fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Losowanie grup el. Mistrzostw Świata - Polska w grupie E

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę w Sankt Petersburgu odbyło się losowanie grup eliminacyjnych Mistrzostw Świata 2018, które rozegrane zostaną w Rosji. Polska losowana była z trzeciego koszyka, trafiła do grupy E, a jej przeciwnikami będą: Rumunia, Dania, Czarnogóra, Armenia i Kazachstan.

52 drużyny narodowe zostały rozlosowane do siedmiu grup sześciozespołowych i dwóch pięciozespołowych. Bezpośredni awans na mundial wywalczą ich zwycięzcy, a osiem najlepszych zespołów z drugich miejsc zagra w barażach. Pierwsze mecze eliminacyjne rozegrane zostaną we wrześniu 2016.

Grupa E:
Rumunia
Dania
Polska
Czarnogóra
Armenia
Kazachstan

Grupa A:
Holandia
Francja
Szwecja
Bułgaria
Białoruś
Luksemburg

Grupa B:
Portugalia
Szwajcaria
Węgry
Wyspy Owcze
Łotwa
Andora

Grupa C:
Niemcy
Czechy
Irlandia Północna
Norwegia
Azerbejdżan
San Marino

Grupa D:
Walia
Austria
Serbia
Irlandia
Mołdawia
Gruzja

Grupa F:
Anglia
Słowacja
Szkocja
Słowenia
Litwa
Malta

Grupa G:
Hiszpania
Włochy
Albania
Izrael
Macedonia
Liechtenstein

Grupa H:
Belgia
Bośnia i Hercegowina
Grecja
Estonia
Cypr

Grupa I:
Chorwacja
Islandia
Ukraina
Turcja
Finlandia

Terminarz:
1. kolejka, 04.09.2016, godz. 18:00: Kazachstan – Polska
2. kolejka, 08.10.2016, godz. 20:45: Polska – Dania
3. kolejka, 11.10.2016, godz. 20:45: Polska – Armenia
4. kolejka, 11.11.2016, godz. 20:45: Rumunia – Polska
5. kolejka, 26.03.2017, godz. 20:45: Czarnogóra – Polska
6. kolejka, 10.06.2017, godz. 20:45: Polska – Rumunia
7. kolejka, 01.09.2017, godz. 20:45: Dania – Polska
8. kolejka, 04.09.2017, godz. 20:45: Polska – Kazachstan
9. kolejka, 05.10.2017, godz. 18:00: Armenia – Polska
10. kolejka, 08.10.2017, godz. 18:00: Polska – Czarnogóra

Baraże - 9-11 i 12-14 listopada 2017

Turniej finałowy - 14 czerwca-15 lipca 2018

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
zz - 26.07.2015 / 15:30, *..opera-mini.net

rzygac mi sie chce jak czytam te probanderowskie komentarze tutaj... Wy chyba naprawde naszej historii nie znacie, do tego klub wwodzacy sie z Wolynia... Ukrainiec nie bedzie przyjacielem Polaka, zawszew bedzie falszywy.

odpowiedz
Ksm - 26.07.2015 / 13:15, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Chyba należy dodać, że podane grupy dotyczą tylko krajów europejskich.. Skoro to MŚ to gdzie drużyny z Afryki, Azji i Ameryki..?

odpowiedz
pe - 26.07.2015 / 01:10, *..centertel.pl

MŚ w Rosji to dowód na to ze nie liczą sie ludzie i żadne wartości tylko hajs ma sie zgadzać, a zgadza sie gdy jest go więcej więc mamy Rosję mamy Katar

odpowiedz
tomiacab do jo - 26.07.2015 / 01:04, *..centertel.pl

zagadzam się. ja bym szedł dalej i uważam że każdy kraj prowadzący wojnę powinien być całkowicie wyeliminowany ze wszystkich rozgrywek w każdej dyscyplinie sportu. dopóki nie skończą wojny.

odpowiedz
do jo - 25.07.2015 / 22:36, *..play-internet.pl

100% poparcia, je__c ruskich

odpowiedz
jo - 25.07.2015 / 22:03, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Walić te pseudomistrzostwa za perto-ruble mordercy putina !!!
Świat już zapomniał jak było po Olimpiadzie w Niemczech przed II Wojną Światową ???
Nie można sobie tak po prostu zaatakować innego państwa, wspierać terrorystów czy zestrzelić cywilnego samolotu i zabić 300 osób a potem zrobić turniej...
Mam nadzieję, że ten pseudo turniej nie dojdzie do skutku.

odpowiedz
t do vg - 25.07.2015 / 21:47, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

ch... z tobą

odpowiedz
wrt - 25.07.2015 / 21:35, *..itsa.net.pl

ale żenada z tymi koszykami ,losowanie powinno byc w grudniu i taki koszyk jakie miejsce zajęło się w grupie w zakończonych eliminacjach , wtedy miałyby sens mecze o 4 , 5 i 6 miejsce , nie rozumiem dlaczego sparingi za;liczją się do tego rankingu koszykowego , paranoja

odpowiedz
roman - 25.07.2015 / 20:36, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ze taka cienka Rumunia miała 1 koszyk + Walia która dopiero od 2 lat coś gra, co za czasy...

odpowiedz
vg - 25.07.2015 / 20:20, *..lukman.pl

chu.... z tą kadrą

odpowiedz
as - 25.07.2015 / 20:11, *..icpnet.pl

1 miejsce w grupie nie widze innego wyjścia,inne miejsce porazka i niech wbija sobie nasze gwiazdy do glowy

odpowiedz
Ziomek - 25.07.2015 / 20:06, *..jmdi.pl

Praktycznie najlatwiejsza grupa . Muszą walczyć w każdym meczu to będzie minimum baraz.

odpowiedz
zz - 25.07.2015 / 19:38, *..opera-mini.net

Tja, Panowie Piłkarze zlekceważą Duńczyków, moooooże zepną się na Rumunię i Czarnogórę i tyle będzie z awansu. Taki charakter polskiego kopacza - im więcej mniej "prestiżowych" przeciwników, tym trudniej o poważne podejście do zawodu...

odpowiedz
Tadzio - 25.07.2015 / 19:15, *..nat.csx.cam.ac.uk

No i znowu trafiamy do grupy smierci. Jak pech to pech.

odpowiedz
BUM BUM BUM BUM BUM - 25.07.2015 / 19:09, *..59

Grupa I wygląda konkretnie! Po za jednym krajem wszystkie mają szanse na awans.

odpowiedz
Burbon - 25.07.2015 / 19:05, *..opera-mini.net

Zapomnieliscie dopisac we wrzesniu 2016

odpowiedz