Gol Orlando Sa dał Legii zwycięstwo - fot. Mishka / Legionisci.com

Pogoń Szczecin 0-1 Legia Warszawa

W drugim sobotnim meczu 33. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 1-0. Jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Orlando Sa, który skorzystał z błędu obrońcy i w drugim kolejnym spotkaniu dał swojej drużynie ważne trzy punkty. Dzięki tej wygranej legioniści zrehabilitowali się Pogoni za porażkę na tym stadionie w poprzedniej rundzie.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy częściej od swoich rywali byli przy piłce. W 6. minucie gry Pogoń miała doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie. Błąd przy wyprowadzaniu futbolówki popełnił Jakub Rzeźniczak, ostatecznie w polu karnym odnalazł się Łukasz Zwoliński, jednak został w porę zablokowany przez Łukasza Brozia. Niebawem odpowiedzieli mistrzowie Polski, kiedy do piłki wybitej z pola karnego dopadł Jakub Rzeźniczak, lecz fatalnie przestrzelił. W 12. minucie niewiele brakowało, a legioniści objęliby prowadzenie. Wówczas na strzału z dystansu zdecydował się Tomasz Brzyski. Jego próba odbiła się tylko od poprzeczki i wróciła na boisko. Potem obydwie jedenastki toczyły zażarte boje w środkowej strefie boiska. Żadna z jedenastek nie potrafiła przedostać się pod pole karne przeciwnika i stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej. Blisko dwa kwadranse po rozpoczęciu gry Michał Żyro dostałe podanie na prawym skrzydle, starając się dośrodkować omal nie przelobował Dawida Kudły, który był czujny i nie dał się zaskoczyć. Za chwilę Łukasz Broź na pełnej szybkości wpadł w szesnastkę Pogoni, gdzie został zahaczony przez Adama Frączczaka, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. W 38. minucie szczecinianie byli bliscy zaskoczenia Dusana Kuciaka. Wówczas dwójkową akcję Rafała Murawskiego i Dominika Kuna mierzonym strzałem wykończył ten pierwszy, ale golkiper przyjezdnych zdołał odbić piłkę do boku. Tuż przed przerwą poprzeczka po raz drugi uratowała "Portowców". Z rzutu wolnego dośrodkował Dominik Furman, a główka Tomasza Jodłowca minimalnie, ale jednak okazała się niecelna.

Drugą połowę od zdecydowanych ataków zaczęła Legia. W 50. minucie Orlando Sa zdecydował się na mocne uderzenie po długim rogu, ale Dawid Kudła poradził sobie zarówno z tą próbą, jak i dobitką Michała Kucharczyka. Chwilę potem Portugalczyk chciał przelobować golkipera Pogoni i ten z dużym trudem zdołał przenieść futbolówkę ponad poprzeczką. Po godzinie gry bramkarz ze Szczecina znów musiał się natrudzić, kiedy na rzut rożny sparował mocny strzał Tomasza Jodłowca. W 66. minucie dobrą okazję z rzutu wolnego miał Tomasz Brzyski. Lewy obrońca Legii płasko uderzył z rzutu wolnego, lecz Kudła pewnie złapał lecącą piłkę. Z biegiem czasu Orlando Sa rozkręcał się coraz bardziej, który po dostaniu czwartej żółtej kartki w tym sezonie, chciał nacieszyć się grą w ligowym starciu. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem arbitra napastnik gości wpadł w pole karne, spróbował uderzenia czubkiem buta, które przeleciało ponad poprzeczką.
Zaraz potem Portugalczykowi dopisało już szczęście. Ondrej Duda wbiegł pomiędzy obrońców, a Mateusz Matras na tyle niefortunnie interweniował, że podał piłkę wprost do Sa, a ten z najbliższej odległości wyprowadził Legię na prowadzenie. Przez kolejne kilkanaście minut Pogoń robiła wszystko, aby zmienić rezultat, ale ich ataki na niewiele się zdawały. W doliczonym czasie gry znakomitej okazji nie wykorzystał jeszcze Marek Saganowski, który nie trafił do pustej bramki.

Pogoń Szczecin 0-1 (0-0) Legia Warszawa
0-1 Sa 76

Pogoń: 66. Dawid Kudła - 21. Sebastian Rudol, 14. Wojciech Golla, 23. Mateusz Matras, 77. Ricardo Nunes - 9. Adam Frączczak (85, 98. Kamil Wojtkowski), 6. Rafał Murawski, 16. Michał Walski (75, 8. Michał Janota), 27. Takafumi Akahoshi, 7. Dominik Kun (63, 20. Karol Danielak) - 93. Łukasz Zwoliński.

Legia: 12. Dusan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Igor Lewczuk, 17. Tomasz Brzyski - 33. Michał Żyro (57, 8. Ondrej Duda), 37. Dominik Furman, 3. Tomasz Jodłowiec, 16. Michał Masłowski (80, 19. Bartosz Bereszyński), 18. Michał Kucharczyk - 70. Orlando Sa (90, 9. Marek Saganowski).

żółte kartki: Rudol, Golla - Masłowski, Broź, Sa.

sędziował: Jarosław Przybył.

widzów: 8 158.