Tomasz Jodłowiec - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Berg o legionistach w reprezentacji Polski

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Podczas czwartkowej konferencji prasowej trener Legii Henning Berg został poproszony o ocenę występów legionistów w listopadowych meczach reprezentacji Polski z Gruzją i Szwajcarią. - Tomasz Jodłowiec regularnie gra w reprezentacji Polski. Z Niemcami zagrał od pierwszej minuty. Nie dziwi mnie, że Adam Nawałka widzi dla niego miejsce składzie, bo wie, że to wartościowy zawodnik. Dla mnie mógłby grać w reprezentacji w każdym meczu - powiedział.

- Michał Żyro i Michał Kucharczyk to dosyć młodzi zawodnicy, ale z dużym potencjałem. Żyro nie dostawał zbyt wielu szans gry, ale jest bliski wejścia do składu. Miał trochę pecha w meczu przeciwko Szwajcarii, kiedy dostał dwie żółte kartki. Czasami dla młodych zawodników jest to trudna sytuacja, bo w Ekstraklasie za takie rzeczy nie ogląda się kartek. W rozgrywkach europejskich wystarczy wyskok, starcie bark w bark i jest kartka. Być może Żyro za bardzo starał się wywalczyć tę piłkę, bo jest bardzo zdeterminowany i ma duże ambicje, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Może mu się nie udało, bo za bardzo chciał. Młodzi piłkarze muszą się jeszcze nauczyć, że gra w Europie i gra w Ekstraklasie to dwie różne rzeczy. Obowiązują w nich różne zasady i z tym trzeba sobie poradzić.

- Dobrze znów widzieć Kucharczyka w meczach reprezentacji Polski. Świetnie prezentuje się w Ekstraklasie i Lidze Europy. To dla niego wartościowe doświadczenie. Mam nadzieję, że obydwaj je wykorzystają w odpowiedni sposób, nabędą pewności siebie i wiary we własne umiejętności, a trenowanie z tak dobrymi piłkarzami jak Lewandowski okaże się dla nich korzystne i pomoże się dalej rozwijać. Przecież wciąż są młodzi i uczą się grać w piłkę.

- W przypadku Łukasza Brozia powołanie jest potwierdzeniem jego dobrej formy i jakości, jaką prezentuje w obecnym sezonie. Jestem zadowolony, że został dostrzeżony przez selekcjonera i otrzymał powołanie, bo wykonuje dobrą robotę. To również dobrze dla Legii, że ma tylu zawodników w kadrze narodowej.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.