Legia II kontra Pelikan Łowicz - fot. Raffi / Legionisci.com

III liga: Legia II 0-1 Pelikan Łowicz

Michał Bednarczyk, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W 16. kolejce III ligi łódzko-mazowieckiej rezerwy Legii Warszawa przegrały ligowy mecz z Pelikanem Łowicz 0-1. Mecz tradycyjnie odbył się na stadionie Victorii Sulejówek. Piątek, późna godzina, deszcz. To wszystko zniechęciło widzów do przyjścia na mecz. Na trybunach zjawiło się niecałe 100 osób.

Pierwsza połowa odbyła się przy lekkiej mżawce. Na początku zawodnicy gra wyglądała tak, że wydawało się iż obie drużyny zostały jeszcze w szatni. Przez dobre 15 minut nic się nie działo, a gra toczyła się w środkowej strefie boiska. W 16. minucie groźny strzał oddał Grzegorz Tomasiewicz. Trzy minuty później bramkarza Legii nieskutecznie próbował zaskoczyć jeden z rywali. Aż do 40 minuty gra była bardzo wyrównana. W końcówce Pelikan miał dwie sytuacje do tego, by objąć prowadzenie. Najpierw Łukasz Budziłek obronił strzał zza pola karnego Michała Adamczyka, a chwilę później stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Maciej Wyszogrodzki, który stanął oko w oko z bramkarzem stołecznej drużyny.

Legia bardzo dobrze weszła w drugą połowę. W 46. minucie Misiak dograł w lewej strony do Kurowskiego, który świetnie przyjął piłkę, minął bramkarza, i… z trzech metrów nie trafił do pustej bramki - słupek. Dziesięć minut później groźnie piłkę w pole karne Legii wrzucił Michał Adamczyk, jednak Marcin Nowak nie zamienił sytuacji na bramkę. W 59. minucie lewoskrzydłowy ekipy z Łowicza przeprowadził atak, jego uderzenie obronił Łukasz Budziłek, odbijając piłkę przed siebie. To nie wystarczyło. Do piłki dopadł Damian Nowak i w dosyć przypadkowych okolicznościach zdobył bramkę. 1-0 dla Pelikana. Niedługo potem piłkarze Legii mieli szanse odpowiedzieć trafieniem. Z 20 metra strzelał Grzegorz Tomasiewicz, jednak trafił tylko w poprzeczkę. Około 70 minuty Michał Bajdur przesunął się bardziej do przodu i Legia zaczęła zdobywać inicjatywę. Gracze z Łowicza zaczęli grać na czas, posypało się sporo żółtych kartek, ale co najważniejsze dla nich – dotrzymali korzystny wynik.

Mecz dłuższymi momentami nie porywał. Warto wspomnieć o postawie sędziego, który tego dnia nie był zbyt dobrze dysponowany. Do końca rundy jesiennej pozostało jedno spotkanie. Drużyna Jacka Magiery zagra na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Po 16 meczach rezerwy Legii mają na koncie 21 punktów i zajmują miejsce w środkowej części tabeli.

Jacek Magiera (trener Legii II): To był mecz na remis. Obie drużyny miały swoje sytuacje. Dominowaliśmy w pierwszej połowie, lecz zabrakło nam wykończenia. Bramka dla Pelikana padła w dosyć szczęśliwych okolicznościach i w nieszczęśliwym dla nas momencie. W piłce decydują detale takie jak: dobre przyjęcie piłki, zagranie na wolne pole, wygranie pojedynku z przeciwnikiem czy też wykończenie akcji. Będziemy robić wszystko, by nasi chłopcy się zdobywali doświadczenie i rozwijali się. Mamy nadzieję, że nasze wyniki będą coraz to lepsze.

Robert Bartczak: Brakowało nam przede wszystkim wykończenia akcji. To nie był zły mecz, mieliśmy swoje sytuacje.

III liga: Legia II Warszawa 0-1 (0-0) Pelikan Łowicz
0-1 - 59' Damian Nowak

Legia II: Łukasz Budziłek – Łukasz Turzyniecki, Mateusz Wieteska, Rafał Makowski, Norbert Misiak – Michał Bajdur, Bartłomiej Kalinkowski (78' Mateusz Zawal), Kamil Kurowski (78' Tomasz Nawotka), Robert Bartczak, Grzegorz Tomasiewicz – Adam Ryczkowski (62' Bartosz Żurek)

Pelikan: Rafał Dawid – Paweł Bojaruniec, Marcin Nowak, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski – Maciej Wyszogrodzki (68' Patryk Pomianowski), Konrad Kowalczyk, Krystian Mycka (90' Daniel Bończak), Szymon Kiwała (90' Damian Kosiorek), Michał Adamczyk – Bartosz Narożnik (46' Damian Nowak)

żółte kartki: Bajdur, Kalinkowski (Legia II) - Żółtkowski, Kowalczyk, Kiwała, Kosiorek (Pelikan)