Orest Lenczyk - fot. Legionisci.com

Lenczyk: Diabeł napisał scenariusz

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Orest Lenczyk (trener Zagłębia): Chyba diabeł napisał scenariusz tego meczu. Już w drugiej minucie kardynalny błąd przy odkrywaniu się obrońców i wychodzeniu do przodu popełnił Abwo. Strata bramki, a później podobno kontrowersyjna sytuacja z rzutem karnym i usunięcie z boiska Rymaniaka - to już było po meczu. Legia jest za dobrym zespołem, by przy wyniku 2-0 i braku jednego zawodnika u rywali, nie grać w piłkę i nie pokusić się ostrzelanie większej ilości bramek.

Wynik 3-0 przekreślił szanse na drugą połowę, ale powiedziałem w szatni piłkarzom, żeby zrobili wszystko dla tych kibiców, którzy dziś przyszli na stadion. Udało nam się wygrać drugą część, ale to tylko tak na otarcie łez. Słyszałem wypowiedź trenera przede mną, który powiedział że to nie był mecz. Życzę żeby miał taką samą sytuację i zobaczymy co by wtedy powiedział.