fot. Bartosz Krygier / Legionisci.com
REKLAMA

Hokeiści Legii nie przystąpią do rozgrywek

Redakcja, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Hokeiści Legii Warszawa w sezonie 2015/16 nie przystąpią do rozgrywek I ligi. Legioniści zgłosili chęć gry, jednak z powodów finansowych musieli się wycofać. Co ciekawe, w I lidze zagrają tylko dwa zespoły - Stoczniowiec Gdańsk i UKH Dębica. Rywalizacja pomiędzy nimi o awans do Polskiej Hokej Ligi toczyć się będzie do czterech zwycięstw, a pierwszy mecz odbędzie się dzisiaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

+dodaj komentarz
gall - 28.10.2015 / 13:42, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie było sensu bo na awans i tak szans nie było a gra w 3 zespołowej lidze to żart i kpina. Będą pieniądze na poziomie 1,5-2 mln złotych to można grać i atakować ekstraligę.Natomiast 1 liga pół amatorska to i 350 tys. w zupełności starczy.

odpowiedz
777 - 11.10.2015 / 15:51, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Szkoda, lubiłem chodzić na mecze hokeja, zawsze była tam dobra atmosfera i przede wszystkim dyscyplina ciekawa. Kosza to ja nie potrafię ścierpieć, nuda, sport dla murzynów i hipsterów, hokej i rugby to co innego - męskie sporty. Śmieszne, że PZHL ustala takie sumy za wstęp do rozgrywek, jak ten sport ma się rozwijać?

odpowiedz
oLaf - 11.10.2015 / 13:18, *..dynamic-ww-1.vectranet.pl

DRAMAT !!!! Naprawdę, żeby w 2-milionewej Stolicy nie znalazło się kilku sponsorów na kilkaset tysięcy zł ???? Naprawdę to żenujące....

Szczególnie, że hokej się powoli odradzał, piękny, twardy sport.

Wywalić kilka pseudo -gwiazdek typu Żyro i już byłyby pieniądze na 5 lat dla hokeja!!!

odpowiedz
wojtek - 11.10.2015 / 11:59, *..play-internet.pl

prawda jest taka, że Leśny pier... że wspomoże hokej, no i teraz widzimy jak bardzo można mu wierzyć...

jedyna nadzieja, że ex-ministra Mucha dalej opracowuje plan ratowania 3 ligi hokeja...

odpowiedz
zz - 10.10.2015 / 21:18, *..google.com

Ludzie, jesteście żałośni... Najłatwiej wydawać nieswoje pieniądze, ja wiem... Wiecie kiedy KP Legia pomogłaby sekcji hokeja? Gdyby było nią zainteresowanie, a teraz obudzili się nagle "fani" hokeja, jak już sekcja padło. Nikt nie chodziłoglądać meczy, nikt się tematem nie interesował, nikt nie pytał, to i skąd mieli być chętni do pomocy? Przecież już rok temu widać było, że się ledwo skleiło. Rzućcie okiem na forum, tam, gdzie są przecież ludzie najlepiej zorientowani w legijnych tematach, hokej też mało kogo obchodził. Nie będzie wielosekcyjnej Legii, znaczy będzie pewnie siatka i koszykówka, bo to popularne sporty u nas, plus jakieś inne tanie, symbolicznie wspomagane sekcje typu zapasy itd.

odpowiedz
Robert - 10.10.2015 / 19:21, *..dynamic.chello.pl

Dlaczego klub nie wesprze sekcji hokeja?
Legia powinna być jednością.

odpowiedz
pnk - 10.10.2015 / 15:52, *..dynamic.chello.pl

Hokej w Polsce leży i kwiczy... a szkoda bo to piękny sport.

odpowiedz
tomiacab - 10.10.2015 / 14:56, *..centertel.pl

piękne 100-lecie klubu :( Leśny obiecywał chyba pomoc dla kosza, hokeja i rugby. Słyszałem też ponad pół roku temu o jakimś funduszu transferowym.

odpowiedz
Jaref - 10.10.2015 / 14:02, *..centertel.pl

Szansa Panowie jest. Niech chociaż zgłoszą Legię do rozgrywek II ligi. Tak sekcja przetrwa. A jak będziemy obchodzić 100 lecie to może i sponsor się znajdzie

odpowiedz
mado - 10.10.2015 / 13:27, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Koszty utrzymania sekcji hokejowej nie sa takie jak pilkarska wiec pomoc zeby mogli przystapic do rozgrywek ! LEGIA !!!

odpowiedz
Dimas - 10.10.2015 / 13:07, *..centertel.pl

W zeszłym roku pieniądze się znalazły, z miasta, od drobnych sponsorów, była zbiórka kibiców, całkiem pokaźna......... I co to pomogło, ....dalej nie komentuje bo mnie poniesie, !?

odpowiedz
sanders - 10.10.2015 / 12:51, *..dynamic.chello.pl

kilka lat temu odświeżona sekcja, teraz ponownie upada, współczuje chłopakom którzy kilka razy byli o krok od elity. Co jednak śmieszniejsze że tylko 2 zespoły na 10-12 było w stanie spełnić finansowe kryteria aby przystąpić do rozgrywek. Chyba pzhl powinno sie trochę ogarnąć bo w ten sposób całkowicie zniszczą tą dyscyplinę sportu w kraju.

odpowiedz
Rob - 10.10.2015 / 12:50, *..dynamic.mm.pl

Nikogo Legijny hokej nie interesuje taka jest prawda, tyle sie mówi że na 100-lecie klubu Mistrz, awans koszykarzy, a kolejna sekcja pada,sekcja która była 13 razy Mistrzem Polski i chyba łatwiejszego awansu do ekstraligi nie było ale jak widać 250 tys ciężko jest zdobyć , szkoda ,jak kolega wcześniej zauważył , że nie było wcześniej informacji o tym , żal............
może za rok..............

odpowiedz
WWA - 10.10.2015 / 12:36, *..dynamic-ww-2.vectranet.pl

ale piłkarzyki na wypłaty nie narzekają.

odpowiedz
MarcinM - 10.10.2015 / 12:25, *..bb.sky.com

Dokladnie. W seksji HOKEJ poprzedni wpis pochodzi z 7 kwietnia, a teraz nagle 10 pazdziernika okazuje sie , ze juz wszystko pozamiatane. Szkoda.

odpowiedz
dezet - 10.10.2015 / 12:08, *..dynamic.chello.pl

A ja mam jedno i podstawowe pytanie: dlaczego klub nie wesprze sekcji hokeja??? Przecież kasa za zwolnienie Berga musiałaby starczyć a to według prezesa dla nas żaden problem, więc gdzie jest problem żeby pomóc innej sekcji?

odpowiedz
woyers - 10.10.2015 / 12:05, *..devs.futuro.pl

masakra.a moze juniorzy beda grali ? tzn liga juniorska.
cala jesien i zima bez hokeja to skandal.

odpowiedz
marce (L) - 10.10.2015 / 11:56, *..dynamic-ww-3.vectranet.pl

Pewnie utrzymanie sekcji hokeja kosztuje mniej niż odprawa dla Berga.... dzięki Źewłak i s-ka!

odpowiedz
wariat - 10.10.2015 / 11:50, *..mobile.sferia.net

przeciez lesny obiecywał ,że sekcja hokejowa wróci tam gdzie jej miejsce czyli na szczyt , kolejne kłamstwo oszuście , przeciez to małe pieniądze w porównaniu z piłką , to nawet to wolisz przegrac w kasynie , leśny hazardzista won

odpowiedz
lukaszbielany89 - 10.10.2015 / 11:40, *..centertel.pl

Szkoda ze na pilke tyle kasy wydają a nie pomogą hokej... Legia to Legia... problem dla tych 3 wlasciela kupić sekcje?

odpowiedz
do NaS - 10.10.2015 / 11:11, *..dynamic.chello.pl

opłacenie treningów na lodzie, zakup sprzętu, opłacenie sędziów podczas domowych spotkań, wynajęcie ochrony, autokar i zakwaterowanie na mecze wyjazdowe i oczywiście zgłoszenie do rozgrywek też kosztuje.

zastanawia mnie tylko jedno. dlaczego informacja o hokejowej Legii pojawiła się dopiero, kiedy w 100% było pewne, że nie uda się zebrać pieniędzy. jest październik, o problemach mówiło się już od maja

odpowiedz
Arturbrd - 10.10.2015 / 11:07, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Szkoda bo kazdy by dal cos od siebie i by chłopaki grali

odpowiedz
Haban - 10.10.2015 / 11:05, *..adsl.inetia.pl

Legia to trzynastokrotny mistrz kraju.Nie zapominajmy o tym.

odpowiedz
Haban - 10.10.2015 / 11:01, *..adsl.inetia.pl

Może jakąś zrzutke zrobimy.Bo jak tak dalej pójdzie to Polski hokej umrze!

odpowiedz
lsr - 10.10.2015 / 10:56, *..dynamic.chello.pl

Szkoda, ale to było nieuniknione. Tak się w końcu musiało stać. Polski hokej upada, poza PHL w zasadzie nie ma już nic. Dlatego szacunek dla naszych reprezentantów, dzięki którym ekipa narodowa, mająca wręcz symboliczne zaplecze, osiąga wyniki ponad stan krajowego hokeja. Taka prawda.

odpowiedz
Thomas - 10.10.2015 / 10:47, *..adsl.inetia.pl

Tak oto upada polski hokej..

odpowiedz
NaS - 10.10.2015 / 10:39, *..dynamic.gprs.plus.pl

A ile to trzeba pieniędzy żeby wystawić skład do rozgrywek?

odpowiedz