Robert Lewandowski - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Polska 4-2 Islandia

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski wygrała 4-2 z Islandią w meczu towarzyskim rozegranym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do prezerwy gości prowadzili 1-0 po bramce z rzutu karnego. W drugiej części gry Polacy objęli prowadzenie po trafieniach Kamila Grosickiego i Bartosza Kapustki, ale kilka minut później Islandczycy doprowadzili do wyrównania. Dopiero dwie bramki Roberta Lewandowskiego w 76. i 79. minucie zapewniły zwycięstwo "Biało-Czerwonym".

Polska 4-2 (0-1) Islandia
0-1 - 4' Gylfi Sigurdsson (karny)
1-1 - 52' Kamil Grosicki
2-1 - 66' Bartosz Kapustka
2-2 - 69' Alfred Finnbogason
3-2 - 76' Robert Lewandowski
4-2 - 79' Robert Lewandowski

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 20. Łukasz Piszczek, 4. Łukasz Szukała, 15. Kamil Glik, 14. Jakub Wawrzyniak (65' 26. Bartosz Kapustka) - 16. Jakub Błaszczykowski (12' 13. Maciej Rybus), 10. Grzegorz Krychowiak, 19. Piotr Zieliński (65' 5. Krzysztof Mączyński), 7. Arkadiusz Milik (86' 27. Mariusz Stępiński), 11. Kamil Grosicki (86' 8. Karol Linetty) - 9. Robert Lewandowski (90' 24. Artur Sobiech)