Ultrasi Metalista Charków
REKLAMA

Metalist Charków kibicowsko

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Wyjazdowe spotkanie z Metalistem Charków zapowiada się ciekawie. O ile we Lwowie liczebnie dominowaliby legioniści, w Kijowie wcale tak być nie musi. Smaczku tej rywalizacji dodawać może wrogie nastawienie (z wzajemnością) Metalista do Dynama Kijów, czy Dnipro Dniepropietrowsk, które w Kijowie zagra... dzień po meczu Metalist - Legia.
Metalist, co dla wielu może być zaskoczeniem, ma coraz lepiej rozwijającą się ekipę ultras i jedną z najlepszych w kraju ekip chuligańskich.

Fani Metalista na co dzień przyjaźnią się z takimi ekipami jak Krywbas Krzywy Róg, czy Metalurg Zaporoże. Dawniej przyjazne stosunki łączyły ich także z CSKA, dziś już należą one do przeszłości. Jako swoich największych wrogów wymieniają Dnipro Dniepropietrowsk, Dynamo Kijów, Szachtar Donieck i Worsklę Połtawa. Ruch kibicowski w Charkowie, jak na ukraińskie realia, rozwinięty jest całkiem przyzwoicie. Metalist potrafi wystawić nawet 6-tysięczny młyn, a i na wyjazdy po Ukrainie jeżdżą w niezłych liczbach. W Chorzowie co prawda pod tym względem nie pokazali się najlepiej, ale na swoim podwórku nie mają się czego wstydzić.Ruch ultras nie jest im obcy. Na pewno nie tworzą takich choreografii jak czołowe polskie kluby, ale malowane sektorówki, proste kartoniady, racowiska, czy podświetlane pirotechniką napisy na folii nie są im obce.

Zdecydowanie wyżej w ukraińskiej hierarchii plasują się chuligani z Charkowa. Ich główna grupa to "Sekta 82", której poświęcona była jedna z opraw, którą możecie obejrzeć na poniższych zdjęciach. W ramach "Sekty" walczą także fani Krywbasu Krzywy Róg i Zaryi Ługańsk. Na swoim koncie, tylko w zeszłym roku, mają pokaźną liczbę stoczonych bitew, w tym wygrane z Dynamo Kijów, CSKA Kijów, CSKA Moskwa, czy Krasnodarem (więcej o wynikach walk w najnowszym numerze TMK+). Skroili też z flag Newcastle. Innym ekipami Metalista spod znaku "h", choć już nie tak licznymi jak Sekta 82 są AFC, Szizo i Północ.

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.