Maciej Skorża - fot. Mishka / Legionisci.com

Skorża: Czarny i smutny dzień

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Maciej Skorża (trener Lecha): Czuję ogromny niedosyt. Nie byliśmy dziś gorsi. W pierwszej połowie to my dominowaliśmy i nadawaliśmy ton wydarzeniom na boisku. Zabrakło jedynie drugiej bramki, żebyśmy przechylili szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Zabrakło nam szczęścia i umiejętności. A Legia to drużyna, która jak poczuje szansę, to nie odpuści.

Straciliśmy gole po dwóch akcjach ze stałych fragmentów gry. Szkoda, że nie potrafiliśmy zachować koncentracji. Lekko boli, że oba gole padły w dyskusyjnych okolicznościach. Ale i tak bywa.

Muszę przyznać, że po golu na 2-1 Legia zdominowała grę. Szczególnie widoczne było to w środku pola, gdzie Ivica Vrdoljak i Tomasz Jodłowiec nie dali pograć moim zawodnikom. Wprowadzałem na boisko nowych graczy, ale nie pomogło to w wygranej. To dla nas czarny i smutny dzień. Po pierwszej połowie wydawało się, że jesteśmy w stanie grać dobrze w całym meczu i wygrać. W mojej drużynie niektórym piłkarzom brakuje jeszcze doświadczenia. Wiedzy, że nawet jeżeli się przegrywa, to trzeba grać dalej i walczyć do końca. Tego dziś nam zabrakło.

Ciężkie zadanie miał dziś Maciej Gostomski. Gracze Legii wywierali na nim dużą presję przy rzutach wolnych. Przy golu na 1-1 na pewno był kontakt gracza Legii w "piątce". Bramkarz zarzeka się, że był faulowany. Nie chcę za wiele o tym mówić. Na pewno po każdej straconej bramce trzeba grać dalej.

Dzisiejsza porażka raczej będzie miała wpływ na ligową potyczkę z Legią za tydzień. Na pewno będą zmiany w składzie z powodu kontuzji. Będę musiał także popracować nad mentalnością graczy. Mogę powiedzieć, że bardzo przeżyli tę porażkę. Pucharu Polski już nie zdobędziemy, ale przecież cały czas walczymy o mistrzostwo Polski.