Ernest Waś, Dyrektor Wykonawczy Akademii Piłkarskiej Legii - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Waś o powiększeniu przedszkoli Legii, sekcji żeńskiej i współpracy z Herthą

Bodziach, źródło: akademia.legia.com - Wiadomość archiwalna

Ernest Waś zaczynał w pracę w Akademii Piłkarskiej Legii przed kilkunastu laty. Przez ostatnie dwa lata był koordynatorem generalnym szkółki Barcelony w Warszawie, ale przed rokiem zdecydował się na powrót na Łazienkowską, gdzie pełni funkcję Dyrektora Wykonawczego Akademii.

Waś przekonuje, że bardzo duże zainteresowanie projektem przedszkoli Legii, sprawi że wkrótce liczba trenujących będzie nawet trzykrotnie większa. "Na obecną chwilę mamy w programie trzysta dziewczynek i chłopców, kolejnych kilkaset zapisało się na listę rezerwowych. W odpowiedzi na tak duże zainteresowanie, od września otwieramy kolejne punkty, w różnych miejscach w Warszawie. Chcielibyśmy, żeby tych dzieci było jak najwięcej, być może nawet i tysiąc. Więcej szczegółów na ten temat podamy wkrótce" - mówi w rozmowie z akademia.Legia.com.

W Legia Soccer Schools trenują zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości przy Łazienkowskiej powstanie kobieca sekcja piłki nożnej. "Od jakiegoś już czasu myślimy, jak taką sekcję młodzieżową żeńską utworzyć i projekty jakie wymieniłaś są początkiem naszej współpracy. Jedyną kwestią, która nas w jakiś sposób ogranicza są po prostu boiska, a w zasadzie ich brak. Na pewno mamy to w naszych planach" - przekonuje Waś.

Dyrektor Wykonawczy Akademii nie ukrywa, że Legia poważnie myśli o międzynarodowej współpracy w zakresie szkolenia młodzieży. "Rozmawialiśmy wstępnie z Herthą Berlin. Jest to idealny partner chociażby ze względu na odległość między naszymi miastami w przypadku na przykład ewentualnych turniejów i wymiany zawodników. Bardzo ściśle współpracujemy też z niemiecko-czeską szkółką piłki nożnej. Jest to nasz partner od wielu lat. Natomiast oczywiście, planujemy takie ruchy także w innych kierunkach" - zdradza.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.