Henning Berg podczas konferencji prasowej - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Berg: Nie będziemy ryzykować zdrowia Dossy

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Dossa Junior może już nie zagrać w tym sezonie. Musi być gotowy w stu procentach na lipcowe mecze w europejskich pucharach, więc raczej nie będziemy ryzykować jego zdrowiem. Nawet pomimo tego, że przed nami dwa ważne mecze, a w tym to niezwykle prestiżowe z Lechem Poznań - powiedział na konferencji prasowej przed starciem z Pogonią Szczecin Henning Berg.

Przed długi czas z kontuzją zmagał się Jakub Kosecki, lecz jak się okazuje na końcówkę sezonu będzie on już do dyspozycji sztabu szkoleniowego. - Jakub Kosecki przez ostatni tydzień trenował z pełnym obciążeniem. W tym sezonie miał ogromnego pecha. Planujemy dać mu szansę w dwóch ostatnich spotkaniach. Przed nami jeszcze dwa ekstraklasowe mecze, lecz wątpię, aby zagrała w nich ta sama jedenastka - powiedział trener Legii.

Ostatnie ligowe spotkanie zupełnie nie wyszło Legii. W niedzielę mistrzowie Polski przegrali na własnym obiekcie z chorzowskim Ruchem. - Podczas meczu z Ruchem Chorzów zabrakło instynktu zabójcy. Być może było to spowodowane tym, że zeszła już z nas presja związana z walką o mistrzowski tytuł. Niewykluczone, iż to właśnie dlatego niektórym zawodnikom ciężko było zagrać na sto procent swoich możliwości. Teraz już jesteśmy oswojeni z tym faktem i czujemy się lepiej mentalnie - dodaje szkoleniowiec mistrzów Polski.

Na koniec opiekun Legii Warszawa odniósł się do potencjału naszego ligowego futbolu. - Polska piłka ma duży potencjał. Widzę nowe lub budowane stadiony. Jeżeli te obiekty będą zapełniały się kibicami, to kluby będą miał odpowiednie przychody. Finalnie pozwoli im to na ciekawsze inwestycje. Za kilka lat Polska może być na wysokim poziomie sportowym. Myślę, że Legia jest drużyną, która w dobrym rozwoju pomoże innym - zakończył Berg.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.