Podczas meczu w Knurowie, policjant zabił kibica Concordii z broni gładkolufowej - fot. torcida.eu

Na stadionach: Mordercy

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

"Śmierć kibica jak śmierć brata", "Oko, szyja, potylica, tak pies strzela do kibica", "Policja mordercy" i tym podobne transparenty wywieszane w całej Polsce to efekt śmiertelnego postrzału z broni gładkolufowej kibica Concordii Knurów przez policjanta.Fani Concordii próbowali ataku na sektor kibiców Ruchu Radzionków. Do starcia obu ekip nie doszło. Policja stojąca w pobliżu sektora gości zaczęła strzelać do atakujących z broni gładkolufowej - będących dobrych kilkanaście metrów od ogrodzenia sektora gości. Jak to często bywa, policjanci nie oddali salwy ostrzegawczej i zaczęli strzelać na oślep, trafiając jednego z fanów w szyję. Mimo prób reanimacji, której podjęli się kibice zanim na stadion przyjechała karetka, Dawid zmarł. To kolejny przykład, że policja, a szczególnie funkcjonariusze wysyłani na mecze, nie powinna dostawać do użytku broni, którą może wyrządzić krzywdę, a także zabić. Ile to już razy po strzałach na oślep ze strony policjantów przypadkowi kibice tracili oczy albo cudem uchodzili z życiem...Wobec sytuacji, która miała miejsce W Knurowie, na dalszy plan zszedł finał Pucharu Polski. Akurat strzał, po którym zmarł kibic z Górnego Śląska, miał miejsce pod koniec finału na Narodowym. Mecz w Knurowie został przerwany w 33. minucie, ale to akurat najmniej istotne.

Na finale Pucharu Polski fani Legii i Lecha pokazali się z bardzo dobrej strony i trzeba przyznać, że przy takiej "obsadzie" rozgrywki te odzyskują należny prestiż. Mecze ekstraklasy tym razem rozgrywane były w środę. W niższych ligach ciekawie było na meczu Wigier z Arką, Polonii z ŁKS-em czy przy okazji towarzyskiego meczu Polonii Przemyśl z Wisłą.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław 1-0 Wisła Kraków ().
Mecz przyjaźni we Wrocławiu obejrzało niespełna 15 tysięcy fanów. Kibice obu drużyn zasiedli razem. Dobry doping dla obu drużyn, bez oprawy.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów (350).
Fani Ruchu na wyjazd jechać nie mogli. Wcześniej wykorzystali 1500 biletów, ale Komisja Ligi odwiesiła im zakaz. Ostatecznie na zakazie na białostockim stadionie pojawiło się 350 fanów Niebieskich, w tym Widzew (60), którzy prowadzili doping przez cały mecz. Na stadion weszli dzięki pomocy Jagiellonii. Gospodarze zaprezentowali flagowisko i piro. Wywiesili też transparent "III Powstanie Śląskie. 2/3.V.1921 Chwała Bohaterom".

Cracovia 3-1 GKS Bełchatów ().
Cracovii udało się zawiesić karę otrzymaną za mecz z Pogonią - na meczu z GKS-em kibice mogli się pojawić, nie licząc trybuny D. Bełchatowianie przyjechali z dwiema flagami, a za fatalną postawę swoich zawodników, po meczu przeprowadzili z nimi rozmowę "wychowawczą".

Korona Kielce - Lechia Gdańsk (134).
Lechiści przyjechali w 134 osoby, w tym Wisła (8) z trzema flagami. Koroniarze chyba już na dobre mogą zapomnieć o dwupoziomowym młynie, który udało się im wystawić na meczu z Legią.

Górnik Łęczna 1-2 Piast Gliwice (0).
Na trybunach pojawiły się 3 tysiące fanów, a młyn Górnika liczył 350 osób. Fani Piasta, którzy zapisywali się na wyjazd, ostatecznie do Łęcznej nie dotarli.

Legia Warszawa 2-1 Pogoń Szczecin (-).
Portowcy na wyjazd do Warszawy nie przyjechali z powodu zakazu wyjazdowego za rzucanie pirotechniką w Krakowie. Legionistów na trybunach 14 tysięcy, z głośnym dopingiem przez całe spotkanie. Warszawiacy wywiesili dwa transparenty - "Stop aresztom wydobywczym!!! Maciek trzymaj się!" i "Sobota 02.05 19:45, Niedziela 17:00, hala przy Wiertniczej. Pomóżmy koszykarzom w awansie!!!".

Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz (-).
Na meczu nie działo się nic godnego uwagi.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-2 Lech Poznań (-).
Gospodarze zaprezentowali sektorówkę w barwach i kilkanaście flag na kiju. Na dwóch poziomach wzdłuż boiska ułożyli folie aluminiowe w barwach.

I liga:

Wigry Suwałki - Arka Gdynia ().
Gospodarze od dłuższego czasu mobilizowali się na to spotkanie i ostatecznie w dniu meczu wystawili 550-osobowy młyn. Zaprezentowali oprawę - biało-niebieski transparent "Typowo Wigiersko biało-niebiesko", sektorówkę w barwach, niebieskie świece dymne i stroboskopy, a następnie flagi na kiju, konfetti i kolejne piro. Wywiesili także transparent "Śmierć katom w niebieskich mundurach".

Niższe ligi:

Polonia Warszawa - ŁKS Łódź (550).
Dobry wyjazd ŁKS-u na Konwiktorską, gdzie stawiło się ich 550, w tym Zawisza (150), GKS Tychy (1) i Resovia (3). Na stadion weszło tylko 350 fanów. Przyjezdni oprócz flag wywiesili transparent "Policja = Mordercy!". Łodzianie zaprezentowali biało-czerwono-białe pasy materiału, transy na dwóch kijach i odpalili pirotechnikę. Gospodarze zaprezentowali skromną oprawę "zgodową" z Ligallo, na którą fundusze zbierali od dłuższego czasu - mini sektorówkę KSP, transparent "Distance doesn't matter when you have a good friend" oraz skromne ilości piro. Wywiesili także transparent "Concordia trzymajcie się. Oko, szyja, potylica, tak pies strzela do kibica".

Motor Lublin - Orlęta Radzyń Podlaski (250).
Motoru w młynie około tysiąca. Wywiesili flagi w barwach narodowych. Orlęta przyjechały w 250 osób z okolicznościowymi koszulkami. Zaprezentowali białe i czerwone folie, malowaną sektorówkę i odpalili piro.

Resovia Rzeszów - Karpaty Krosno (203).
Gospodarzy w młynie 400, w tym ŁKS, Stal Sanok (55). Zaprezentowali sektorówki, transparent "Będziecie ofiarą tego hoRRoru" i odpalili pirotechnikę. Karpaty pojechały na wyjazd w 203 osoby, ale na rogatkach Rzeszowa zostali zawróceni.

Dozamet Nowa Sól - Promień Żary (138).
Przyjezdni wspierani przez Miedź Legnica (45). Wywiesili 5 flag. Oprócz transparentu "Śmierć kibica jak śmierć brata", zaprezentowali także skromną oprawę z przesłaniem "Gdzie jeszcze postawicie buty? Nie wstyd wam przerzuty?".

Concordia Knurów - Ruch Radzionków (114).
Orzeł Źlinice - Chemik Kędzierzyn-Koźle (100).
Lechia Sędziszów - Igloopol Dębica (85).
Słowianin Grębów - Stal Gorzyce (85).
Słowianin Grębów - Stal Gorzyce (85).
Nadwiślan Góra - Stal Mielec (60).
Poroniec Poronin - KSZO Ostrowiec (40).

Izolator Boguchwała - Wisłoka Dębica (78).

Nadwiślan Góra - Stal Mielec (70).
Stal wspierana przez 70 fanów, w tym Koronę (9), wywiesili dwie flagi.

Stal Kraśnik - Stal Rzeszów (60).
Wólczanka Wólka Pełkinska - Sokół Sieniawa (40).

Wisła Sandomierz - Hutnik Kraków (50).
Hutnik przyjechał w 39 osób, wspierany przez Stomil (11). Wywiesili transparent "Śmierć kibica jak śmierć brata".

Górnik Wałbrzych - MKS Kluczbork (4).

Jagiellonia II Białystok - Olimpia Elbląg (29).
Na wyjazd do Białegostoku pojechało 18 Olimpijczyków, wspieranych przez Legię (8) i Zagłębie (3). Goście wywiesili jedną flagę i prowadzili sporadyczny doping.

Stal Stalowa Wola - Zagłębie Sosnowiec (-).
Gospodarzy w młynie 300, w tym Stal Gorzyce (28). Zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu, kartoników, sektorówki oraz białych i czerwonych świec dymnych.

Finał Pucharu Polski:

Legia Warszawa 2-1 Lech Poznań.
Finał Pucharu Polski rozegrany na stadionie narodowym w Warszawie w obecności 45 tysięcy kibiców. Fani obu drużyn otrzymali ponad 10 tysięcy biletów na sektory za bramkami. Lechici przyjechali 8. pociągami specjalnymi, a ich zgody: Arka (400), Cracovia (350) i KSZO (150) autokarami. Na sektorach neutralnych zdecydowana przewaga legionistów. Pierwsze oprawy fani obu klubów przygotowali na początek spotkania. Legia zaprezentowała kartoniadę z herbem klubu i malowanym transparentem "Narodowa Duma". Lech pokazał malowaną sektorówkę "Wnosić, palić, depenalizować!", którą uzupełniły kartoniki tworzące napis "PIRO" oraz imitację ognia i odpalił do tego pirotechnikę - głównie ognie wrocławskie. W drugiej połowie poznaniacy wywiesili sporych rozmiarów płótno "Pyrlandia Królestwo Kolejorza", zaprezentowali dwa większe racowiska oraz przez 30 minut tej części gry odpalali po kilka rac. Legia drugą choreografię zaprezentowała pod koniec meczu. Składały się na nią sektorówki - Panorama Warszawy i Wielka Flaga, zaprezentowane jedna nad drugą, malowany transparent "Wiwat maj, 2 maj, dla kiboli błogi raj!" oraz flagi na kiju i piro (race, świece dymne, ognie wrocławskie). Doping z obu stron bardzo dobry.

Mecze towarzyskie:

Polonia Przemyśl - Wisła Kraków (350).
Spotkanie z okazji 105-lecia Polonii odbyło się w dużej mierze dzięki kibicom, którzy wzięli na siebie prace remontowe na stadionie. Mecz obejrzało kilka tysięcy fanów. Młyn liczył 500 osób. Wiślacy przyjechali w 350 osób z czterema flagami. Polonia rzuciła serpentyny, zaprezentowała sektorówkę w biało-czerwono-niebieskich barwach oraz odpaliła 105 rac. W drugiej połowie rozciągnęli sektorówki i odpalili białe, czerwone i niebieskie świece dymne.


Wyjazd tygodnia: 11 tysięcy kibiców Lecha w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreografie Legii i Lecha na finale PP

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na finale PP:Lech Poznań na finale PP:

Legia Warszawa na meczu z Pogonią Szczecin:
Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na meczu z Lechią Gdańsk:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Jagiellonia Białystok na meczu z Ruchem Chorzów:
Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:
Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z Lechem Poznań:


Górnik Łęczna na meczu z Piastem Gliwice:


Wisła Płock na meczu z Widzewem Łódź:
Stal Mielec na wyjazdowym meczu z Nadwiślanem Góra:


Start Namysłów na meczu z Pogonią Prudnik:


Gwardia Koszalin na wyjazdowym meczu z Leśnikiem Manowo:


Legia Warszawa na meczu kosza ze Stalą Ostrów:
Wisła Płock na meczu z Widzewem Łódź:
Włókniarz Kietrz na meczu z LZS-em Racławiczki:


Wisłoka Dębica na wyjazdowym meczu z Izolatorem Boguchwała:


Obra Kościan na meczu z Górnikiem Konin:


Górnik Konin na wyjazdowym meczu z Obrą Kościan:


ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Polonią Warszawa:


Ruch Radzionków na wyjazdowym meczu z Concordią Knurów:


Concordia Knurów na meczu z Ruchem Radzionków:


Astra Krotoszyn na meczu z KS Opatówek:


Start Nidzica na wyjazdowym meczu z Orłem Janowiec Kościelny:


Wigry Suwałki na meczu z Arką Gdynia:
Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Wigrami Suwałki:


Orlęta Radzyń Podlaski na wyjazdowym meczu z Motorem Lublin:


Motor Lublin na meczu z Orlętami Radzyń Podlaski:


Wisła Sandomierz na meczu z Hutnikiem Kraków:


Polonia Przemyśl na meczu z Wisłą Kraków:


Stal Stalowa Wola na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Resovia na meczu z Karpatami Krosno:
Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (30)

oj - 05.05.2015 16:08:08, *.pl

Jaki wyjazd tygodnia?? Przecież Łach był gospodarzem....

gRUBY46 - 05.05.2015 16:23:16, *.91-235-19.citysat.com.pl

ŚMIERĆ ZA ŚMIERĆ

3e - 05.05.2015 16:40:11, *.warszawa.vectranet.pl

http://e-olimpia.com/news.php?news=213

p - 05.05.2015 17:14:08, *.static.neospot.pl

CHWDP

[L] - 05.05.2015 17:14:29, *.elartnet.pl

Lech był gospodarzem spotkania, zatem, czy to był "wyjazd"?

chytrus - 05.05.2015 17:54:25, *.free.aero2.net.pl

Pytanie kto wydał rozkaz na użycie broni!? Teraz powinni mieć wyrzuty sumienia. Takiej policji nam nie potrzeba. Armatki wodne gaz? Nie! Odrazu walą bronią i potem sie dziwią, że ktoś zginął...

do oj i [L] - 05.05.2015 19:05:18, *.208

Nie róbcie już z siebie idiotów...

1916 - 05.05.2015 19:15:15, *.adsl.inetia.pl

Wszyscy dobrze wiemy ze jak któryś ''pies''strzeli i tarafi smiertelnie w tym wypadku kibica to nawet jezeli go namierza to i tak WIELKI ch..j za to dostanie. Taka jest prawda. Zawsze i wszedzie (PO)licja je..ana bedzie !!!

do oj i [L] - 05.05.2015 19:21:50, *.dynamic.chello.pl

Według Was naprawdę aż tak liczy się co ustalił pzpn? Mecz odbywał się w naszym mieście, Leszki miały do przejechania ~300 km.
Więc tak, zdecydowanie to Lech był na wyjeździe.

szaman - 05.05.2015 19:27:01, *.elblag.vectranet.pl

Czemu często pomijacie w opisach informacje o naszej zgodzie - Olimpii?

Kmicic - 05.05.2015 19:43:13, *.centertel.pl

Po 1. to policja nie "bracia", "koledzy" czy ktoś inny reanimowali tego człowieka.
Po 2. Gdy policja reanimowała tego człowieka, jak to ładnie określacie "bracia" rzucali w miejsce w którym leżał petardami.
Zgadzam się z tym że policja powinna zareagować trochę inaczej:
1. salwa ostrzegawcza
2. jak już strzelać to mimo wszystko celować poniżej pasa( co prawda w takiej broni przez siłę odrzutu ciężko jest mówić o precyzji ale cóż)
Jednak moim zdanie ludzie którzy wbiegli bić się z kibicami przeciwnej drużyny powinni liczyć się z konsekwencjami swoich czynów.

irek - 05.05.2015 19:50:06, *.net.pulawy.pl

Przecież policja oddała dwie salwy ostrzegawcze. Ile konkretnie strzałów ostrzegawczych miała oddać policja do tych bandytów zanim mogłaby w nich celować?

katar - 05.05.2015 20:10:31, *.dynamic.chello.pl

Do (L) i oj: to waszym zdaniem to był nasz wyjazd? Bądźmy rozsądni. Wyjazd na piechotę?Czy wyjazd 300 km?

do chytrus - 05.05.2015 20:56:57, *.6-2.cable.virginm.net

baranie jak bedziesz siedzial na krzeselku i ogladal mecz jak normalny czlowiek to napewno z armatki lub karabinku w glowe nie dostaniesz!

... - 05.05.2015 20:58:55, *.echostar.pl

z sześciu wpisów powyżej, dwa dotyczą rozkminiania czy dla Lecha to był wyjazd... Ja pierdziu, ale słaba jakość obecnych tu osób...
KUr..!! A co niby? Lech grał w Poznaniu czy co? Gospodarz to tylko na PZPN-owskich papierach. Kim są ludzie wpisujący takie gówna...???
A może LEgia zrobiła wyjazd tygodnia w 30 000 osób bo byli w Wawie???

Balde - 05.05.2015 22:40:31, *.9

Śmierć człowieka to zawsze tragedia. Ale na miłość boską, nikt mu nie kazał atakować kibiców drużyny przecinej. Głupota boli, a czasem jak widać potrafi zabijać.

kalafior - 05.05.2015 23:45:58, *.66

ta sprawa jest oczywista. kibic zlamal prawo i policjant zlamal prawo. przekroczyl uprawnienia i razaco zaniedbal procedury i obowiazki. nie ulega wątpliwości ze to bylo nieumysle spowodowanie smierci. i powinien poniec konsekwencje. prawo jedt jasne i tak samo obowiazuje wszystkich a nie ze jeden psychol dorwal sie do broni i uzadzil sobie polowanie. ci ktorzy tu psiocza ze kibic mogl nie wbiegac itp i usprawiedliwiaja policjanta powiem jedno- obyscie zostali potraceni przez jadacy nieprzepisowo radiowoz kiedy przechodzicie w niedozwolonym miejscu. ciekawe co byscie wtedy mowili.

ja - 06.05.2015 00:26:59, *.dynamic.chello.pl

Czy wy ludzie jesteście normalni?

Jakim prawem policja strzela do ludzi? Bo wbiegł na murawę? I za to kara śmierci? Bo tak się w konsekwencji skończyło to pozwolenie na strzelanie.
Już pały, kaski i tarcze nie wystarczą?
Gaz i armatki wodne nie wystarczą?

Pedofile - zawiasy.
Mordercy za kółkiem - wychodzą po 3 latach.
A tutaj chłopak zginął, bo wbiegł na murawę 5 ligowego zespołu? Wypadek wypadkiem, ale ten wypadek jest konsekwencją pozwolenia na strzelanie do ludzi.

Trzeba skończyć z tym pozwoleniem na strzelanie, bo strzelają i do protestujących związkowców i do kibiców i do zwykłych ludzi na Marszu Niepodległości.

scvv - 06.05.2015 01:03:15, *.dynamic.chello.pl

do "ja" ... 100 % racji

1916 - 06.05.2015 08:44:07, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Trochę dziwne, że Olimpia jest obecna na finale w ponad 200 osób, a na swój wyjazd jadą w 18 głów... Priorytetem powinien być mecz swojej drużyny, niemniej jednak dziękujemy za tak liczne wsparcie :)

do do chytrus - 06.05.2015 09:06:12, *.internetdsl.tpnet.pl

To ja poczekam aż ty złamiesz jakiś przepis drogowy albo na trawnik wejdziesz i cię pokosuje. Dawid zasłużył co najwyżej na to co przewiduje Kodeks Karny a nie na śmierć. Rozumiesz to lemingu jeden?

Gimbi - 06.05.2015 14:06:30, *.217

Do @ja Bardzo rozsądny głos. Merytoryczny, wyważony. Mądry po prostu. Chylę czoło...

utr - 06.05.2015 18:57:42, *.dynamic.chello.pl

to duza tragedia.
czy kibice beda tez wywieszac trasparenty w przypadku morderstwa kibica przez innego kibica ?

utr - 06.05.2015 19:02:13, *.dynamic.chello.pl

to duza tragedia.
czy kibice beda tez wywieszac trasparenty w przypadku morderstwa kibica przez innego kibica ?

prawda - 06.05.2015 19:39:43, *.122

Jak zwykle winna policja. Nikt nie pisze, że były strzały ostrzegawcze z amunicji hukowej, że rozrzut tej broni na kilkunastu metrach to nawet 15-cm, że była garstka policjantów, którzy też mają rodziny i narażają życie za grosze ... Niestety na tej "wojnie" zdarzają się ofiary, tak jak na ustawkach. Kolo musiał liczyć się z tym, że może zdarzyć się, to co się zdarzyło, jak nie od policji to od ruchu. Mówię o nieszczęśliwym wypadku. Szkoda jego małego dziecka ...

janusz - 06.05.2015 23:53:50, *.dynamic.chello.pl

a jeżeli użyto by przeciwko niemu gazu pieprzowego i on byłby na niego uczulony bądź by sie udusił od niego i by umarł to tez byscie mówili że za wtargnięcie na boisko ukarali go karą śmierci? fakt ze zle sie stalo ale nikt mu w szyje nie celował, pałą jakbyś dostal po plecach i jezdzil na wozku inwalidzkim to tez bys mowil że za zamieszki ukarali cie wozkiem? jezuuuuuuuuuu jak ja czytam niektórych to przegięcie. moim zdaniem wąsy nie powinny strzelać tak szybko, jak już to po wczesniejszych próbach ogarnięcia zadymy, jak nie to dopiero bo co wy chcecie? by wam brame otworzyli do sektora gości?

roy - 07.05.2015 00:46:49, *.eturbo.pl

Cały problem w tym, że czy się to wam panowie kibice podoba czy nie, biorąc pod uwagę okoliczności oraz siły i środki jakimi dysponowała policja jej działanie było prawidłowe a sposób zabezpieczenia atakowanego sektora bardzo dobrze taktycznie rozwiązany. Stało się nieszczęście ale takim samym nieszczęściem byłaby sytuacja w której goniony przez policjanta złodziej potknąłby się, uderzył głową w krawężnik i zmarł, lub awanturnik zostałby potraktowany gazem i zmarłby z powodu uczulenia na pieprz ...I co w takiej sytuacji?...Zabronić gonienia złodzieja i używania gazu?...Pierwotną przyczyna nieszczęścia było nielegalne zachowanie zmarłego kibola...Reszta to smutny zbieg nieszczęśliwych okoliczności za które jako za zdarzenie losowe nikt nie powinien ponosić odpowiedzialności...Wypadki niestety chodzą po ludziach, zwłaszcza po tych którzy sami się o nie proszą

do roy - 07.05.2015 12:54:15, *.internetdsl.tpnet.pl

szkolony policjant nie powinien mieć problemu z trafieniem w nogi z "Mosberga" (strzelałem setki razy ) oczywiście nikt nie zakłada że celowo go zabił ale gdy ty przekroczysz predkość i kogoś zabijesz na pasach to idziesz siedzieć, czy to jest jasne!!! Poza tym oni nawet nie dobiegli do sektora więc było to nadużycie środków przymusu bezposredniego!!!

Barjusz54 - 07.05.2015 13:52:33, *.pansa.pl

O kurde ,chyba stołeczna zawitała na forum ?

BLOKUJCIE KOMENTUJACYCH - 07.05.2015 14:19:05, *.dynamic.chello.pl

Ale tu gamoni i i konfidentów,zablokujcie tych którzy bronią psów

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.