Legia II Warszawa - Błękitni Raciąż - fot. Raffi / Legionisci.com

PP: Legia II d. 0-1 Błękitni Raciąż

Bodziach, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Rezerwy Legii odpadły z rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim już w I rundzie. Legioniści na bocznym boisku przy Łazienkowskiej, przegrali po dogrywce z III-ligowymi Błękitnymi Raciąż 0-1. Jedyną bramkę dla gości zdobył Piotr Paczkowski w 100. minucie spotkania. Za tydzień obie drużyny spotkają w zaległym meczu ligowym, który odbędzie się w Raciążu.

Fotoreportaż z meczu - 13 zdjęć Raffiego

Skład Legii oparty był głównie na graczach drużyny juniorów młodszych (w dużej części absolutnych debiutantach na tym poziomie rozgrywkowym), oraz zawodnikach szerokiego składu CLJ i rezerw, w szczególności wracających do dyspozycji do odniesionych wcześniej kontuzjach. Z tej przyczyny pierwsza połowa przebiegała raczej pod znakiem lekkiej przewagi gości, którzy ostrzeliwali strzałami z dystansu bramkę Legii. Po przerwie nasi zawodnicy zagrali bardziej aktywnie.

Wraz z upływem czasu, na boisku robiło się coraz więcej miejsca, co sprzyjało akcjom ofensywnym. Dwukrotnie doskonałymi interwencjami popisał się Tomasz Wróblewski. Z kolei w ostatnich 20 minutach regulaminowego czasu gry legioniści dążyli ze sporą determinacją do zdobycia gola, do czego zabrakło im parokrotnie centymetrów, w szczególności po dwóch uderzeniach Tomasza Nawotki.

Dogrywka przyniosła pewne uspokojenie tempa. Niestety, po 10 minutach gry {Piotr Paczkowski, widząc wysuniętego bramkarza Legii zdecydował się na loba z 40 metrów. Dokładne, mierzone uderzenie wylądowało pod poprzeczką bramki Wróblewskiego. Mimo rozpaczliwych akcji w końcówce meczu (akcje aktywnego Karboiaka i strzał Górala), losów meczu nie udało się odwrócić

PP: Legia II Warszawa d. 0-1 (0-0, 0-0, 0-1) Błękitni Raciąż
Bramka: Piotr Paczkowski 100'

Legia: Wróblewski [99] - Majewski [98], Zawal [95], Potrzebowski [99], Olszewski [99](46’ Wojtysiak [99]) - Nawotka [97], Sobczyk [98], Zychowicz [99](46’ Rymek [99]), Madeński [96](46’ Karbowiak [97]) - Sylwester Szymański [96](64’ Szałas [99]), Góral [99] oraz (ng) Burta [99].