Legia II - WKS Wieluń - fot. Raffi / Legionisci.com

III liga: Legia II 5-2 WKS Wieluń

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Rezerwy Legii w drugim wiosennym meczu zanotowały drugie zwycięstwo. W sobotnim spotkaniu rozegranym w Sulejówku podopieczni Jacka Magiery pokonali WKS Wieluń 5-2. Do przerwy gospodarze prowadzili 2-1 po trafieniach Bajdura i Efira. W 70. minucie zespół WKS doprowadził do wyrównania, ale końcówka należała do legionistów - raz za sprawą Wojciecha Kochańskiego i po dwóch bramkach Roberta Bartczaka.

Pierwsza bramka padła po prostopadłym Kalinkowskiego do Bajdura. Ten drugi przelobował golkipera z Wielunia. Goście wyrównali po błędzie Wojciecha Skaby, który źle pięścią wybił piłkę i ta trafiła w Monetę. Następnie przeleciała Skabie między nogami i rywale z najbliższej odległości wpakowali ją do siatki. Przy drugiej bramce dla Legii akcję prawą stroną przeprowadził Bajdur i wyłożył piłkę do pustej bramki Efirowi.

W drugiej połowie z początku przewagę mieli goście, a legioniści poza doskonałą okazją Kamila Kurowskiego w 67. minucie, przez 20 minut mieli problemy ze skonstruowaniem składnej akcji pod bramką przeciwnika. W poczynaniach naszych graczy było widać trudy niedawnego obozu. Można mieć jednak nadzieję, że niedługo nasi graczy odzyskają "świeżość", a ciężka praca przyniesie dodatkowy plon w końcówce sezonu. Na 20 minut przed końcem meczu Wojciech Skaba faulował w polu karnym Przezaka. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Grodzki, Skaba odbił jego uderzenie, ale nie miał szans przy dobitce. Na 3-2 po dośrodkowaniu Monety z ostrego kąta głową piłkę wpakował do siatki Kochański. W 91. minucie Bartczak otrzymał podanie od Kurowskiego, przebiegł lewą stroną minął bramkarza, a następnie wycofał piłkę i uderzył ją między wracającym bramkarzem i obrońcą rywali. W 93. minucie Bartczak wykorzystał błąd w rozegraniu stałego fragmentu gry przez rywali. Przebiegł 70 metrów z piłką i w sytuacji sam na sam pokonał Olkusza.

III liga: Legia II Warszawa 5-2 (2-1) WKS Wieluń
1-0 - 23' Michał Bajdur (as. Kalinkowski)
1-1 - 40' Błażej Karasiak
2-1 - 45' Michał Efir (as. Bajdur)
2-2 - 70' Jakub Grodzki
3-2 - 77' Wojciech Kochański (as. Moneta)
4-2 - 90' Robert Bartczak (as. Kurowski)
5-2 - 90' Robert Bartczak

Legia II: Skaba - Turzyniecki, Kochański, Wieteska, Moneta, Kalinkowski, Tomasiewicz, Bajdur (90' Parobczyk), Kurowski (90' Karbowy) - Efir (63' Arak), Kosecki (46' Bartczak)

żółte kartki: Kochański, Moneta, Bartczak (Legia) - Wójcicki, Zawieja (WKS)