Dariusz Mioduski - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia na Walnym Zgromadzeniu ECA

Woytek, źródło: Legia Warszawa / legia.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa wzięła udział w Walnym Zgromadzeniu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA), jednej z najważniejszych organizacji, która reprezentuje drużyny piłkarskie w Europie. Spotkanie klubów zrzeszonych w ECA odbyło się w poniedziałek i wtorek w Genewie. Legię reprezentowali Dariusz Mioduski, Dominik Ebebenge i Jakub Laskowski.

- Uważamy, że uczestnictwo w pracach i działaniach organizacji piłkarskich jest dla Legii i całej polskiej piłki nożnej sprawą kluczową. Musimy starać się wzmocnić naszą pozycję w Europie, tak aby nasz głos się liczył. Szczególnie mocno o tym jakie ma to znaczenie przekonaliśmy się w ostatnich tygodniach. Stąd też decyzja o naszym silnym zaangażowaniu - wyjaśnia Dariusz Mioduski.

- Nawiązaliśmy relacje z wieloma ludźmi, także z UEFA. Podczas panelu poruszane były tematy związane z występami klubów w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, ale zajmowano się także regulacjami dotyczącymi pracy agentów piłkarskich, marketingiem, czy kwestiami prawnymi związanymi z rozwojem piłki młodzieżowej (...) Wielu ludzi wyrażało zainteresowanie sprawą walkowera i chciało nas poznać. Dostaliśmy wiele wyrazów sympatii i życzliwości. Nasi rozmówcy podkreślają, że mimo niefortunnego błędu jaki popełniliśmy, zbudowaliśmy opinię klubu, który umie poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Co ważne, w pamięci został też bardzo dobry obraz naszej gry z Celtikiem. Dowodzi to, że warto głośno i odważnie przedstawiać swoje stanowisko i mówić o fundamentalnych wartościach sportu - mówi współwłaściciel Legii.

Legia zamierza być coraz bardziej widoczna i aktywna w Europie. - Chcemy żeby ludzie z ECA i UEFA postrzegali Legię nie przez pryzmat błędów czy nakładanych na nas kar, lecz żeby widzieli, że jesteśmy klubem zaangażowanym w funkcjonowanie i pracę piłkarskich organów. Wierzę, że w ten sposób - aktywnie współpracując zarówno na forum europejskim, jak i krajowym - będziemy systematycznie wzmacniać pozycję polskiej piłki nożnej i poziom jej profesjonalizacji - dodaje Mioduski.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.