Adam Nawałka - fot. Mishka / Legionisci.com

Polska 0-2 Słowacja. Nieudany debiut Nawałki

Woytek, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu pod wodzą nowego selekcjonera reprezentacja Polski przegrała na stadionie we Wrocławiu ze Słowacją 0-2. Towarzyskie spotkanie obejrzało ponad 40 tysięcy kibiców. Przez 75 minut na boisku przebywał Tomasz Jodłowiec, a ponad 20 minut szansy otrzymał Tomasz Brzyski. Wynik został ustalony jeszcze przed przerwą.

W 31. minucie po krótkim wykonaniu rzutu rożnego i wymianie podań w polu karnym gospodarzy piłkę z najbliższej odległości skierował do siatki Juraj Kucka. W 38. minucie Artur Boruc znakomicie obronił w sytuacji sam na sam, ale chwilę później nie miał szans po tym jak Robert Mak ograł Kamińskiego i z 15 metrów strzelił po ziemi tuż obok słupka. W 42. minucie fatalny błąd popełnił Jędrzejczyk, który nie trafił w piłkę, ale ponownie na wysokości zadania stanął Boruc i wybił piłkę na rzut rożny.

Polska 0-2 (0-2) Słowacja
0-1 31' Juraj Kucka
0-2 38' Robert Mak

Polska: 1. Artur Boruc - 14. Paweł Olkowski, 3. Artur Jędrzejczyk, 21. Marcin Kamiński, 15. Rafał Kosznik (87, 17. Adam Marciniak) - 16. Jakub Błaszczykowski, 8. Grzegorz Krychowiak (87' 24. Michał Pazdan), 6. Tomasz Jodłowiec (76' 11. Krzysztof Mączyński), 18. Adrian Mierzejewski (67' 2. Tomasz Brzyski), 5. Waldemar Sobota (75' 20. Marcin Robak) - 9. Robert Lewandowski

Słowacja: 23. Matúš Kozáčik - 2. Peter Pekarík, 3. Martin Škrtel, 4. Ján Ďurica, 15. Tomáš Hubočan - 20. Róbert Mak (63' 21. Michal Ďuriš), 19. Juraj Kucka (90' 16. Kornel Saláta), 22. Viktor Pečovský (90' 9. Stanislav Šesták), 17. Marek Hamšík (85' 5. Marián Čišovský), 10. Miroslav Stoch (75' 18. Dušan Švento) - 11. Adam Nemec (63' 7. Marek Bakoš)

żółte kartki: Škrtel, Hamšík, Pekarík

sędziował: Marco Borg (Malta)
widzów: 40 605