Jan Urban i Iza Kuś - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Urban: Mam 14 zawodników zdolnych do gry

turi i Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Sytuacja kadrowa nie wygląda zbyt wesoło, ale tak jest już od dłuższego czasu. Trudno mi powiedzieć czy zagrają Miroslav Radović i Henrik Ojamaa. Ten drugi ma problemy z dużymi palcami, gdzie na obydwu nogach ma duże krwiaki. Gra się z tym nieprzyjemnie - zobaczymy. Dossa Junior będzie pauzować za kartki. Na pewno na obydwa ostatnie spotkania wypadnie Tomek Brzyski. Liczyłem dziś - wychodzi 14 zawodników do gry, razem z bramkarzami - mówi przed meczami z Cracovią i Górnikiem Jan Urban.

- Nigdy nie mówię, że się obawiam jakiegoś spotkania. Zawsze podkreślam, że to my jesteśmy faworytem - bo taka jest rzeczywistość - że szanujemy przeciwnika. To z reguły jest moje podejście do rywali, ale życie nas uczy, że do każdego spotkania musimy podchodzić z dużym respektem, bo w naszej lidze wszystko jest możliwe, zwłaszcza w sytuacji kiedy boiska bardziej sprzyjają walce, zaangażowaniu, nadrabianiu cechami wolicjonalnymi prób gry w piłkę - bo czasami się gra w piłkę, a czasami się próbuje. Zmierzymy się teraz z Cracovią, która zawsze stara się grać w piłkę i to jest fajne. Wiemy, że z tą drużyną, tak jak z innymi na własnym boisku, nie będzie łatwo. Dzisiaj z nikim nie wygrywamy przekonująco, dwoma, trzema czy czterema bramkami. Mecze są wyrównane, ale jednocześnie wiemy, że jesteśmy mocni na własnym boisku. Doznaliśmy tylko jednej porażki na początku rozgrywek i to też była sytuacja troszkę inna od tej normalnej. Mamy ostatnie spotkanie i będziemy chcieli jak najlepiej pożegnać się z kibicami i oczywiście wygrać. A że nie będzie łatwo, to wiemy.

- Mateusz Zachara z Górnika jest zawodnikiem, który "wyskoczył" w polskiej Ekstraklasie i pokazuje się z bardzo dobrej strony. Zwykle się to odbywa tak, że ktoś zagra dobry sezon albo pół rundy i zostaje kupiony przez silniejszych, mocniejszych, którzy liczą, że taki transfer wypali.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.