Jakub Wawrzyniak nie zagra z Koroną - fot. Woytek / Legionisci.com

NKO przywróciła karę dla Jakuba Wawrzyniaka

źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

Dzisiaj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. Komisja rozpatrywała odwołanie Rzecznika Prawa Związkowego od orzeczenia Komisji Ligi Ekstraklasy uwzględniającego protest w sprawie ukarania zawodnika Legii Warszawa Jakuba Wawrzyniaka.

Najwyższa Komisja Odwoławcza uwzględniła odwołanie i tym samym uchyliła orzeczenie Komisji Ligi oraz odrzuciła protest w sprawie ukarania zawodnika. NKO po zbadaniu stwierdziła, że stanowisko Przewodniczącego Komisji Sędziów, na którym oparła swoje rozstrzygniecie Komisja Ligi, nie daje podstaw do przyjęcia, iż w przedmiotowej sprawie popełniony został rażący błąd przez sędziego zawodów, a tylko taki mógłby stanowić podstawę zmiany decyzji sędziowskiej podjętej w trakcie zawodów.

NKO podkreśliła, że zmiana decyzji sędziowskich po zakończeniu zawodów stanowi środek o charakterze wyjątkowym, dlatego bardzo rygorystycznie należy podchodzić do oceny przesłanek uzasadniających taką ingerencję.

Jakub Wawrzyniak został ukarany dyskwalifikacją za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Lechią Gdańsk. Po pierwotnym uwzględnieniu protestu nie pauzował w meczu 21. kolejki z Cracovią. Decyzja NKO oznacza, że zawodnik będzie musiał odbyć karę dyskwalifikacji.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.