Odznaka Legii Warszawa na mecz finału Pucharu Polski z Lechem Poznań - fot. Legia Warszawa
REKLAMA

Kącik kolekcjonera: Odznaki Legii z finału Pucharu Polski (49)

Dariusz Chojnacki, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Na najbliższy mecz Finału Pucharu Polski Legia – Lech klub wydał oficjalną odznakę kolekcjonerską. Bardzo ładnie wyglądający pin o wysokości 25 mm wykonany jest z oksydowanego srebra. Pamiątka ta niebawem będzie do nabycia w sklepie Legii na stadionie. Nie jest to pierwsza odznaka wydana na finał tych rozgrywek w których spotkała się Legia z Lechem.

Okolicznościowe odznaki wydane były również na finały: 09.05.1980 roku w Częstochowie, 23.06.1988 roku w Łodzi oraz 18.05.2004 roku w Poznaniu (pierwszy mecz). Z kolekcjonerskiego punktu widzenia wszystkie trzy odznaki z uwagi na mały nakład są bardzo wartościowe.

fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Dariusz Chojnacki

W przeszłości również na finały Pucharu Polski, w których przeciwnikami były inne drużyny, wydane zostały okolicznościowe odznaki. W załączeniu przedstawiam dwie odznaki z finałowego meczu ze – Śląskiem Wrocław w 2013 roku oraz z GKS-em Katowice w 1991 roku.

fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Darek Chojnacki / Legionisci.com
fot. Dariusz Chojnacki

Wydawanie okazjonalnych odznak na różne mecze (nie koniecznie o krajowy puchar) na całym świecie jest bardzo popularne. Oczywiście prym w tym wiodą kraje byłego ZSRR oraz Wysp Brytyjskich. Niektóre kluby potrafią wydać w sezonie nawet do kilkunastu odznak „meczowych” z różnymi przeciwnikami w różnych rozgrywkach. Jednak największym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów w Europie cieszą się odznaki wydawane na mecze w europejskich pucharach. Praktyczne zdecydowana większość klubów wydaje okolicznościowe piny z okazji rozgrywanych meczów. Mam nadzieję, że już w przyszłym sezonie dane nam będzie zakupić okazjonalne odznaki Legii z meczów w Lidze Mistrzów. Czego sobie i wszystkim kolekcjonerom życzę.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.