Zagłębie Sosnowiec świętuje wygraną w Puławach - fot. zaglebie.sosnowiec.pl

Grali przyjaciele

Zagłębie Sosnowiec po rzutach karnych awansowało do 1/16 finału Pucharu Polski. W dzisiejszym wyjazdowym meczu I rundy, sosnowiczanie zremisowali w regulaminowym czasie gry z Wisłą Puławy 2-2. Gospodarze prowadzili 2-0 już po kwadransie, zaś w 22. minucie ne wykorzystali rzutu karnego.

Zagłębie doprowadziło do wyrównania dzięki skutecznie egzekwowanej jedenastce w 65 minucie gry. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc konieczna była seria rzutów karnych. Pierwsi pomylili się gracze Zagłębia, ale później dwóch karnych nie strzelili wiślacy. Zagłębie wygrało serię jedenastek 4-2 i awansowało do 1/16 finału Pucharu Polski, gdzie zmierzą się z Górnikiem Zabrze. Spotkanie zaplanowano na 12 sierpnia w Sosnowcu.

I runda PP: Wisła Puławy 2-2 (2-1, 2-2), k. 2-4 Zagłębie Sosnowiec
Bramki: Patryk Słotwiński 2', Konrad Nowak 15' - Przemysław Mizgała 26', Sebastian Dudek 65' - karny