Pogoń Grodzisk Mazowiecki rozbita przez Legię II - fot. Hagi / Legionisci.com

III liga: Pogoń Grodzisk Maz. 1-4 Legia II

Jeleń i Hagi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnim meczu III ligi w tym roku rezerwy Legii Warszawa pokonały na wyjeździe Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4-1. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, bo już w 12. minucie Konrada Jałochę pokonał Tomasz Kołodziejski. 4 minuty później legioniści doprowadzili do wyrównania po golu Kamila Kurowskiego. Po zmianie stron gole strzelał już tylko zespół Jacka Magiery: w 55. i 80. minucie trafiał Norbert Misiak, a w 72. minucie Łukasz Moneta.

Fotoreportaż z meczu - 21 zdjęć Hagiego

Gospodarze przycisnęli na samym początku spotkania. Dwukrotnie w granicach szesnastki Legii robiło się nerwowo, ale wojskowi dobrze łagodzili sytuację. Legioniści odpowiadali niezłymi rajdami po skrzydłach, jednak żaden z nich nie przyniósł większych korzyści. Zespoły zaczepiały się wzajemnie do 12. minuty, kiedy to odważnie postanowili zaatakować gospodarze. Warszawiakom prawą stroną urwał się skrzydłowy Pogoni, wpadł w pole karne, gdzie wyłożył piłkę Tomaszowi Kołodziejskiemu, który wpakował ją do siatki obok bezradnego Konrada Jałochy. Goście natychmiast usiłowali odpowiedzieć ładną akcją na jeden kontakt, ale ich zapędy ostudził liniowy podnosząc chorągiewkę.

W 16. minucie spotkania koledzy z drugiej linii doskonałym podaniem obsłużyli Kamila Kurowskiego. Pomocnik Legii łatwo poradził sobie z przeszkadzającymi mu obrońcami i po serii zwodów płaskim strzałem doprowadził do wyrównania. 3 minuty później gospodarze zdobyli bramkę, jednak arbiter wychwycił bezdyskusyjnego w tej sytuacji spalonego. Gra toczyła się głównie w środku pola do 39. minuty, kiedy to za faul na 18. metrze żółtą kartką został ukarany Kamil Kurowski. Gospodarze mieli niezłą okazję do wyjścia na prowadzenie, ale Piotr Ćwik strzelił prosto w ręce stojącego na środku bramki Jałochy.

W drugiej połowie z każdą minutą legioniści poczynali sobie coraz śmielej. Po 55 minutach spotkania skonstruowali świetną akcję prawym skrzydłem. Zagraną wzdłuż pola karnego piłkę do pustej bramki wpakował Norbert Misiak. Pogoń usiłowała wyrównać wynik meczu. W 61. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym Legii, ale dobrą serię zwodów słabym strzałem zakończył Piotr Ćwik. 3 minuty później miejscowi kibice wydali jęk zawodu, kiedy pięknie podkręcona piłka po strzale Jakuba Kołaczka odbiła się od spojenia bramki. Po 68. minutach meczu Adam Ryczkowski ustąpił miejsca Łukaszowi Monecie. Siedemnastolatek zaliczył prawdziwe wejście smoka. Po zaledwie 4 minutach spędzonych na boisku głową wykończył kapitalny atak Roberta Bartczaka. Chwilę potem mogło być już 4-1, ale z bliskiej odległości fatalnie spudłował Michał Bajdur.

W 80. minucie padła upragniona 4 bramka. Świetną kontrę wykorzystał Norbert Misiak, który wjechał w pole karne gospodarzy i płaskim strzałem po ziemi nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Pogoń mogła zdobyć jeszcze bramkę na otarcie łez, ale doskonałe uderzenie Bartłomieja Nowaka z 89. minuty na rzut rożny sparował Konrad Jałocha. 4 minuty później arbiter zagwizdał po raz ostatni, pozwalając wojskowym zakończyć rundę jesienną w dobrych nastrojach.

III liga: Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1-4 (1-1) Legia II Warszawa
1-0 - 12' Tomasz Kołodziejski
1-1 - 16' Kamil Kurowski
1-2 - 55' Norbert Misiak
1-3 - 72' Łukasz Moneta
1-4 - 80' Norbert Misiak

Legia II: Jałocha - Bartczak, Makowski, Kochański, Ronan (46' Hołownia) - Bajdur, Kalinkowski (46' Górka), Kurowski (80' Trąbka), Bielik, Misiak - Ryczkowski (67' Moneta)