Wojciech Stawowy - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Stawowy: Nie chcieliśmy tylko statystować

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Wojciech Stawowy (trener Miedzi): Można dziś podsumować mecz krótko - graliśmy z najlepszą drużyną w Polsce, z zespołem, który nie tylko dobrze sobie radzi na ekstraklasowych boiskach, ale i w Europie. Legia wystawiła dzisiaj optymalny skład, może z małymi wyjątkami. To pokazuje skalę trudności, jaka była przed nami. Straciliśmy 4 gole, ale nie chcieliśmy być zespołem, który tylko statystuje i przeszkadza.
Mieliśmy dobre fragmenty i swoje szanse, mieliśmy swoje 5 minut w tym meczu. To fajna lekcja poglądowa, materiał do analizy. Skonfrontować się z tak dobrze poukładanym zespołem pozwala wyciągnąć wiele pozytywów i pozytywnych rzeczy z naszej gry. Zdarzały się błędy, ale przy tak klasowym przeciwniku błędy będą się zdarzać, bo popełniają je także drużyny bardziej doświadczone od nas.

Kibice obejrzeli fajne spotkanie. Nie udało nam się powtórzyć wyniku sprzed roku, kiedy wyeliminowaliśmy Lecha Poznań. Rywal był dziś lepszy, wygrał zasłużenie i pokazał kilka fajnych fragmentów na boisku. Pierwsza połowa była wyrównana i dla osłody można się zastanawiać, co by było, gdybyśmy strzelili na 1-1.

Z perspektywy całego spotkania, porażka jest za wysoka, nie zasłużyliśmy na nią, ale i tak wstydu Legnicy nie przynieśliśmy. Kibice też nie mają powodu, żeby się za nas wstydzić. Dziękuję wszystkim kibicom, którzy przyszli - frekwencja była fajna, oprawa także. To przedsmak tego, co kiedyś do Legnicy zawita i to nie od święta, a co tydzień. Głęboko w to wierzę.