REKLAMA

"Sieć" - kolejna książka Buczaka o kibicach

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jeszcze w tym roku, prawdopodobnie pod koniec listopada, na rynku pojawi się trzecia już książka kibica Legii, Michała Buczaka, która traktować będzie o kibicach. Nowe wydawnictwo nie będzie kontynuacją "Krwi na stadionach". "Sieć", bo taki tytuł będzie miała książka, opowiadać będzie o walce rządu z kibicami w Polsce przed Euro 2012. Tym razem będzie to powieść z gatunku political fiction.

Ci, którym do gustu przypadł styl pisania Buczaka, będą z pewnością zadowoleni. Już od prologu czyta się ją zupełnie tak jak dotychczasowe wydawnictwa. Szczegółowe opisy, dużo dialogów i akcja, która przenosi się z miasta do miasta. Wszak wyeliminowanie chuligaństwa według rządu miało objąć cały kraj, a przede wszystkim główne ośrodki.

Poniżej krótki fragment książki: "Kiedy w tłumie rozeszła się wieść, że drużyna Legii przegrywa ze znienawidzonym rywalem, wiele osób się podniosło i rozległy się piosenki ubliżające lokalnemu rywalowi. Gdzieś w tłumie zapłonęły race i śpiewy stały się głośniejsze.

Nagle z boku rozległy się głośne krzyki i wrzawa z dużą szybkością przeniosła się do środka grupy. Andrzej, który stał razem ze swoim kolegą prawie w samym centrum zgromadzenia, początkowo nie wiedział o co chodzi. Do tej pory rozprawiali z kilkoma najbliższymi sąsiadami na typowe tematy przewijające się w rozmowach kibiców – o meczach, przygodach związanych z meczami derbowymi, najciekawszych wyjazdach czy planowanych kolejnych wyprawach kibicowskich.

Nagle tłum się rozstąpił a Andrzej zobaczył kilka metrów przed sobą nacierających policjantów. Mieli oni pod kaskami naciągnięte na twarz kominiarki. Przebijając się przez tłum, bili na oślep wszystkich stojących w zasięgu ich pałek szturmowych. Andrzej w pierwszej chwili chciał zareagować zgodnie ze swoim doświadczeniem policyjnym, czyli powstrzymać jednego z atakujących, który akurat pastwił się nad młodą dziewczyną. Ta, skulona ze strachu na ziemi, nie była w stanie uciekać.

Zasłoniła rękoma twarz i głowę, a liczne ciosy pałki spadały na nią raz za razem. Chciał mu krzyknąć prosto w twarz, że przecież ona nie stawia żadnego oporu, że to jeszcze prawie dziecko, którego nie ma prawa okładać na oślep. Ale w tym samym momencie poczuł pierwsze uderzenie, które spadło na jego plecy. Zanim się odwrócił poczuł potężne kopnięcie w nerki i stracił równowagę. Pochyliło się nad nim kilku mundurowych i poczuł boleśnie na całym ciele siłę uderzeń".

Książka będzie do kupienia w cenie 36 złotych m.in. na dwóch premierowych spotkaniach z autorem, które odbędą się 2 grudnia w pubie "Przejście" w godzinach 20-22 oraz 3 grudnia w SportsBarze Ł3 od 17 do 20. Dla pierwszych 25 kupujących osób każdego dnia, autor przygotował specjalny zestaw z gadżetem niespodzianką w cenie 40 złotych.

Książki będzie można również wygrać w konkursach na łamach Legionisci.com.



przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.