Henning Berg - fot. Mishka / Legionisci.com

Berg: Mamy kontrolować cały mecz

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Henning Berg (trener Legii): W pierwszej połowie graliśmy dobrze i udało się nam zdobyć dwa gole. W drugiej połowie nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na zachowanie równowagi między akcjami w ofensywie a obroną. Grając w przewadze, kontrolowaliśmy grę i powinniśmy zdobyć kolejne gole. Rywale zdobyli piękną drugą bramkę i nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia. Nie jestem zadowolony z naszego stylu gry. Mamy kontrolować sytuację na boisku przez cały mecz.

Nie można powiedzieć, że dla nas mecz skończył się po pierwszej połowie. Wisła dokonała w przerwie zmiany i zmieniła także swój styl gry. Spodziewaliśmy się tego, bo tak robią drużny grające w osłabieniu. Naszym celem było wyjście na boisko i zdobycie gola na 3-0. Graliśmy u siebie jako lider z wiceliderem i prowadziliśmy 2-0. Powinniśmy więc być w stanie dowieźć korzystny wynik do końcowego gwizdka.

Dokonałem trzech zmian w składzie w drugiej połowie spotkania. Może nie były one tak dobre jak podczas ubiegłotygodniowego meczu ze Śląskiem. Na pewno Michał Kucharczyk zagrał lepiej tydzień temu niż dziś, ale to nie jest zarzut pod jego adresem. Cała drużyna zagrała po przerwie słabo.