Puchar Polski
REKLAMA

PZPN zwiększa nagrody w Pucharze Polski

Woytek, źródło: laczynaspilka.pl - Wiadomość archiwalna

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej uchwalił nowy regulamin rozgrywek o Puchar Polski na sezon 2015/2016. Piłkarska centrala chce podnieść prestiż rozgrywek, więc zdecydowała o zwiększeniu nagród za awanse. Zwycięzca otrzyma premię w wysokości 1 miliona złotych, a zwycięzcy pucharów na szczeblu wojewódzkim po 30 tys. złotych.

Ponadto związek bierze na siebie wszystkie koszty sędziowskie na szczeblu centralnym.

Nagrody – od sezonu 2015/2016:

Nagroda dla Mistrza ZPN o realnej wartości – 30 000 zł
Nagroda za zdobycie PP – 1 000 000 zł
Nagroda łączna dla zwycięzcy – 1 185 000 zł
Wzrost wartości nagród - około 110 %
Koszty sędziowskie pokrywane przez PZPN


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
zz - 27.03.2015 / 19:23, *..adsl.inetia.pl

Też coś. PZPN i tak śpi na pieniądzach. Jak czytam to podniecanie się Bońka stanem konta związku to zbiera mnie na wymioty... Związek ma realizować cele statusowe, a nie trzepać kapuchę. Popularyzowaliby piłkę, przecież np. entuzjastów-amatorów w B-klasie zjadają koszta związkowe - rejestracja grajków, opłaty sędziów, obserwatora itd. Z niższymi kosztami powstawałoby więcej drużyn, bo taki zespółmoże założyć naprawdę nieduża grupa zapaleńców. O szkoleniu młodzieży (etaty trenerów chociażby...) nawet ni mówię, ale lepiej podniecać się 40, czy tam iloma milionami na zwiazkowym koncie i szargać wizerunek sportu biorąc sponsorów typu Cinkciarz. O reklamowaniu przez Prezesa buka, który w świetle przepisów nie działa w kraju jak np. Fortuna, czy inne STS, to nawet nie chcę mówić...

odpowiedz
p - 27.03.2015 / 20:14, *..dynamic.chello.pl

szał normalnie :)

odpowiedz
bln - 27.03.2015 / 20:15, *..dynamic.chello.pl

Ciekawe czy stargard szczecinski cos dostanie za awans do polfinalu.

odpowiedz
(L) - 27.03.2015 / 21:08, *..dynamic.chello.pl

Pyrom za udział w finale wystarczą sadzonki bulw.

odpowiedz
karo(L) - 27.03.2015 / 23:15, *..adsl.inetia.pl

do zz: heh, a jak ja czytałem Twoje wypociny to mi zebrało się na wymioty...
Poowoooli zaczyna to funkcjonować na w miarę normalnych warunkach, a Ty widzisz same minusy (jeszcze daleko do normalności, ale wg mnie wszystko idzie w lepszą stronę i to w dobrym tempie). Jeśli chodzi o wybór sponsora jakim jest Cinkciarz, też się nie zgadzam - nazwa jest co prawda źle kojarzona przez starsza osoby, ale moim zdaniem, jeśli ktoś wie czym się zajmuje firma, to wie również, że to zwykły, normalny kantor wymiany walut online (tylko z łatwą do zapamiętania i rozpoznawalną nazwą). Nie doszukiwałbym się w tym jakieś ujmy dla Reprezentacji. Każdy ma swoje zdanie. Moje jest takie, że jest dużo lepiej niż było i idzie ku dobremu. Pozdro

odpowiedz
mado - 28.03.2015 / 08:17, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jest o co grac to duzo wiecej niz 400 tys. ! LEGIA zdobedzie Puchar RP i zainakasuje lacznie ponad milion zlotych ! LEGIA MISTRZ RP !!!

odpowiedz
zimny - 28.03.2015 / 08:52, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Będzie szansa odegrać się za ligę na pyrkach, jeśli nikomu nie pośliźnie się noga gdzieś po drodze. Wiadomo, że drabinka PP ustawiona jest tak, abyśmy mogli spotkać się najwcześniej dopiero w finale, bo nikt nie chce kolejnego finału z niemedialnymi drużynami na których nie da się zarobić.

odpowiedz
L - 28.03.2015 / 11:45, *..internetia.net.pl

W JAKIEJ ILOŚCI NA DZIŚ KIBICE LEGII WYPEŁNIAJĄ STADION PRZY ŁAZIENKOWSKIEJ CO DO MECZY PÓŁFINAŁU PUCHARU POLSKI ?

odpowiedz
eldo - 28.03.2015 / 11:55, *..143

te nagrody to od przyszlego sezonu dopiero


tak sobie mysle ze jak przegramy z Lechem w finale na narodowym to dopiero bedzie wstyd i hańba jakiej nie bylo od '97. To już chyba lepiej odpasc w półfinale niż przegrać z nimi w finale w Warszawie

odpowiedz
grzesiek - 28.03.2015 / 12:13, *..251

co jak co ale dobra decyzja pzpn,

odpowiedz
kibic - 28.03.2015 / 15:53, *..smtvsat.pl

Co do reszty zgoda, ale co masz do Cinkciarza? Nazwa się nie podoba?

odpowiedz
doeldo - 28.03.2015 / 16:17, *..dynamic.chello.pl

Może lepiej rozwiązać klub, żeby już więcej nie przegrać z Łachem, co? "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo..." Mówi Ci to coś?

odpowiedz
do doeldo - 28.03.2015 / 18:42, *..dynamic.gprs.plus.pl

dobrze powiedziane ;)

odpowiedz
hanys - 29.03.2015 / 14:51, *..dynamic.chello.pl

Doją kasę z LEGII to stać ich na premie

odpowiedz