Polska 2-1 Litwa

Reprezentacja Polski wygrała w towarzyskim meczu z Litwą 2-1. Po pierwszej połowie "biało-czerwoni" przegrywali z przyjezdnymi po trafieniu Lukasa Spalvisa. W drugiej odsłonie gole Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego dały podopiecznym Adama Nawałki zwycięstwo. Michał Żyro z Legii Warszawa wszedł na plac gry w 76. minucie.

Kilka minut po rozpoczęciu gry groźnie było pod litewską bramką. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Arkadiusz Milik, lecz Giedrius Arlauskis nie miał problemów ze skuteczną interwencją. Niebawem szczęścia spróbował z kolei Łukasz Piszczek, ale tym razem polski zawodnik nieznacznie chybił. Kolejną ciekawą sytuację mogliśmy obejrzeć dopiero w 37. minucie. Po wrzutce ze skrzydła Macieja Rybusa głową piłkę uderzał Robert Lewandowski i raz jeszcze na wysokości zadania stanął Arlauskis. Chwilę potem 26-latek świetnie zachował się po strzale z daleka Grzegorza Krychowiaka. Nie mająca kompletnie pomysłu na rozmontowanie defensywy przeciwnika polska reprezentacja grała katastrofalnie. Jej ataki ograniczały się tylko do dośrodkowań z bocznych stref boiska, a z tego kompletnie nic nie wynikało. Tuż przed przerwą czekająca na kontrę Litwa dopięła swego. Lukas Spalvis skorzystał ze wrzutki ze skrzydła od Fiodora Černycha i na raty pokonał Artura Boruca. Najpierw trafił co prawda główką w słupek, lecz za chwilę mocnym uderzeniem zmusił byłego bramkarza Legii do kapitulacji.

Siedem minut po zmianie stron Robert Lewandowski wygrał pojedynek o górną piłkę z Giedriusem Arlauskisem i futbolówkę w ostatnim momencie z linii bramkowej wybił Tadas Kijanskas. W drugą część meczu zdecydowanie lepiej weszli gospodarze. Litwini nie potrafili szybko przedostać się pod pole karne Polaków i stworzyć tam żadnego zagrożenia. W 56. minucie po centrze z rzutu rożnego główkował jeden z "biało-czerwonych", lecz bramkarz z Litwy był czujny. Chwilę potem podopieczni doprowadzili do wyrównania. Kamil Grosicki poprowadził dwójkową akcję z Łukaszem Piszczkiem, płasko dośrodkował do Arkadiusza Milika, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Po zdobyciu pierwszego gola Polacy zaczęli atakować jeszcze z większą zaciekłością. Po godzinie gry mocną próbą popisał się Kamil Grosicki i świetnie interweniował Giedrius Arlauskis. W 79. minucie arbiter podyktował rzut karny za faul we własnej szesnastce Georgasa Freidgeimasa na Robercie Lewandowskim. Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnym kopnięciem pokonał Arlauskisa. Dwie minuty potem Michał Żyro dobrze zacentrował z rzutu wolnego, ale główka Grzegorza Wojtkowiaka była zbyt słaba, aby zaskoczyć bramkarza z Litwy. W doliczonym czasie gry, po minięciu bramkarza, do pustej bramki nie trafił Robert Lewandowski.

0-1 Spalvis 44