Odznaka Legii Warszawa na mecz finału Pucharu Polski z Lechem Poznań - fot. Legia Warszawa
REKLAMA

Kącik kolekcjonera: Odznaki Legii z finału Pucharu Polski (49)

Dariusz Chojnacki, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Na najbliższy mecz Finału Pucharu Polski Legia – Lech klub wydał oficjalną odznakę kolekcjonerską. Bardzo ładnie wyglądający pin o wysokości 25 mm wykonany jest z oksydowanego srebra. Pamiątka ta niebawem będzie do nabycia w sklepie Legii na stadionie. Nie jest to pierwsza odznaka wydana na finał tych rozgrywek w których spotkała się Legia z Lechem.

Okolicznościowe odznaki wydane były również na finały: 09.05.1980 roku w Częstochowie, 23.06.1988 roku w Łodzi oraz 18.05.2004 roku w Poznaniu (pierwszy mecz). Z kolekcjonerskiego punktu widzenia wszystkie trzy odznaki z uwagi na mały nakład są bardzo wartościowe.

fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Dariusz Chojnacki

W przeszłości również na finały Pucharu Polski, w których przeciwnikami były inne drużyny, wydane zostały okolicznościowe odznaki. W załączeniu przedstawiam dwie odznaki z finałowego meczu ze – Śląskiem Wrocław w 2013 roku oraz z GKS-em Katowice w 1991 roku.

fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Dariusz Chojnacki

Wydawanie okazjonalnych odznak na różne mecze (nie koniecznie o krajowy puchar) na całym świecie jest bardzo popularne. Oczywiście prym w tym wiodą kraje byłego ZSRR oraz Wysp Brytyjskich. Niektóre kluby potrafią wydać w sezonie nawet do kilkunastu odznak „meczowych” z różnymi przeciwnikami w różnych rozgrywkach. Jednak największym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów w Europie cieszą się odznaki wydawane na mecze w europejskich pucharach. Praktyczne zdecydowana większość klubów wydaje okolicznościowe piny z okazji rozgrywanych meczów. Mam nadzieję, że już w przyszłym sezonie dane nam będzie zakupić okazjonalne odznaki Legii z meczów w Lidze Mistrzów. Czego sobie i wszystkim kolekcjonerom życzę.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

(L) - 27.04.2016 13:36:14, *.52

Super pamiatka.
Wreszcie coś fajnego i oficjalnego dla kolekcjonerów.
Też mam nadzieję, że kolejne odznaki będą z Juventusem, Realem lub Bayernem!

Qbafan - 27.04.2016 14:33:55, *.internetdsl.tpnet.pl

Ta z Częstochowy przypomina Angry Birds :)

Zielony69 - 27.04.2016 15:06:17, *.254

Z tą odznaka z 88r. z Łodzi to przesada,zwykła plastikowa dopinka na agrafce z naklejoną okolicznościowo wlepką.Ot takie czasy były to i jakość do bani!!!

janusz - 27.04.2016 15:08:52, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

fajna ale 30 zeta to złodziejstwo ;pp podejrzewam ze w UK chodzą za kilka funtów (a tam 10gbp to jak u nas 10zł)

Prof. Polonistyki - 27.04.2016 15:20:29, *.centertel.pl

Bardzo fajnie tylko szkoda,ze taki karygodny błąd.
2 maj
A nie 2 maja.

pyt - 27.04.2016 15:21:57, *.dynamic.chello.pl

Częstochowa '80 to wtedy co Ruch razem z Legią ganiał pyry?

Profesorze Polonistyki - 27.04.2016 16:03:00, *.dynamic.gprs.plus.pl

2 maj? I to ciągle będzie dopełniacz?

Grochów - 27.04.2016 17:07:04, *.dynamic.gprs.plus.pl

Trzeba przyznać że oficjalne pamiątki są coraz lepsze.
Jedyny problem to cena!
Ceny jak w Europie a zarobki mamy nasze!

klik - 27.04.2016 17:38:25, *.centertel.pl

Wreszcie!! Pytanie tylko dlaczego klub nie wydaje żadnej odznaki na 100-tu lecie??
Bo chyba ta obecnie sprzedawana z charakterystyczną L-ką w szpitalnym kółeczku nie jest za taką uznawana?? Tu chodzi o wyraźny motyw typu "Legia 100"!!!

erer - 27.04.2016 17:47:53, *.warszawa.vectranet.pl

W Częstochowie ładnie Legia zdemolowała pyry zarówno na boisku jak i na ulicach miasta :)

Do profesor polonistyki - 27.04.2016 19:28:29, *.play-internet.pl

Drugiego maj? ;) hahaha

,., - 27.04.2016 19:48:09, *.dynamic.chello.pl

5 mm więcej = 10 zł więcej. Trochę to niepoważne.

>klik jest jedną z nich. Pewnie zrobią inne na nowy sezon.

Zbieracz - 27.04.2016 20:50:24, *.dynamic.chello.pl

Bardzo fajny projekt odznaki.
Szkoda tylko że odznaka nie jest wykonana w emalii. Te herby wykonane w żywicy wyglądają słabo i mało profesjonalnie.
Ale nie ma co narzekać, ważne że jest oficjalna odznaka.
I tak ją kupuję!
Do zobaczenia na Finale!!!!!