REKLAMA
REKLAMA

Kącik kolekcjonera: Medale za Mistrza Polski 1993 roku (46)

Dariusz Chojnacki, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Każdy kibic Legii zna datę 20.06.1993 roku i czy tego chcemy czy nie, wpisała się ona na trwałe w historię najlepszego polskiego klubu. Wtedy to po wygranym 6-0 meczu z Wisłą w Krakowie Legia zapewniła sobie tytuł mistrza Polski.

Dla mnie również mecz ten jest szczególny, ponieważ był to mój pierwszy wyjazd, a emocje związane z nim zostaną do końca życia. Pamiętam jak wracając pociągiem do stolicy świętowaliśmy upragniony sukces. Pewnie większość z ponad 2000 kibiców Legii będących na tym meczu czuła, że jest częścią historii klubu. Przecież byli świadkami zdobycia mistrza Polski po ponad 20 latach przerwy.

Tak oczekiwany tytuł został jednak odebrany przez PZPN. Już następnego dnia prezydium związku stosunkiem głosów 5:4 postanowiła odebrać tytuł i przyznać go drużynie zajmującej 3. miejsce w tabeli. Dla wszystkich kibiców ze stolicy to był szok. Nic nie dały protesty i demonstracje kibiców. Tytuł został odebrany bez udowodnienia winy przez PSEUDO-PZPN. Do dnia dzisiejszego mimo, iż minęło prawie 23 lata, większość kibiców nie pogodziła się z odebraniem tytułu i nadal 1993 rok traktują jako rok mistrzowski.

Kibice Legii, aby nagrodzić wysiłek piłkarzy i uhonorować mistrza Polski, ufundowali pamiątkowe medale. Poniżej zdjęcia dwóch z nich. Otrzymali je Grzegorz Wędzyński i Dariusz Czykier.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub sugestie co do prowadzonego Kącika Kolekcjonera proszę o kontakt na adres: darek.chojnacki@legionisci.com.

fot. Dariusz Chojnacki

fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.