Odznaka Legii Warszawa na mecz finału Pucharu Polski z Lechem Poznań - fot. Legia Warszawa
REKLAMA

Kącik kolekcjonera: Odznaki Legii z finału Pucharu Polski (49)

Dariusz Chojnacki, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Na najbliższy mecz Finału Pucharu Polski Legia – Lech klub wydał oficjalną odznakę kolekcjonerską. Bardzo ładnie wyglądający pin o wysokości 25 mm wykonany jest z oksydowanego srebra. Pamiątka ta niebawem będzie do nabycia w sklepie Legii na stadionie. Nie jest to pierwsza odznaka wydana na finał tych rozgrywek w których spotkała się Legia z Lechem.

Okolicznościowe odznaki wydane były również na finały: 09.05.1980 roku w Częstochowie, 23.06.1988 roku w Łodzi oraz 18.05.2004 roku w Poznaniu (pierwszy mecz). Z kolekcjonerskiego punktu widzenia wszystkie trzy odznaki z uwagi na mały nakład są bardzo wartościowe.

fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Dariusz Chojnacki

W przeszłości również na finały Pucharu Polski, w których przeciwnikami były inne drużyny, wydane zostały okolicznościowe odznaki. W załączeniu przedstawiam dwie odznaki z finałowego meczu ze – Śląskiem Wrocław w 2013 roku oraz z GKS-em Katowice w 1991 roku.

fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Dariusz Chojnacki

Wydawanie okazjonalnych odznak na różne mecze (nie koniecznie o krajowy puchar) na całym świecie jest bardzo popularne. Oczywiście prym w tym wiodą kraje byłego ZSRR oraz Wysp Brytyjskich. Niektóre kluby potrafią wydać w sezonie nawet do kilkunastu odznak „meczowych” z różnymi przeciwnikami w różnych rozgrywkach. Jednak największym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów w Europie cieszą się odznaki wydawane na mecze w europejskich pucharach. Praktyczne zdecydowana większość klubów wydaje okolicznościowe piny z okazji rozgrywanych meczów. Mam nadzieję, że już w przyszłym sezonie dane nam będzie zakupić okazjonalne odznaki Legii z meczów w Lidze Mistrzów. Czego sobie i wszystkim kolekcjonerom życzę.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
Zbieracz - 27.04.2016 / 20:50, *..dynamic.chello.pl

Bardzo fajny projekt odznaki.
Szkoda tylko że odznaka nie jest wykonana w emalii. Te herby wykonane w żywicy wyglądają słabo i mało profesjonalnie.
Ale nie ma co narzekać, ważne że jest oficjalna odznaka.
I tak ją kupuję!
Do zobaczenia na Finale!!!!!

odpowiedz
,., - 27.04.2016 / 19:48, *..dynamic.chello.pl

5 mm więcej = 10 zł więcej. Trochę to niepoważne.

>klik jest jedną z nich. Pewnie zrobią inne na nowy sezon.

odpowiedz
Do profesor polonistyki - 27.04.2016 / 19:28, *..play-internet.pl

Drugiego maj? ;) hahaha

odpowiedz
erer - 27.04.2016 / 17:47, *..warszawa.vectranet.pl

W Częstochowie ładnie Legia zdemolowała pyry zarówno na boisku jak i na ulicach miasta :)

odpowiedz
klik - 27.04.2016 / 17:38, *..centertel.pl

Wreszcie!! Pytanie tylko dlaczego klub nie wydaje żadnej odznaki na 100-tu lecie??
Bo chyba ta obecnie sprzedawana z charakterystyczną L-ką w szpitalnym kółeczku nie jest za taką uznawana?? Tu chodzi o wyraźny motyw typu "Legia 100"!!!

odpowiedz
Grochów - 27.04.2016 / 17:07, *..dynamic.gprs.plus.pl

Trzeba przyznać że oficjalne pamiątki są coraz lepsze.
Jedyny problem to cena!
Ceny jak w Europie a zarobki mamy nasze!

odpowiedz
Profesorze Polonistyki - 27.04.2016 / 16:03, *..dynamic.gprs.plus.pl

2 maj? I to ciągle będzie dopełniacz?

odpowiedz
pyt - 27.04.2016 / 15:21, *..dynamic.chello.pl

Częstochowa '80 to wtedy co Ruch razem z Legią ganiał pyry?

odpowiedz
Prof. Polonistyki - 27.04.2016 / 15:20, *..centertel.pl

Bardzo fajnie tylko szkoda,ze taki karygodny błąd.
2 maj
A nie 2 maja.

odpowiedz
janusz - 27.04.2016 / 15:08, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

fajna ale 30 zeta to złodziejstwo ;pp podejrzewam ze w UK chodzą za kilka funtów (a tam 10gbp to jak u nas 10zł)

odpowiedz
Zielony69 - 27.04.2016 / 15:06, *..254

Z tą odznaka z 88r. z Łodzi to przesada,zwykła plastikowa dopinka na agrafce z naklejoną okolicznościowo wlepką.Ot takie czasy były to i jakość do bani!!!

odpowiedz
Qbafan - 27.04.2016 / 14:33, *..internetdsl.tpnet.pl

Ta z Częstochowy przypomina Angry Birds :)

odpowiedz
(L) - 27.04.2016 / 13:36, *..52

Super pamiatka.
Wreszcie coś fajnego i oficjalnego dla kolekcjonerów.
Też mam nadzieję, że kolejne odznaki będą z Juventusem, Realem lub Bayernem!

odpowiedz