Konferencja prasowa zapowiadająca serial o Legii - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Serial dokumentalny (L)egenda

Woytek, źródło: Legionisci.com, informacja prasowa - Wiadomość archiwalna

Na stulecie Legii Warszawa wyprodukowany został serial dokumentalny "(L)egenda". Ten autorski cykl, przygotowany przez player.pl we współpracy z Legią, będzie się składał z 30 odrębnych epizodów, które przedstawiają Legię oraz emocje jej towarzyszące przez pryzmat historii osób związanych z klubem – począwszy od piłkarzy i kibiców, aż po długoletnich pracowników i jego legendy. Pierwszy odcinek serialu dostępny będzie na player.pl 16 kwietnia.Bohaterowie poszczególnych epizodów, wśród których znajdą się m.in. Lucjan Brychczy – legenda Klubu, Jakub Rzeźniczak – kapitan drużyny oraz zwykli kibice tacy jak Elka, której rodzice nadali imię na cześć Legii, przedstawią historię ukochanego klubu przez pryzmat swoich własnych przeżyć i doświadczeń.

fot. Hagi / Legionisci.com

- Jesteśmy bardzo dumni, że dzięki serialowi dokumentalnemu „(L)egenda” możemy przybliżyć ponad siedmiu milionom Polaków niezwykłą, wręcz magiczną historię Legii Warszawa. Naszą odpowiedzialnością jest zaprezentowanie tej już stuletniej historii jak najszerszemu gronu odbiorców. Dodajmy - odbiorców na całym świecie. To właśnie było dla nas decydującym aspektem podjęcia naszej współpracy z Player.pl: chcieliśmy wybrać medium, które jest w stanie zrealizować tak potężną misję edukacyjną. Bo jest dla nas zadaniem kluczowym, by pełne uniwersalnych wartości idee, które przyświecały Legii podczas budowania jej wspaniałej historii, były życiowym wyznacznikiem dla młodych ludzi.
Mamy nadzieję, że to unikatowe przedsięwzięcie zobrazuje najróżniejsze aspekty związane z Legią. Niesamowite emocje i pasję, która towarzyszy nam przy Łazienkowskiej na co dzień, podczas realizowania kolejnych etapów walki o trofea, ale też tę codzienność, która stoi za wynikiem, wysiłek ludzi, którzy swoją pracą wspomagają sportowców. Ta wyjątkowa seria pokaże też emocje fanów Legii, szerokiej rzeszy oddanej klubowi całym sercem, w niezwykły sposób dokumentując ich miłość - powiedział Jakub Szumielewicz, wiceprezes Legii Warszawa.

Player.pl należy do TVN SA. Od września 2015 TVN należy do amerykańskiego koncernu medialnego Scripps Networks Interactive.

fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.