Książka: Legia Warszawa w europejskich pucharach - fot. turi / Legionisci.com
REKLAMA

Nowa książka o Legii: "Legia Warszawa w europejskich pucharach"

Redakcja, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

W poniedziałek przy Łazienkowskiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowej książce na rynku - "Legia Warszawa w europejskich pucharach: Historia klubu i jego kibiców". Konferencję poprowadził Stefan Szczepłek, który na meczach Legii pojawia się od lat 60-tych.

W konferencji prasowej wzięli także udział Stefan Białas, jako uczestnik meczów Legii w europejskich pucharach, a także Kamil Wójkowski (autor książki), Marcin Bodziachowski (autor rozdziału o kibicach) oraz Łukasz Frydel, wydawca.

fot. turi / Legionisci.com
Stefan Szczepłek, Stefan Białas i Kamil Wójkowski - fot. turi / Legionisci.com

Stefan Szczepłek nie krył zadowolenia z pojawienia się nowej książki o Legii. "Na tym stadionie gościli znani piłkarze i trenerzy, których wymienianie zajęłoby bardzo dużo czasu. Ponadto to na tym stadionie, od 1930 roku rozgrywano najważniejsze mecze. Dziś co prawda posiada nowe trybuny, ale samo boisko znajduje się w mniej więcej tym samym miejscu" - mówił Szczepłek. Kamil Wójkowski opowiedział o tym, skąd wzięła się u niego pasja do historii. "Bardzo wartościowe dla tego wydawnictwa jest podawanie składów rywali Legii, a także trenerów. W innych pozycjach zazwyczaj to pomijano" - chwalił Szczepłek. Wójkowski opowiedział także skąd brał materiały źródłowe i w jaki sposób starał się uniknąć powielania błędów, choćby w przeprowadzanych zmianach, czy minutach, w których padały bramki. "Czasem różne gazety w tego samego dnia podawały różne informacje, które porównywałem także z raportami UEFA" - powiedział autor.

W środku wydanej publikacji możemy przeczytać także wywiad z Wiktorem Bołbą, kustoszem muzeum Legii, który pomagał autorom książki. Cytaty z jego wspomnień oraz rozmów ze starszymi kibicami, zostały także wykorzystane w części poświęconej kibicom naszego klubu. W ostatnim rozdziale książki opisane są wyjazdy fanów z Łazienkowskiej po Europie, z uwzględnieniem liczb wyjazdowych, a także spotkania rozgrywane w Warszawie, wraz z liczbami przyjezdnych. Nie brakuje również anegdot dotyczących kibicowskich wojaży.

Wydanie zostało okraszone zdjęciami pamiątek, m.in. prowadzącego w naszym serwisie Kącik Kolekcjonera Dariusza Chojnackiego. Album wydany przez Sendsport liczy 400 stron (papier kredowy). Cena sugerowana to 80 złotych. Pozycja jest do kupienia zarówno w wydawnictwie Sendsport, kibicowskich sklepach ABJ Sport, Ludzie Tego Miasta i Patoriots, jak i sklepie klubowym przy Łazienkowskiej 3.

KUP KSIĄŻKĘ "Legia Warszawa w europejskich pucharach: Historia klubu i jego kibiców"

fot. turi / Legionisci.com
Kamil Wójkowski, autor książki Legia w Europucharach fot. turi / Legionisci.com

fot. turi / Legionisci.com
Stefan Białas i Stefan Szczepłek - fot. turi / Legionisci.com

fot. turi / Legionisci.com
Marcin Bodziachowski, współautor ksiązki - fot. turi / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

(L) - 02.12.2013 22:43:55, *.dynamic.chello.pl

Napawdę super książka - dzisiaj kupiłem!
Godna polecenia każdemu kibicowi Legii!

(dla zainteresowanych: cena ksiązki różna w róznych sklepach od 70 do 100 PLN).

Paszka - 02.12.2013 22:48:01, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Niech dołożą rozdział obecnego sezonu.

paradox - 02.12.2013 22:50:16, *.sbmec.pl

chyba nie będzie za długa ta książka

pytanie - 02.12.2013 22:51:08, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

a już jest o... jesieni 2013?? :)))

L - 02.12.2013 22:51:42, *.chomiczowka.waw.pl

idealny moment na wydanie takiej książki ;]

hahaha - 02.12.2013 23:04:50, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

trzeba było poczekać jeszcze tydzień-dwa z wydaniem-mamy szanse przejść do historii rozgrywek Ligi Europy jako jedyna drużyna która nie zdobyła bramki w fazie grupowej...

Wi(L)ko(L)ak - 02.12.2013 23:05:48, *.adsl.inetia.pl

Dla pokrzepienia serc moment wydania książki jak znalazł :)

gg - 02.12.2013 23:16:41, *.warszawa.vectranet.pl

Świetne wydanie, jakość pierwsza klasa. Dużo ciekawostek, a przy tym dobrze się czyta i... ogląda, bo sporo fajnych zdjęć.
I rozdział z obecnego sezonu oczywiście jest, tyle, że urywa się po czterech kolejkach :D To i tak nie zmienia faktu, że pozycja do biblioteczki obowiązkowa. Mało takich książek na rynku.

jnq - 02.12.2013 23:23:26, *.plusgsm.pl

Jak moj poprzednik...lepiej sie data wydania nie mogla ulozyc;) nooo chyba ze po meczu z apollonem;)))

carLos - 03.12.2013 07:28:59, *.play-internet.pl

Rozumiem że nad obecnym sezonem spuszczono zasłonę miłosierdzia?

Poza tym fajny pomysl

az - 03.12.2013 07:52:26, *.adsl.inetia.pl

i ja myślę, z z wydaniem mogli się wstrzymać do nowego roku. Być może nasze łamagi coś wturlają w meczu o pietruszkę z Cypryjczykami, a może nie. Tym nie mniej byłaby to okazja na ujęcie w książce tego żenującego okresu. To by właśnie pokzało czym jest i co znaczy dziś Legia. W jednej książce zapisane wspaniałe karty historii w rozgrywkach europejskich i teraźniejszość - gorzej niż źle.

do paradox i inne pokusie - 03.12.2013 08:11:59, *.static.chello.pl

jak dla was Legia to runda jesienna 2013 to idzcie z rozbiegu przywalcie w sciane. lol. gimbaza

ding - 03.12.2013 08:18:11, *.internetdsl.tpnet.pl

mogli zaczekać parę dni i wydać po zakończeniu fazy grupowej - ostatni opisany mecz jest u siebie z Trabzonsporem

baddog - 03.12.2013 10:07:30, *.merinet.pl

do paradox i inne pokusie, 03.12.2013 08:11 - *.static.chello.pl

to gimbaza pisze i mowi "lol" koleszko;)

@ - 03.12.2013 11:50:19, *.play-internet.pl

sezon w europie nieudaczników zaj........................ne

as - 03.12.2013 14:27:11, *.chelm.mm.pl

Nietakt wydawac taka ksiazke w takim momencie.

Legion23 - 03.12.2013 14:50:38, *.warszawa.vectranet.pl

fajny rozdzial o kibicach jest, dużo zdjęć z opraw na pucharach

grzesiuuuu - 03.12.2013 18:51:27, *.dynamic.gprs.plus.pl

Moim zdaniem trzeba się cieszyć z każdej książki na temat naszego klubu wydanej. No i myśle że to moze tez byc swietny prezent pod choinke dla wielu mlodych kibicow.
Sam uwielbialem swego czasu czytac Naszą Legię. I wtedy brakowało mi jakichś książek o mej ukochanej Legii.

Miras - 03.12.2013 20:52:03, *.czumy-net.jelonki.robbo.pl

A dlaczego nie ma tej książki w polskich księgarniach ? Nie myślę tu o Empikach.

pdd - 04.12.2013 15:02:34, *.warszawa.vectranet.pl

@Miras

bo empik bierze 60% marży i termin płatności ma 6 miesięcy lub wcale:) do tego aby książka pojawia się w widocznym miejscu trzeba dopłacić. wiec żaden mały wydawca się tam nie pojawia. LW w EP możesz kupić na sendsport.pl, allegro w sklepie Legii na Ł3, w sklepach Ludzie Tego Miasta, ABJ i Patoriots... i 3-4 warszawskich księgarniach.

aj - 11.12.2013 14:27:52, *.ip.netia.com.pl

a może ktos podac w jakiej ksiegarni warszawskiej mozna ksiazke zakupic ?
Czy w oficjalnym sklepie na Łazienkowskiej jest ona po 80 zł ?
Bo w sklepie internetowym sklep.legia.com jest po 99 zł.