2009 - pamiętamy".

Zagłębie Lubin - Korona Kielce (140).
Zagłębie Lubin na meczu z Koroną Kielce Koroniarze pojechali do Lubina w 140 osób,z trzema flagami. Zagłębie z zamkniętym młynem przez wojewodę. Na pustej trybunie rozciągnęli transparent "Myśl o tym bez przerwy, najważniejsze są derby. 04.10.2013". Lubinianie po raz kolejny młyn utworzyli w narożniku trybuny.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok (-).
Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z Jagiellonią - fot. jagiellonia.net Sektora gości w Bielsku nadal nie ma. Gospodarzy w młynie 120 osób, z dwiema flagami na płocie. Prowadzili słaby doping przez cały mecz. W drugiej połowie rzucili konfetti i machali flagami na kiju.

I liga:

Flota Świnoujście - Chojniczanka Chojnice (120).
Goście, którzy w dobrej liczbie pojechali do Świnoujścia, mieli niemałe problemy przy wejściu na stadion - zostali zagazowani przez policję, przez co część osób nie weszło na trybuny. Delegat PZPN nie zgodził się na wniesienie transparentu upamiętniającego 17 września 1939 roku oraz sektorówki z przekreślonym sierpem i młotem.

GKS Katowice - Dolcan Ząbki (0).
Gospodarzy w młynie około 2000, z dobrym dopingiem przez cały mecz. Machali flagami na kiju.

Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów (-).
Stomilowcy z dobrym dopingiem przez całe spotkanie. W drugiej połowie odpalili 20 rac.

Miedź Legnica - ROW Rybnik (-).

II liga:

Świt Nowy Dwór Maz. - Motor Lublin (208).
Motorowcy w piątek w dobrej liczbie stawili się w Nowym Dworze. Wspierali ich symbolicznie Górnik, Chełmianka i Śląsk. Na stadion weszli mocno spóźnieni. Prowadzili doping od początku drugiej połowy i wywiesili trzy flagi. Gospodarzy w młynie 30, z jedną flagą.

Odra Opole - MKS Kluczbork (203).
MKS Kluczbork na wyjazdowym meczu z Odrą Opole MKS zmobilizował się na ten wyjazd i do Opola pojechał w 203 osoby,w jednakowych koszulkach "MKS on tour - derby Opolszczyzny"). Wywiesili 5 flag. W drugiej połowie zaprezentowali biało-niebieską sektorówkę podświetloną stroboskopami. Odry w młynie ok. 250.

Warta Poznań - Polonia Bytom (56).

Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg (25).
Olimpia zasiadła wraz z legionistami na trybunie Pogoni, gdzie wywiesili jedną flagę.

Concordia Elbląg - Stal Mielec (6).
Siarka Tarnobrzeg - Znicz Pruszków (0).

Niższe ligi:

Rekord Bielsko-Biała - BKS Bielsko-Biała (400).
Na derbowym meczu BKS stawił się w 400 osób. Zaprezentowali transparent "Bandyci Kibole Sterydziarze" oraz machali flagami na kiju.

JKS Jarosław - Resovia (380).
Resovia na wyjazdowym meczu z JKS-em Jarosław Resovia w bardzo dobrej liczbie na wyjazdowym meczu z Jarosławiu. Machali flagami na kiju i prowadzili dobry doping. Gospodarzy w młynie 350. Zaprezentowali oprawę z folii aluminiowych, transparentu "Czarno niebieskie życie" i świec dymnych.

Górnik Konin - KKS Kalisz (234).
KKS Kalisz na wyjazdowym meczu z Górnikiem Konin Derbowe spotkanie w Koninie cieszyło się sporym zainteresowaniem. KKS pojechał w 234 osoby, w tym RKS Radomsko (24) i Promień Żary (4). Ochrona nie pozwoliła im wnieść zdobycznej flagi i przekazali ją KKS-owi fani Górnika. Przyjezdni zaprezentowali oprawę "Duma Kalisza" i odpalili 3 race.

Elana Toruń - Włocłavia Włocławek (160).
Włocławia pojechała na ten wyjazd, mimo że gospodarze początkowo przyznawali im tylko 10 biletów. Przyjezdni wspierani przez Anwil (14), ŁKS (5) i Zawiszę (3). Elana w ramach protestu prowadziła doping zza ogrodzenia.

JKS Jarosław - Chełmianka Chełm (144).
Goście wspierani przez Motor i Górnika Łęczna, wywiesili pięć flag. JKS-u w młynie 150 osób.

Ruch Radzionków - Szombierki Bytom (100).
Ruch Radzionków na meczu z Szombierkami Bytom - fot. ultrasruch.com "Cidry" z dobrą oprawą na meczu z Szombierkami - zaprezentowali transparent "Ultra Scary", malowaną sektorówkę przedstawiającą kostuchę i hasło "South Inferno". Radzionkowianie rzucili także serpentyny i odpalili ognie wrocławskie. Szombierki przyjechały w 100 osób.

Przyszłość Rogów - Odra Wodzisław (80).
Odra mimo zakazu wyjazdowego pojawiła się w Rogowie w 80 osób.

Dalin Myślenice - Hutnik Kraków (70).

Unia Tarnów - Granat Skarżysko-Kamienno (55).
Unia ze skromnym, 50-osobowym młynem. Granat, wspierany przez Star Starachowice (10), Ceramikę Opoczno (4) i Widzew FC Końskie (5), pojawił się w 55 osób, z pięcioma flagami.

OKS Mokrzyszów - Wisłoka Dębica (45).
Wisłoka pojechała do Mokrzyszowa na zakazie w 45 osób.

Orlęta Radzyń - Stal Sanok (18).
Gospodarzy w młynie 60, z dwiema flagami.

GKS Luzino - Gryf Słupsk (4).
Około 60 fanów Gryfa nie dojechało do celu.

Puchar Polski - szczebel okręgowy:

Siarka II Tarnobrzeg - Stal Gorzyce (150).
Stal pojechała do Tarnobrzegu w 100 osób, wspierani przez "Stalówkę" (50). Siarka na meczu swoich rezerw nie pojawiła się.

Inne dyscypliny:

Żużel: Wybrzeże Gdańsk - GKM Grudziądz (1000).


Wyjazd tygodnia: 1790 fanów Górnika w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreo Cracovii na meczu z Wisłą i Ruchu Radzionków na meczu z Szombierkami

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Górnikiem Zabrze:
Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:
Cracovia na meczu z Wisłą Kraków:Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Cracovią:

Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:

Lechia Gdańsk na meczu z Zawiszą Bydgoszcz:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:

Lech Poznań na meczu z Pogonią Szczecin:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z Jagiellonią:


Ruch Chorzów na meczu ze Śląskiem Wrocław:
Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


Piast Gliwice na meczu z Widzewem Łódź:
Ruch Radzionków na mecu z Szombierkami Bytom:
GKS Katowice na meczu z Dolcanem Ząbki:
BKS Bielsko-Biała na meczu z Rekordem Bielsko-Biała:


KKS Kalisz na wyjazdowym meczu z Górnikiem Konin:Stomil Olsztyn na meczu z GKS-em Bełchatów:


Górnik Konin na meczu z KKS-em Kalisz:
MKS Kluczbork na wyjazdowym meczu z Odrą Opole:


Górnik Wałbrzych na meczu z Chrobrym Głogów:
JKS Jarosław na meczu z Chełmianką Chełm:


Resovia na wyjazdowym meczu z JKS-em Jarosław:


Orlęta Radzyń na meczu ze Stalą Sanok:


Zagłębie Lubin na meczu z Koroną Kielce:


Stal Stalowa Wola na meczu z Pelikanem Łowicz:


Gwiazdy Legii - zamów teraz!
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.